Kategoriler
Doğru giyin!

Sana Özel Krampon

Futbol izlemeyi severlerin dahi dolabında mutlaka eskimeyi bekleyen bir kramponu vardır. Oynamayı severlerin ise kendilerini rahat ve özel hissetlerini kramponları uzun yıllar kullanılabilir durumdadır çünkü kişi kullanırken ve saklarken özenli davranmaktadır. Krampon seçiminde en doğrusuna gitmek oldukça zor bir iştir. Futbolcular dahi kendileri ile kemikleşmiş kramponları seçene kadar onlarca krampon denemiş ve kullanmıştır. Krampon seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra size kendinizi özel hissettirecek kramponu bulabilmeniz için önerilerimiz yazımızda.

Sizden Bir Parçaymış Gibi Hissettirmeli

Krampon seçerken yapılması gereken ilk şey tam size göre olduğuna karar vermektir. Bunun için öncelikle ayağınız ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Ayak yapınıza ve numaranıza uygun modeller arasından tercih yapılmalıdır. Bazı kişilerin bilekleri daha kalınken bazı kişilerin ayakları daha geniştir. Taraklı ayak olarak bilinen bu ayak yapısındaki kişiler buçuklu kramponları tercih etmesi önerilirken bağcıklı modeller yine ayağını sıkmamasına yardımcı olacaktır. Krampon seçerken baş parmağınız ile ayakkabının ucu arasına boşluk mutlaka kalmalıdır. Aksi halde tırnaklarınız zedelenebilir veya istediğiniz hareketleri tam olarak gerçekleştiremeyebilirsiniz. Sizin için en uygun krampon size özel krampondur bu sebepten ki giyeceğiniz zemini de hesaba katarak ayağınızın bütüncül olarak rahat ettiği bir model düşünülmelidir.

Mevki Önemlidir

Krampon çeşitlerinin çok fazla olmasının sebeplerinden biri de çok fazla mevki olmasıdır. Her mevki farklı bir tarz ile yapılmaktadır ve futbolcuya hizmet etmek amacındadır. Örneğin kaleci iseniz zemine tutuşu güçlü olurken bileklerinizi de koruyan modeller tercih edilmelidir. Yahut forvet oyuncusu iseniz şutlarınız da sizi destekleyecek ve dayanıklılığı yüksek olanlar kullanılmalıdır. Hareketli bir futbolcu iseniz hızınızı kesmeyecek veya defansta iseniz size güvenlik anlamında destek verecek ayakkabılar kullanılmalıdır.

Mutlaka Bir Süre Ayağınızda Kalsın

Bir kramponun size özel olduğunu hissedebilmek için belirli bir süre ayakta kalması gerekir. Kramponun dış tasarımının beğenilmesinin yanı sıra derisinin de özelliklerini irdelemeniz önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ayağınızdayken çevreyi de hissetmenizdir. İyi futbolcuların dikkat ettiği bu gizli özellik sayesinde top hakimiyetlerini kusursuz bir şekilde sergileyebilmektedirler. Bazı kramponlar ağır bir katman örerek oyuncunun topu görmeden hareket edememesini sağlarken bazı kramponlar ise top ayağınızdayken hissetmenize yardımcı olur ve bu da oyun stilinizi belirlerken önemli etkenlerin başında gelir.

Dikkat Çekmek İstediğiniz Özellik

İster arkadaşlarınızla ayın belirli günlerinde halı sahada futbol oynayın, ister yarı profesyonel veya profesyonel olun kramponlarında bir ruhu vardır ve nereye dikkat çekmek istediğiniz önemlidir. Bazı kişiler oyunları ile öne çıkmak istedikleri için iddiasız ancak kendilerine uygun kramponu seçerken bazıları ise rengi ve dokusu ile dikkat çeken kramponlar ile ayaklarına dikkati çekerek kabiliyetini göstermeye çalışır. Hareketli mevkilerde yer alan futbolcular genel olarak renkli ve dikkat çekici modeller tercih ederek fark yaratmaya çalışmaktadır. Burada tercih tamamen size ve zevkinize kalmıştır. Herkes tarafından tercih edilen krampon size uygun olmazken deneyerek ve deneyimleyerek kendinize uygun kramponu seçtiğinizde size özel olduğunu kabul ederek istediğiniz oyunu sergileyebilirsiniz. Size en uygun modelleri keşfetmek için www.sportive.com.tr inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir