Kategoriler
Doğru giyin!

Kadınlar İçin Spor Sutyeninin Faydaları Nelerdir?

Sıcak havada spor yapmanın zorluğunu herkes bilir. Ancak sıcak hava ne denli zor ise soğuk havada da spor yapmanın kendine göre zorlukları bulunur. Sporcular ise yaz kış demeden spor yapmanın keyfine varabilmek ve sağlıklı yaşamak için bazı tedbirler alarak sporuna olumsuz etki etmesini minimum seviyeye çekebilir. Spor yaparken doğru kıyafet seçimi ise bu olumsuzlukları azaltmak ve spordan alınan verimi arttırmak için önemlidir. Dilediğiniz vücuda ulaşmak ve spordan alınan keyfi arttırmak için doğru giyinmenin yerini önemsemeliyiz. Özellikle kadınların ise hava koşullarına verdiği vücutsal tepki daha fazla olmaktadır ve özel dönemleri ile spor yapmak kadınları erkeklere oranla daha fazla zorlamaktadır. Kadınların hem sağlık açısından hem de spordan alınan verimi arttırabilmek adına kullanması gereken spor sutyenleri üretilmiştir. Bu sutyenler ile daha rahat hareket ederken kan akışının hızlanması içinde önemlidir. Neden sporcu sutyeni kullanmalısınız? Merak ediyorsanız kadın sporculara özel yazımızı okuyabilirsiniz.

Göğüs Sağlığı İçin Önemlidir

Kadın vücudunda en fazla dikkat edilmesi gereken yer şüphesiz ki göğüslerdir. Günlük hayat içerisinde genellikle kadınların çok fazla hissetmediği ve sabit duran göğüsler fiziksel aktiviteler ile hareketlenir içeri, dışarı, aşağı veya yukarı doğru hareket eder. Egzersizler ile göğüs baskısı artar ve bu durum da göğüste sürtünme veya gerilmeye sebep olarak göğsün zedelenmesine yol açabilir. Nihai sonuç ise göğüslerde sarkma meydana gelecektir. Göğüslerin toparlanması için egzersizler bulunsa dahi var olanı korumak her zaman daha sağlıklı ve kolay olandır. Bu durumdan ötürü spor sutyenleri tercih edilebilir. Göğüslerin hareketini kısıtlamadan göğsü tamamen kavradığından sarkmaların, zedelenmelerin ve gerilmelerin önüne geçerek göğüs sağlığını korur. Ayrıca göğüsleriniz üzerinde baskı hissetmeyeceğinizden sporunuza da olumlu katkıları vardır.

Kumaş Seçimi

Spor sutyenleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Farklı model ve renk seçenekleri kadınların gönlünü fethederken model seçimleri arasında en fazla dikkat edilmesi gereken kumaşın özelliğidir. Spor sutyeni satın alırken ilk olarak kumaşın elastikliğine dikkat edilmelidir. Hareketlerinizi kısıtlamadan özgürce egzersizlerinizi yapabilmeniz önemlidir. Ayrıca nefes alabilen kumaşta olmazsa olmazdır. Siz fark etseniz de etmeseniz de göğüs arası çok fazla terler. Bu durum pişik, kaşıntı ve cilt rahatsızlarına sebep olabileceği gibi kişiyi de rahatsız edebilir. Bu sebepten terinizi emen ve nefes alabilen kumaştaki spor sutyenleri tercih edilmelidir.

Sportive Seambraz Kadın Siyah Antrenman Sporcu Sutyeni 710031-00B

Sportive markasına ait bu sporcu sutyeni farklı renk seçenekleri ve uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çekerken konfor, şıklık ve rahatlık arayan kadınlar arasında çok tercih edilmektedir. Dikişsiz oluşu ile vücudunuza batma yapmazken elastik ve pamuklu dokusu ile teri emerken hareket özgürlüğünü de sağlamaktadır. Renk seçenekleri ile ruhunuza ve kıyafetinize uygun olan giyinmenize yardımcı olurken göğüste oluşma ihtimali olan deformasyonlarında önüne geçer.

Puma 4Keeps Kadın Siyah Antrenman Sporcu Sutyeni 51891103

Favori spor sutyenleriniz arasında girebilecek bu model yüzücü sırtı kesimi ile omuzlarınızda da hareket özgürlüğü sağlarken elastik bel bandı ile rahatlığı arttıracaktır. Dolgulu tasarımı ile tek başına da kullanılabilirken dolgu kısmının çıkarılabilir olması ise kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Polyester ve elastik karşımı spor sutyenini sağlığınız ve spordan alacağınız verimi arttırmak için tercih edebilirsiniz. Diğer spor sutyeni modelleri için www.sportive.com.tr ziyaret edebilirsiniz.