Kategoriler
Doğru giyin!

Mor Aşkına: Sportive Önerileri

Renklerin üzerinizde ki etkisini hiç düşündünüz mü? Bugün sizler için mor rengini mercek altına aldık. Bu renk kült renkler arasında halk arasında çok yerini almasa da seveni çoktur. Eğer mor renginin sizler için değerini veya size etkisini hiç irdelemediyseniz şimdi tam zamanı. İhtişamın, prestijin rengi olan mor sevenler için ise birkaç önerimiz olacak. Haydi başlayalım!

Soyluluk Göstergesi

Mor renginin tarihe yansıması diğer renklere göre farklılık göstermektedir. Ara ve soğuk renkler arasında yer almasından mütevellit yayılması da kolay olmamıştır. Roma imparatorluğunun tarihine baktığımızda dini kıyafetlerde kullanıldığını görürüz. Akdeniz’in eski uygarlıklarından olan Fenikeliler ile balıklardan bu rengi elde edermiş. Sadece yüksek zümrelerin kullanabildiği bu renk 19.yüzyılın başında İngilizler tarafından tesadüfi bir şekilde yeniden yapılıyor ve kaygılı bir şekilde rengin yayılmasından korkuluyor. Bu sebepten ötürü ki İngiliz Kraliçesi kızının düğününde mor bir elbise giyerek kadınlar arasında beğeni ve iltifatlar ile renk dünyaya yayılıyor. Bu dönemden sanatçılarda mor kıyafetleri ile gazetelere gündem olmaya başlarken halkında ulaşabileceği markalar tarafından farklı tonları da piyasaya sürülerek dünya yeni rengine tam anlamıyla kavuşuyor. Düşünürseniz eğer hiçbir ülkenin bayrağında da bu rengi göremezsiniz. Çünkü yaygın kullanımı yakın tarihe dayanmaktadır.

Mor Montunla Gözler Üzerinde Olsun

Bu renk temel olarak kırmızı ve mavi ana tonlarının karışımıyla elde edilir ve insanlar üzerinde baskın renkler arasında yerini alır. Bu sebepten soğuk ve sıcak tenli herkese giden ve yüzü aydınlatma özelliğinden ötürü üst giyimde son dönemde popülerleşen renkler arasındadır. Sizde bu yansıma için Sportive Outdoor montu tercih edebilirsiniz. Karlı ve soğuk günlerde kalçalara kadar uzanan bu model ise kötü hava koşullarından en az etki ile günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Soğuğu geçirmeyen iç yapısı ile bedenide tam sararak konforunuzu arttırabilirsiniz. Aynı zamanda hafif yapısı ile üzerinizde ağırlıkta hissetmeyeceksiniz.

Mor Taytınız ile Havalı Bir Görünüm

Sizi daha fit ve daha havalı gösteren bir tayt arayışındaysanız Sportive Seamlalt aradığınız üründür. Açık mor rengi ile alışılmışın dışında bir tavır sergileyerek bende buradayım diyebilirsiniz. Yüksek bel tasarımı ile rahat hareket etmenizi sağlarken toparlayıcı özelliği de bulunmaktadır. Kırçıllı kumaşı ve mor renginin en naif tonu ile göz doldurmaktadır.

Mor Sporcu Sütyeni ile Tarzını Tamamla

Tam bir mor ruhuna sahip olmak isterseniz taytınızı yine mor renk sporcu sütyeni ile tamamlayabilirsiniz. Biz sizler için esnek ve rahat yapısıyla öne çıkan aynı zamanda çekiciliğinizi de arttıracak yumuşak ve ince yapıdaki Sportive seambraz modelini seçtik. Spor yaparken hareket sınırlaması yaşamamanız için özel kumaştan üretilmiştir ve sağlıklı bir şekilde spor yaparken özgüveninizi de gösterebileceğiniz morun iddialı tonlarından biri tercih edilmiştir. Duygusallığın, tutkunun ve gösterişin rengi moru sporda da tercih ederek psikolojik olarak olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir