Kategoriler
Doğru giyin!

Rahatlıktan Yanayım Diyen Üniversite Öğrencilerine Spor Kombinler

Üniversite yılları çoğu insan için hayatının en güzel yıllarıdır. Bu yıllarda gerek yaş gerek de öğrenci olmak itibariyle spor giyimler sıklıkla tercih edilir. Spor kombinler hem rahatlık sağlar hem de daha fazla aktivite yapabilmek için gençlere fırsat sunar. Bir spor kombinle pek çok ortama girebilmek mümkündür. Derse girilen bir kombinle pikniğe de gidilebilir mesela. Bu noktada üniversite öğrencileri kapsamında rahatına düşkün olanların spor kombinleri hakkında bu yazıyı kaleme aldık.

Kombin Nedir?

Giyim anlamında kombin, giyimi oluşturan parçaların bir araya getirilmesiyle kişinin görüntüsünde bütünlük oluşturmasıdır. Giydiğimiz tişörtten kota, çantadan ayakkabıya ve hatta saç şeklimize kadar kombini oluşturan parçalar vardır. Tek tek farklı türden kıyafetleri bir arada giyerek bir bütün oluşturmaktır kombin. Bu noktada çoğu insan kendi sevdiği ve beğendiği kıyafetleri ile kombinini oluşturur.

Spor Kombin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Spor kombinleri pek çok insanın günlük yaşamda tercih ettiği tarzlardan biridir. Spor giyinmek rahat yaşamayı ve daha az yorulmayı sağladığından dolayı en sık karşımıza çıkan kombin türlerinden biridir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle her tarzda olduğu gibi spor tarzda da kendimize ve bedenimize en uygun kıyafetler satın almamız gerektiğini söyleyebiliriz. Her vücudun kusuru elbet olur. Bu kusurlar doğru kıyafet tercihi ile kolayca kapanabilir ve dikkat başka noktalara çekilebilir. Spor giyimde dikkat edilecek başka bir husus kot pantolon tercihidir. Eğer boyumuz kısa ise belden oturtmalı pantolonlar tercih etmeliyiz. Uzun bir boya sahipsek düşük belli pantolonlar tercih edebiliriz.

Üniversite Spor Kombini Nasıl Yapılır

Yaşamın en güzel yılları olan üniversitede spor kombin nasıl yapılır sorusu çoğu insan için merak konusudur. Spor kombin en rahat yaşamı bize sunan ve günlük yaşamımızda rahatlığı bize veren kıyafetlerle yapılır. Bir kot pantolon tercihi, üzerine giyilecek bir tişört, dış giyim olarak sweatshirt ya da mont/trençkot, altına rahat bir spor ayakkabı, rahat bir çanta spor kombinimizi oluşturan temel parçalardır. Kıyafet seçiminde ve tarz oluşturma noktasında bir tüyo olarak renkleri birbirine uyumlu parçaların tercihidir. Cırt ve uyumsuz renkler hoş durmaz.

Üniversite Spor Kombini Olmazsa Olmaz Parçaları Nelerdir

Üniversite rahat spor kombini olarak akla pek çok parça gelebiliyor. Çantadan ayakkabıya, dış giyimden alt giyime pek çok seçenek insanlarda kafa karışıklığı yaratabiliyor. Ancak spor kombini yaparken en rahat parçalar ile stil gözükmek de mümkün. Spor kombinde doğru parçalar her zaman için iyi bir ayakkabı başta olmak üzere, buna uyumlu bir ceket, trençkot ya da mont, alta giyilecek bir kot pantolon, ince bir hırka ve pantolona takılan bir kemer, sonrasında doğru ve rahat bir çanta spor görünüm oluşturan temek parçalardır.

Üniversite Spor Kombini Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her zaman bilinen stil önerilerinde olduğu gibi, güzel bir kıyafetin en önemli noktası kendine yakışmasıdır. Kişi kendine yakışanı giydiği sürece güzel olabilir. Bir parça tek başına çok güzel olsa da kişiye yakışmıyorsa, olduğundan daha kilolu, kısa gösteriyorsa asla tercih edilmemelidir.

Diğer önemli bir nokta ise tenimize uygun renkleri tercih etmektir. Mevsimine ve kişiye en yakışan renkler her zaman canlı bir görünüm sağlar.

Hem Rahat Hem De Stil Gözükmenin Püf Noktaları

Hem rahat olup hem de stil gözükmek zannedildiği kadar zor değil. En spor parçaları doğru bir şekilde bir araya getirerek, uyumlu renkler tercih ederek rahatlığınızdan ödün vermeyerek stil gözükebilirsiniz.

Son moda erkek eşofmanlar için;https://www.sportive.com.tr/erkek-giyim

Kadınlar için en güzel eşofmanlar; https://www.sportive.com.tr/kadin-giyim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir