Kategoriler
Doğru giyin!

Futbol Çorabının Diğer Çoraplardan Farkı Nedir?

Spor çorapları özellikle yapılan spora göre birtakım nitelikleri göze alınarak üretilmektedir. Her spor çorabının özelliği farklıdır ancak bu durum genellikle profesyoneller ve yarı profesyoneller tarafından dikkate alınmaktadır. Her çorabın aynı olduğunu düşünüp, hangi çorabı giymeniz gerektiğine önem vermiyorsanız bacaklarınızda ve ayaklarınızda tahriş oluşma ihtimali yüksektir. Futbol için de futbol çorabı satın alınmalıdır. Futbol çorabının diğer çoraplardan farkı nedir?

Futbol Çorabında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Futbol oynayanlar çorap seçimlerini kesinlikle rastgele yapmamalıdırlar. Futbol çorabı özel olarak üretilmektedir ve bu sayede hem futbol performansını destekleyicidir hem de oyuncunun ihtiyaçlarını karşılar. Futbol çorabını diğerlerinden ayıran noktalar aşağıdadır:

  1. Destek ve Denge Sağlar

Futbol çorabı oyuncular için önemli fonksiyonlara sahiptir. Kaliteli bir futbol çorabı oyuncunun ayak kemeri köprüsünü destekler ve sahada daha dengeli olabilmesini sağlar. Sportive online mağazada erkek futbol çorabı modelleri oldukça çeşitlidir.

  1. Yastıklama Özelliği

Ayak bileği bölümünde ve yer yer gerekli olan bölümlerde yastıklama özelliği mevcuttur. Böylece ayak iyi bir biçimde desteklenir. Bilek kısmının sabitlenmesi büyük önem taşır. Yastıklama ile bileğe gelebilecek darbeler de engellenir. Bu çorapların darbe emici özellikleri vardır.

  1. Terletmeyen ve Hava Alan Yapı

Kaliteli markalar başta olmak üzere futbol çorapları hava alan ve terletmeyen yapıda üretilmektedirler. Bu sayede ayaklarda koku oluşmaz, bakteri üremez ve terleme olmaz. Oyuncular rahat hareket edebilirler, oyun boyunca de konforlu hissedeceklerdir.

  1. Çivi Basıncını Azaltırlar

Futbolcular genellikle çivili ayakkabı giyerler. Bu durumun ayakta yaratacağı baskıyı engellemek için futbol çoraplarının üretiminde bölgesel yastıklama yöntemi kullanılmıştır.

  1. Tutuşun Güçlü Olmasını Destekler

Kadınlardan da futbol oynayanlar nadir de olsa vardır. Kadın futbol çorabı için siteye göz atılabilir. Bu çoraplar ayağın ve bileğin sabitlenmesini sağlarlar. Sakatlıklara karşı koruyucudur.

Futbol çorabının diğer çoraplardan farkı nedir? Futbol oynayanlar mutlaka kendileri için uygun futbol çorabı seçmelidirler. Ünlü markaların futbol çorapları www.sportive.com.tr sitesinde yer almaktadır. Her birinin özellikleri açıklanmaktadır. Ayak anatominize uygun, stil olarak da beğendiğiniz ürünü güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir