Kategoriler
Doğru giyin!

İlk Okulda Serbest Stil Önerileri 

Stil, kadın olsun, erkek olsun, genç olsun, çocuk olsun; her bireyin günlük kıyafetinde kendi imzasını taşımasıdır. Bir bakıma stil, ruhun da yansımasıdır diyebiliriz. Üzerimize seçip giydiğimiz her kıyafet ruhumuzu bir noktada yansıtmış olur. Bu bakımdan seçtiğimiz kıyafetlerde önem arz eder.

Üzerimize seçip giydiğimiz kıyafetler en genel tanımı ile gerek dokusu gerek rengi ve tarzı ile ruhumuzu yansıtır. Bu noktada stilimizi oluşturan kıyafetlerin her biri esasında karşımızdaki insana bizim hakkımızda oldukça fazla bilgi verir.

Stil Nedir?

Stil, moda sektörü ile birlikte hayatımıza girmiş bir kavram gibi gözükse de moda sektöründen çok önce de yaşamın içerisinde kullanılan bir sözcüktür. Zira moda sektörü günümüzdeki gibi olmadan çok çok yıllar önce de bir kesim insan güruhu; giyimine, kıyafetine oldukça dikkat ediyorlardı.

Stil, esasında tarzımızı yansıtan kıyafetlerimizin uyumluluğunu, hangi tarzı yansıttığını ifade eder. Moda sektöründe her güncel kıyafeti ya da parçayı giymek aslında bizi stil sahibi yapmaz. Genel itibariyle hayatımızın tüm alanında giydiğimiz ve imzamız olan duruş biçimleri stilimizdir diyebiliriz.

İlk Okulda Giyim Nasıl Olmalıdır?

Malum okullar açılıyor. Çocukların okulda hem rahat hem kullanışlı kıyafetler ve parçalar tercih etmeleri okul başarıları açısından oldukça önemli bir faktör. Zira çocuklar okul zamanı vakitlerinin büyük çoğunluğunu okulda geçiriyorlar.

İlk okulda giyim konusunda en rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Dış giyim olarak mevsimine göre bir trençkot, kapüşon ya da pamuklu ve terletmeyecek bir hırka giyilmesi çocuk rahatı açısından önemlidir. Tercih edilen dış giyim okul üniformasına da renk ve desen bakımından uygun olmalı, çok fazla dikkat çekmemelidir.

En Rahat İlk Okul Stil Önerileri

İlk okul çocukları için okulda en rahat edecekleri stil önerilerimiz şu şekildedir.

  • Erkek çocuklar için: Nike Air Max Command Flex Çocuk Ayakkabı her okul formasına uyum sağlayacak renktedir ve oldukça rahattır. Nike Çocuk Siyah Günlük Sweatshirt 939635-010 ise formalara uygun bir renktedir ve okul kombini için idealdir. Nike Brasilia XL -9.0 AOP2(30L) Sırt Çantası BA6039-010 tam manasıyla okul malzemelerinin hepsini alacak kapasitede bir okul sırt çantasıdır. Bu parçalar ilk okul kombini için tercih edilebilir.
  • Kız çocukları için: Hummel hmlhanson zıp jacket okul hırkası olarak ideal bir seçim olabilir. Nike Brasilia M – 9.0 (24L) Antrenman Siyah/Gri/Gümüş Sırt Çantası BA5954-010 da kız çocuklar için güzel bir okul çantasıdır. NIKE DOWNSHIFTER 9 (PSV) okul kombinini tamamlayıcı unsurlardan biridir.

Rahat ve Okula Uygun Kombin Nasıl Yapılır?

Çocukların okulda geçirdiği uzun süre göz önünde bulundurulduğunda okulda giydiği kıyafetlerin öneminin büyük olduğu anlaşılır. Okul kombini üniforma üzerine ayakkabı, çanta ve dış giyimle tamamlanır. Bu ürünler seçilirken çok renkli olmamasına ve rahat olmasına dikkat edilmelidir.

En Rahat Ayakkabı ve Çanta Günü Kurtarır

Tüm gün boyunca dışarıda olan çocuklar için ayakkabı en önemli unsurdur. En rahat ayakkabıyı tercih etmek hem çocuğunuzun sağlığı açısından hem de gün içinde fazla yorulmaması açısından önemlidir. Bunun yanında seçilen doğru çanta da hem çocuğunuzun bel ve sırt sağlığı açısından hem de okul malzemelerini toplaması açısından mühimdir.

İlk Okul Serbest Stile Dair Kombin Tavsiyeleri

Serbest stillerden biri de eşofmandır. Okulda çocuklarınızın beden eğitimi dersi için tercih edebileceğiniz eşofmanlar şu şekildedir:

  • Erkek çocuklar için: Nike B NSW AV TRACK SUIT
  • Kız çocuklar için: Nike Sportswear Kız Çocuk Eşofmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir