Kategoriler
Doğru giyin!

Şehrin Dokusuna Uygun Outdoor Ayakkabı Önerileri

Kış kapıya dayandığında aklımıza ilk gelen bot ve mont olmaktadır. Kış aylarında şehir hayatı sürerken ayaklarının rahat ve kötü hava koşullarından etkilenmemesini isteyen kişiler ise tercihlerini outdoor ayakkabıdan yana kullanmaktadır. Ayakkabı seçiminde öncelikle her zaman rahatlıktan yana olmalıdır. Ayağınızı sıkan veya içerisinde rahat edemediğiniz bir ayakkabı ne kadar müthiş tasarım sahip olsa da kişiyi memnun etmez. Outdoor ayakkabı seçerken rahatlığın yanında farklı özelliklerde barındırır. Şehir içinde ve dilediğiniz zaman doğa yürüyüşlerinde kullanabileceğiniz modelleri inceledik.

Jack Wolfskin Rocksand Texapore Mid M Erkek Kahverengi Outdoor Ayakkabı 4022311-5690

Bu ayakkabıyı sizler için kelimelere dökmemiz gerekirse spor şık, cool ve rahat diyebiliriz. Birçok kıyafet ile uyum içerisinde olacak bu model şehrin zor şartlarında size istediğiniz tüm özellikleri sunmaktadır. Su geçirmez yapısı ile yağmura karşı doğal bir koruma kalkanı oluştururken dayanıklı kumaşı uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Nefes alabilen kumaşı ayağınızı terletmez ve vücut ısısını korumasına yardımcı olurken esnek ve hafif dokusu ayağınızda outdoor bot hissiyatı oluşturmayacaktır. Topuk destekleri ve orta tabanı her zeminde ayağınızı destekleyecektir. Şehir içinde kullanmak isteyen ve outdoor ayakkabı konforu arayanların tercih ettiği modeller arasındadır.

The North Face Litewave Fastpack II Mid Gtx Erkek Siyah Outdoor Ayakkabı NF0A3REBCA01

Outdoor ayakkabı deyince kuşkusuz akla ilk gelen markalardan biri The North Face olacaktır. Bu modeli öne çıkaran özellikleri ile çok hafif, çok dayanıklı ve çok işlevsel olmasıdır. Orta yükseklikteki bu model bilekleri de sarar ve hem şehir içi hem de doğa yürüyüşleri için kullanım imkânı sağlar. Ayrıca iç tabanında yer alan özel yapısı ile engebeli arazilerde ayağınızın konforunu arttırırken su geçirmez özelliği ile sizi güvende tutar. Kar, su ve rüzgâr geçirmeyen bu modeli günlük kullanımda kıyafetlerinizle kolay kombin edebilirsiniz.

Columbia Redmond V2 Mid Wp Kadın Gri Outdoor Ayakkabı BL0833-088

Rahatına düşkün kadınlar için tasarlanan modelin üst kısmı hakiki deri ve süet kumaştan yapılmıştır. Su geçirmez özelliği ile kullanan kişiye özgürce adım atma keyfi verirken bilekli oluşu dağ yürüyüşlerinde güvenliği sağlamaktadır. Taban kalınlığı 2 cm olup ayakkabının toplam yüksekliği 13 cm’dir. Nefes alabilen özelliği ile kış ayı boyunca ayağınızı terletmeden sıcak tutmayı hedeflerken bağcıklı yapısı ile ayağı tam kavrar. Spor şık modeller arasında yer alır ve günlük kullanım için uygundur.

Outdoor Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük kullanım veya arazi yürüyüşleri için güvenliği öne çıkaran kişilerin bilekli modelleri tercih etmesi önerilmektedir. Bilek kısımlı ayakkabılar burkulma oranlarını büyük oranda azaltır. Bunun yanında hafif bir ayakkabı istiyorsanız deri yerine süet ve nubuk modeller tercih edebilirsiniz. Ağırlıklı şehir içinde kullanacak iseniz kumaşı tekstil olan ürünler konforunuzu arttıracaktır. Nefes alabilen özellikli modeli seçerek ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Son olarak ise ayakkabı ile baş parmağınız arasında çok az mesafe kalan numarayı tercih ederek outdoor ayakkabının size sunduğu konforu çok iyi yaşayacaksınız. Diğer outdoor ayakkabı modelleri için www.sportive.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir