Kategoriler
Doğru giyin!

Oversize Eşofman Modası

Her sene gelişen moda dünyası sunduğu farklı akımlarla, her seneye ait bir giyim belirlemektedir. Moda kapsamında belirlenen bu giyim türü sene içerisinde devam edip bitebilirken, yıllar boyunca da kullanılabilir. Oversize modası da bu alanda devam eden moda türlerinden biri haline geldi. Oversize, büyük beden anlamına gelmektedir. Bir kişinin günlük hayatında kendi bedeninden 2 ya da 3 beden büyük giymesiyle ortaya çıkan akım türü olan oversize, eşofmanlara da sıçradı. Modanın olduğu her alanda sporun da yer almasıyla, şık ama daha rahat kıyafetleri her alanda görülmeye başlandı.

1.Bol Eşofmanlar Neden Moda Oldu

Giyim alanında oversize akımının artması ile birlikte kişiler rahatlığa daha fazla önem vermeye başladı. Spor firmaları bu konuda farklı bir arayış içerisindeyken, eşofmanların da modaya uygun tarzda yapılması gerektiğini düşünerek, oversize modasını spor alanına yansıttı.

Oversize modasının ortaya çıkmasıyla fazlasıyla sevilmesi, neden daha rahat olmasın düşüncesi ile birleşerek, bol eşofmanlar moda haline geldi. Görüntü ve kombin açısından da kişiler de oldukça farklı bir görüntü sağlamaktadır. Aynı zamanda ünlü kişilerinde oversize modasını benimsemesi ve bu şekilde boy göstermesi ile moda akımı daha üst sıralara yerleşti.

2. Neden Bu Kadar Ünlü?

Oversize modası ilk olarak çok kullanılan bir moda akımı değildi. Ancak Rihanna, Kardashian ailesi gibi birçok ünlü kişinin oversize modasını göstermesi ile birlikte akım her alanda kullanılmaya başlandı. Ancak daha rahat bir akım tercih edenler oversize eşofman modasında şansın denedi ve bu akım oldukça şık bir şekilde ilerliyor.

3. Nasıl Kombinlerim?

Eşofmanlar genel olarak, gündelik ve rahatlık açısından giyilen giysi türleri olarak bilinmektedir. Ancak değişen moda algısı bu durumu yıkarak, eşofman için bir moda akımı oluşturdu. Oversize modasıyla birlikte rahatlık ve şıklığı bir arada tutarak, ürünlerin her alanda giyilebileceği gerçeği gözler önüne serildi. Artık, eşofman takımlarını nasıl kombinlerim sorusu daha ön planda yer alıyor. Bir eşofman kombinleme işleminde ilk olarak seçilecek parçalarda renk durumuna dikkat edilmelidir. Renklerin birbiri ile uyumu iyi bir şekilde ayarlandıktan sonra, ayakkabılarda isterseniz daha şık bir model isterseniz spor ayakkabı tercihi yapabilirsiniz.

4. Oversize Eşofman Seçimi

Oversize her ne kadar bir moda akımı olsa da, eşofman seçimlerinizi daha doğru yapmanız gerekmektedir. Günlük olarak kullanacağız oversize eşofmanlar için de nefes alan kumaş tercih etmeniz gerekmektedir. Eşofman yapısı gereği farklı bir kumaştan yapılır bu nedenle kumaşın nefes alması ve kumaşın kalitesi önemlidir.

5.Eşofman Kumaş Türleri

Eşofman türleri için genel olarak raşel kullanılmaktadır. Raşel daha fazla hava almasını sağladığı için kişilerin ekstra terleme gibi durumlarını kontrol altında tutacak ve vücudunuza daha iyi bir şekilde bakacaktır. Oversize eşofman modası içerisinde de kullanılan bu kumaş türünde, büyük beden olarak anılsa da raşel kumaş ve pamuklu bir kumaş kullanımı önemlidir. Oversize eşofman modası ile sizlerde doğru eşofmanı seçerek hem tarzınızı hem de rahatlığınızı sağlayabilirsiniz.

6.Oversize İçin Kaç Beden Büyük Olmalı?

Oversieze eşofman modası içerisinde genel olarak 2 ya da 3 beden büyük olarak bir beden durumu verilmektedir. Ancak bir parçayı oversize yapmak için bir beden dahi büyük alabilirsiniz. Bu noktada sizlerin deneme ve yanılmalarınıza göre olan bir işlemdir. Büyük beden olarak geçen oversize eşofman modası için seçimlerinizi yaparken, takım olarak bir seçim yapabilir ya da seçimlerinizde parça parça kullanım sağlayabilirsiniz. Bir eşofman üstünü alarak, farklı bir pantolonla giyebilir ya da takım olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir