Kategoriler
Doğru giyin!

Lise Öğrencilerine Serbest Stil Kombinleri

Stil her insanın ruhunu yansıtan parçalarla dış görünüşünü oluşturduğu görüntüsüdür. Yaşamda herkes farklı bir stile sahiptir. Yerine göre giyinmek de ayrı bir konudur. Lise öğrencileri için stil önerileri verdiğimiz bu yazımızda stile dair pek çok noktada tüyo veriyoruz.

Stil Nedir?

Stil, her insanın tarzını yansıtan kıyafetlerinin uyum içerisinde ve hoş gözükmesidir. Günlük olarak seçtiğimiz her kıyafet esasında stilimizi yansıtır. Bu noktada bir arada giydiğimiz kıyafetlerin uyumlu olması, benzer tonlarda ya da uyumlu renklerde olması stili olumlu etkiler. Kıyafetin gerek dokusu gerek rengi ve gerekse tarzı aynı çizgide olmalıdır. Stilin en önemli noktalarından biri seçilen parça olsa da daha önemli bir nokta ise seçilen parçanın vücuda yakışmasıdır. Bu noktada kişi vücuduna göre giyinmeyi, kendine yakışanı giyinmeyi bilmelidir.

Stili Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Stili pek çok farklı parça oluşturabilir. Bir stilin en önemli noktası tenimize yakışan renkleri tercih etmektir. Bir stilin en önemli noktalarında biri ayakkabı tercihidir. Sonrasında dış giyim gelir. Çanta da kadın olsun erkek olsun değişmez bir stil bütünlüğünü sağlar. Kemerler de cinsiyet ne olursa olsun mevcut boyumuzu olduğundan uzun ve bizi fit gösteren ayrı bir parçadır. Saç modeli tercihi de stilin ana parçalarından biridir. Birbirine uygun tonlarda ve tarzlarda seçilen parçalar ile dış görünüşümüzün stil ve tarz durmasını sağlayabiliriz.

Lise Öğrencileri İçin Tavsiye Ettiğimiz Stil Kombinleri

  • Kız öğrenciler için: Dış giyim olarak okul formasını tamamlamak üzere; Sportive Kadın Siyah Sweatshirt, çanta olarak; Sportive Kadın Siyah Sweatshirt, ayakkabı olarak; Nike TANJUN Kadın Ayakkabısı 812655-011 çorap olarak da adidas Per Ankle T 3pp Beyaz Çorap AA2320 güzel bir lise kombinini oluşturabilir.
  • Erkek öğrenciler için: okul formasına ek olarak; adidas STAN SMITH Erkek Günlük Ayakkabı M20324, dış giyim olarak Nike M NSW CLUB HOODIE FZ FT, Nike Siyah Sırt Çantası ve Nike EVRY Max LTWT ANKLE 3PR Antrenman Çorap güzel bir stil kombinini oluşturabilir.

Hem Rahat Olup Hem de Stil Gözükmek Mümkün Müdür?

Lise öğrencileri ergenlik dönemlerinde olduklarından dış görünüşlerine oldukça önem vermeye başladıkları bir dönemdedirler. Ve bu yaş grubunun en çok düşündükleri şey dış görünüşleridir. Lise öğrencisi için hem rahat olmak hem de stil görünmek ister. Bu noktada hem rahat olmak hem de stil gözükmek aslında mümkündür. Vücuda uygun kıyafet tercihi, seçilen parçaların birbiriyle uyumlu olması ve en önemlisi doğru parça seçimi stil gözükmemizi sağlarken aynı zamanda rahat bir kıyafet seçimini de bize sunabilir.

Spor ayakkabı kombineni ek olarak bol bir sweatshirt, spor bir çanta, çoraplar, kot bir şort ya da pantolon tercihi hem stil gözükmemizi sağlarken aynı zamanda rahat bir kıyafet seçimini de sunmuş olur.

Stilde Ayakkabı ve Çantanın Önemi

Çoğu insan farkında olmaz ama bir stilde çanta ve ayakkabı çok önemlidir. Çanta ve ayakkabı için stilin imzasını atan parçalardır diyebiliriz. Giydiğimiz kıyafetlere uygun bir ayakkabı ve çanta aslında bizim stil görünüşümüzü tamamlar. Çanta seçimi karakterimizi de yansıtan bir tercihtir aynı zamanda.

Lise Öğrencileri İçin Olmazsa Olmaz Stil Parçaları

Bir lise öğrencisi için, cinsiyet fark etmeksizin en gerekli ve stil gözükmeyi sağlayan parçalar vardır. Okul forması üzerine giyilecek olan mevsimine uygun dış giyim yanında spor ayakkabının içine giyilen çoraplar, bunun yanında kıyafetimize uygun çanta tercihi de lise öğrencisi stili parçaları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir