Kategoriler
Doğru giyin!

Kadınların Beden Şekilleri Neler

Kadınlar her haliyle güzel. Ancak belirli beden şekillerini öğrenmek ve buna göre giyinmek mümkün. Fiziksel olarak farklı olmamız sonucu kadınların beden şekillerinde de farklılık durumları vardır. Bu şekiller üçgen, kum saati, ters üçgen, yuvarlak ve dikdörtgen olarak sıralanabilir.

Kadınlar Beden Şekilleri Neden Önemli

Kadınlar hangi beden şekline sahip olursa olsun estetik ve güzeller. Ancak bazı kadınlar bedeninin bazı bölümlerini saklamak daha zayıf görünmek isteyebilir. Bu durumda da beden şeklini öğrenerek belirli giyim stratejileri uygular. Bunun için beden şeklinizi öğrenebilir ve ona göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz.

Üçgen Vücut Tipi (Armut Tipi)

Üçgen vücut tipine sahip olan kadınların kalça ve basen bölümü vücuduna oranla daha geniştir. Türkiye toplumu genetik olarak genelde bu tip vücuda sahip olur. Armut tipi olarak da anılır. Kalça ve basen bölümü geniş olan kadınlar geniş olan bölümü arka plana iterek bu bölüme sade kıyafetler giyer ve dikkati üst tarafa çekerlerse istedikleri orantılı görünüme sahip olabilir.

Kum Saati Tipi

Kum saati tipi vücut belin ince olduğu göğüs ve basen bölümünün geniş olduğu vücut tipidir. Bu vücuda sahip kadınlar belinin inceliğiyle kum saatine benzetilir. Kum saati tipi vücuda sahip olan kadınlar için kıyafet seçimi genelde daha kolaydır. Zıt kemerler kullanarak kombinler yapabilirsiniz. Bol ve dalgalı kıyafetler sizi daha kilolu gösterecektir o yüzden tercih edilmemelidir.

Ters Üçgen Tipi

Ters üçgen tipi, omuzların geniş olması ve vücudun aşağıya doğru daralması durumudur. Geniş omuzlar normal bel ince kalçalar ve uzun bacaklara sahiptirler. Genelde güzel bacakları olan kadınlar bacaklarını ön plana koyabilir. Omuzlarınızı daha geniş gösterecek kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Yuvarlak Vücut Tipi (Elma Tipi)

Yuvarlak vücut tipi bel, göbek ve kalça kısmının diğer kısımlara oranla daha geniş olması durumudur. Genelde bu vücut tipinde bacaklar incedir. Bu vücut tipine sahipseniz bel bölgenize dikkat çeken kıyafetler giymemelisiniz. Bel bölgenizi arka plana atan kıyafetler sizin yuvarlak vücut tipi görünümünüzü değiştirecektir.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dikdörgen vücut tipine sahip olan kadınlar beli düz forma sahip kadınlardır. Vucut yukarıdan aşağıya düz şekilde ilerler. Bel inceliği genelde bu tip vücutlarda belli olmaz. Belini ince göstermek isteyen kadınların yapacağı en büyük hareket omuzları geniş göstermektir. Omuzlarınız ne kadar geniş görünürse beliniz de o kadar ince görünecektir. Bu durumda omuzu fırfırlı ya da daha geniş gösteren kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Elmas Vücut Tipi

Elmas tipi vücuda sahip olan kadınların omuzları genelde ince kalçaları geniş ve baldırları sert görünüme sahiptir. Üçgen ve elmas tipi birbirine benzer görünümdedir. Ancak elmas tipi kadınların vücudu daha kavisli görünüm sağlar. Elmas vücut tipinde üst beden daha incedir. Kalçaya doğru bollaşan ceket tercihi ve üstünüze oturan gömlek tercihi uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir