Kategoriler
Doğru giyin!

İlkokul Çocukları İçin Spor Ayakkabı Seçimi

Hangi yaşta olunursa olunsun bütün vücudumuzu taşıyan ayaklarımızın sağlığını korumanın en önemli kriterlerinden birisi doğru ayakkabı modeli ve numarası seçmekten geçmektedir. Eğer ayak yapısına uygun doğru numara ve model tercihi yapılmayacak olursa yürümemiz ve koşmamızda zorlanacağımız gibi zaman içerisinde ayak sağlığımız bozulmaya başlayacaktır.

İlkokul çağındaki çocuklar için spor ayakkabı seçiminde daha da dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü tam gelişim aşamasında olan çocuklarımız için doğru ve rahat bir ayakkabı tercihinde bulunmazsak bu aşamada çocuklarımız için geri dönülmez ayak problemleri oluşması kaçınılmaz olacaktır.

Çocuklar İçin Ayakkabı Tercihinde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Spor ayakkabıları çocuklarımızın ayaklarında neredeyse tüm gün boyu bulunan ayakkabılardır. Sürekli koşan, atlayan, zıplayan ve oyun oynayan çocuklarımızda gelişim bozukluğuna neden olmamak için mutlaka doğru spor ayakkabısı tercihinde bulunulması gerekmektedir.

Öncelikle çocuklar için spor ayakkabısı seçiminde ayakkabının rengi ya da modeli değil çocuğun ayağının rahat edip etmemesi önemlidir. Özellikle ilkokul çağı henüz kemik gelişiminin tamamlanmamış olduğu bir dönemdir. Bu nedenle şıklık ya da ucuzluktan önce kalitesi dünyaca kanıtlanmış ve üstelik her bütçeye hitap edebilen modellerin olduğu markaları tercih etmekte fayda vardır.

Spor Ayakkabısı Seçerken

Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için spor ayakkabı seçerken ayakkabının şeklinin ayak ve parmakların şekline uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocuk ayakkabıyı giydiğinde ayakları rahatça hareket edebilmelidir. Parmak ucunda 1 cm boşluk kalmalı ve parmaklar kesinlikle ayakkabı içerisinde sıkıştırılmamalıdır.

Seçilecek spor ayakkabının mutlaka esnek olmasına dikkat edilmeli. Ayakkabı oldukça hareketli bir yaş evresinde olan çocuğun gün içerisindeki hareketliliğine ve ani hareketlerine uyum sağlamalı, ayak hareketlerini kısıtlamamalıdır.

Sportive Türkiye mağazalarından ve internet üzerinden sanal mağaza ile ulaşabileceğiniz Adidas, Nike ve daha birçok kaliteli markaların sunmuş olduğu hava aldıran spor ayakkabılar da özellikle tercih edilebilecek markalar arasındadır. Çünkü uzun süreler ayakta kalan spor ayakkabısının hava aldırma özelliği çocuğun ayak sağlığı için oldukça önemlidir.

Ayrıca ayakkabı numarasının ayak ile uyumlu olması da yine önemli kriterler arasındadır. Sıkan, vuran ayakkabılar kesinlikle tercih edilmemelidir.

Çocuklar için özel tasarlanmış yaka, dil ve bağcık kısımları da ayakkabı tercihlerinizde mutlaka aramanız gereken diğer özelliklerdir. Dolgulu yaka ve dil kısımları ekstra konfor için tasarlanmış olup çocukların ayakları için büyük bir rahatlık ve konfor sağlar.

Ayakların fiziksel rahatlığının yanı sıra ayak cildini de koruyacak ayakkabılar seçilmelidir. Bu ayakkabılarda ayakkabının üst yüzeyi nefes alabilir özelliktedir. Nefes almayan üst düzeyle ayakların kapalı kalan kısımları için ciddi cilt problemlerine neden olabilmektedir.

Çocuklar İçin Ayakkabı Tercihinde Yapılan Yanlışlar

Çocuklar için spor ayakkabısı tercih ederken yapılan yanlışların başında renk ve görünüme göre ayakkabı seçimi yapmak gelmektedir. Hatta seçimi sırf görseline göre çocuklara bırakmak da en sık görülen hataların başında gelmektedir. Ancak çocuklar için spor ayakkabısı alırken belki de en son kriterler bunlardır. Ayrıca çocuklara alınan ayakkabılarda gelişim çağında oldukları düşünülerek bir numara büyük ayakkabı almak da bilinen hatalardan bir tanesidir.

En İyi Markalar ve En Kaliteli Spor Ayakkabıları Sportive’de

En değerli varlığınız çocuğunuzun ayağına en uygun ve onun için en sağlıklı spor ayakkabısı modelleri ve markalarına Sportive Türkiye mağazalarından ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli spor kıyafetleri ve malzemelerinin yer aldığı Sportive mağazalarında çocuğunuzun sağlığı için en uygun modeller en uygun fiyatlarla.

Her Bütçeye Uygun Kaliteli Spor Ayakkabıları Sportive’de

Birçok ebeveyn çocukları için en kaliteli ve en sağlıklı ayakkabıyı tercih etmektedir. Ancak bu tercihi yaparken en büyük düşünceleri de kaliteli markalar olarak bilinen markaların oldukça pahalı olduğu ve çocuğun da bu ayakkabıyı kısa süre için kullanacağı düşüncesidir.

Sportive Türkiye mağazalarında bilinen kaliteli markaların orijinal modellerini uygun fiyatlarla ve uygun ödeme koşulları ile almanız artık mümkün. Okul çağındaki çocuklarınızın spor ayakkabı ihtiyacını karşılarken siz de www.sportive.com.tr adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir