Kategoriler
Doğru giyin!

Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!

Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!; Mükemmel fitness ayakkabınızı bulmanıza yardımcı olacağız.

Her spor ayakkabı modelinin kendi amacı vardır. Sokakta yürümek için gündelik spor tarzı ayakkabılar yapılırsa, bunlar yoğun ve deri içerikli olabilir. Yazlık koşu ayakkabıları koşu hareketleri, yastıklama ve havalandırma için tasarlanır. Daha da abartırsak örneğin ve halter ayakkabıları, sabit bir pozisyonu korumak için uygun hale getirilir. Görünüş olarak da çok benzer olsalar da aslında çok farklılar!

Bu yüzden spor ayakkabı ararken öncelikle kullanım amacına bakmanız gerekir. Ve hiçbir durumda, dış tabanın aşındığı, üst kısmın solduğu veya yırtıldığı, günlük giyimden eskimiş spor ayakkabılarını antrenman için kullanmamalısınız. Sonuçta, emek veriyorsunuz ve son derece olumlu bir etkiye ihtiyacınız var!

Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!
Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!

Antrenmanlar İçin!

Antrenmanınızın merkezinde grup antrenmanları veya kardiyo varsa, nefes alabilen file sayası olan hafif, esnek bir ayakkabı kullanmalısınız. Topukta yastıklamayı artıran bir öğe varsa ve ön ayakta ayakkabıyı daha esnek hale getiren oluklar varsa daha iyidir.

Spor salonu ve ağırlık kaldırma için, özellikle bench press, deadlift ve squat yapıyorsanız, daha sert, daha dengeli ağırlıklar gerekir. Topuk yeterince sıkı bir şekilde sabitlenmeli ve bağcık ayağın iyi bir şekilde sabitlenmesini sağlamalıdır. Ayak parmağından topuğa kadar olan yükseklik farkı önemli olabilir ve taban sağlam olmalıdır.

CrossFit güç ve dinamik egzersizlerin bir kombinasyonudur. Bu nedenle ayakkabılar aşırı elastik olmamalıdır, aynı zamanda ondan mükemmel tutuş beklersiniz. Ve dayanıklı üst malzeme ile optimum havalandırma olmalıdır.

Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!

Kesinlikle Kullanmayacaklarınız!

Deri veya muadilinden yapılmış spor ayakkabıları seçmemelisiniz. Bunlar spor yapmak için çok ağırdır, hava almazlar ve sert olurlar.

Hızlı tempo için hafif koşu ayakkabısı gerekir. Ayağın koşu ritminde çalışması ve ayağı ayarlarken elastik tepki vermesi için tasarlanmışlardır. İçlerine gömülü teknolojileri vardır.

Yürüyüş ayakkabıları ise dış mekanda, farklı yüzeylerde ve farklı hava koşullarında ek yük altında kullanılmak üzere tasarlanmıştır, mesela sırt çantası gibi. Yoğun malzemelerden yapılmış bir üst kısma ve bir membrana sahiptirler. Salon için kesinlikle uygun değildirler.

Ayrıca plaj veya su sporları ayakkabıları da kesinlikle uygun değildir. Ayağı hiç sabitlemezler.

Hangi Spor Ayakkabılar Fitness İçin En İyisi!

Tarz Hakkında!

Giyim üreticileri, şık bir görünüm seçebilmeniz ve spor salonunda harika görünebilmeniz için tek bir renk şeması ve ortak bir tasarım konsepti ile fitness kıyafetlerini ve ayakkabılarını seçmenize olanak tanıyan koleksiyonlar oluşturur. Aynı zamanda ayakkabılar spor gardırobunun daha pahalı ve dayanıklı bir parçasıdır ve bu yüksek kaliteli ekipman formülündeki giysiler değişkedir.

Çok sayıda tişört veya üst giysiniz olabilir. Bu nedenle, birçok kişi siyah veya beyaz, ölçülü veya muhafazakar tonlarda ayakkabı seçmeye çalışır, böylece daha sonra çeşitli kıyafetleri onunla başarılı bir şekilde birleştirebilirler.

Ancak bu, parlak renkli ayakkabılardan gözünüzü ayırmanız gerektiği anlamına gelmez. Duygular ve ruh haliniz için renkli ayakkabılar iyidir. Antrenman için sizi çalışmaya motive ediyorsa, ruh halinize göre hareket edebilirsiniz. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz iki veya üç çiftten oluşan bir koleksiyon yapabilirsiniz. Bunun için sportive.com.tr adresinden antrenman ayakkabılarına bakabilir ve kendi tarzınızı yakalabilirsiniz!