Kategoriler
Doğru giyin!

Okulda Ayaklar Rahat Etsin!

Uzun ders saatleri boyunca ayakta kalan çocuklar düşünülerek tasarlanan spor ayakkabılar sayesinde gün boyu çocuklarınız rahat edecek. Üst düzey konfor, üstün tutuş özelliğine sahip çocuk spor ayakkabıları oldukça şık. Nike, Puma, Hummel, Slazenger gibi bilindik markalar tarafından hazırlanan spor ayakkabılar birinci sınıf kaliteye sahip malzemeler kullanılarak üretildi.

Puma Vista Jr. Çocuk Spor Ayakkabısı

Çocuk ayakkabı modeli retro tasarımı ile son derece dikkat çekici. Deriyle süslenen çocuk ayakkabısı özel bir forma sahip. Topuk kısmındaki file yüzey ayakların gün boyu nefes almasını destekler. Çorap astarı ise yastıklama özelliğine sahip olduğundan dolayı ayakların rahat hareket etmesini destekler. Kauçuk dış kaban yapısı ile son derece kalitelidir. Farklı renk ve desenlerde satışa sunulan bu model son derece kullanışlıdır.

Nike Aır Max Command Günlük Çocuk Ayakkabı Modeli

Nefes alabilen filesi, gün boyu rahat hareket edilmesini destekler nitelikte. Nike Air Max Commond modeli havalı tasarımı ile dikkat çekiyor. Yan kısmında yer alan logo ayakkabı yüzeyine titizlikle işlendi. Ayak bileğini tam olarak kavraması ise ayak burkulmalarını engellemektedir.

Okulda, günlük kullanımlarda kolaylıkla yıpranma yapmaz. Birinci kaliteye sahip malzemelerle hazırlandı. Dayanıklı dikiş sistemine sahiptir.

Slazenger Çocuk Ayakkabısı

Çocuk ayakkabısı seçerken ekstra rahat olmasına özen gösterin. Slazenger çocuk ayakkabısı ayağı kavrayarak konfor sağlar. Terletmez iç kısmı ile tercih edilebilirliği yüksek bir modeldir. Renkli, canlı modellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Beden eğitimi derslerinde üstün performans sağlanmasını destekler. Üstelik günlük olarak da tercih edilebilecek bir model.

Hummel KNIT Performance Çocuk Spor Ayakkabısı

Ayakkabının yan kısmında yer alan logo şık bir tasarım sunuyor. Çocuklar için özel olarak tasarlanan ayakkabı modeli üstün tutuş özelliği ile kayma yapmaz. Ayakları tam olarak kavrar ve rahat hareket edilmesini destekler. Uzun ömürlü olması, kaliteli olması tercih edilebilirliğini arttıran özellikler arasında yer alır.

Çocuk Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocukların uzun saatler boyunca aynı ayakkabıyı giymesi çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Özellikle de ayakta havasızlık yapan yanlış ayakkabılar ayak sorunlarının artmasına sebebiyet verir. Mantar ve çeşitli bakteri enfeksiyonları bu rahatsızlıklar arasındadır. Ayakkabı içinde şişen ayaklar ise ayakkabı şeklinin bozulmasına neden olur.

  • Topuk destekli ayakkabı seçilmesi ayakkabının yerle olan temasını kestiğinden dolayı son derece önemlidir.
  • 5 cm ya da 2.cm topuk olması çocukların ayaklarının daha rahat etmesini destekler.
  • Destek kısmının ise geniş olması ve yuvarlak olması çocuklar için oldukça idealdir.
  • İç destek kısmı olan çocuk ayakkabıları ayağın sağa ya da sola dönmesini engeller.
  • Ayakkabının ön kısmının geniş olması ise parmakların şekilsel problemler yaşaması adına oldukça önemlidir.

Bunların dışında en önemli olan nokta ayakkabının denenerek alınmasıdır. Çocukların her iki ayağı aynı eşitlikte olmayabilir. Bu nedenle ayakkabının denenmesi şart. Hangi basma noktasında sıkıntı olduğunu anlamanız açısından da ayakkabı denenmesi önemlidir. Ayakkabının ön kısmında mutlaka bir parmak boşluk olması gerekiyor.

Yanlış ayakkabı çocuklarda basma kusuru varsa bu durumun ilerlemesine neden olur. İçe ya da dışa basma durumunun ilerlemesi desteksiz ayakkabı seçilmesinden kaynaklıdır. Böyle bir durumda ise en çok rastlanılan durum topuk ağrılarıdır.  Tırnak şekil bozukluğunun olması ve tırnak enfeksiyonları da gene yanlış ayakkabı seçilmesinden kaynaklı olarak gelişen sağlık sorunları arasında yer alır. Çocuklar için özel olarak tasarlanan ayakkabı modelleri sayesinde çocuklarınız herhangi bir sorun yaşamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir