Kategoriler
Doğru giyin!

Spor Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Spor ayakkabıları çok rahat biçimde birçok kıyafetle kombine edebiliriz. Aynı zamanda gündelik yaşam için oldukça ideal ayakkabı türlerindendir. Bütün gün ayağınızın rahat olduğu ve bu sayede kendinizi daha özgür hissetmenizi sağlayan spor ayakkabılar bakımı açısından ise o kadar da rahat olmayabilir. Yine de düzenli bakım ve biraz özenle spor ayakkabınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır?

Spor Ayakkabı için Bakım Önerileri

Spor ayakkabı için bakım önerilerimizi uyguladığınızda onları daha uzun süreli olarak kullanmanız mümkündür. Spor ayakkabılarınız için aşağıdaki unsurlara dikkat etmelisiniz:

  1. Ayağa Uygun Ölçülerde Ayakkabı Seçin

Spor ayakkabı alırken mutlaka ayağınıza uygun ölçüler olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle dar ayakkabılar çok daha çabuk yıpranacaktır. Spor ayakkabılar genellikle sık giyilen ürünlerdir ve bu durum ayakkabı ömrünü kısaltacaktır.

  1. Nemli Bir Bezle Silin

Erkek ve kadın spor ayakkabı için nemli bir bezle her kullanımdan sonra temizlik yapabilirsiniz. Düzenli bir biçimde sildiğinizde ayakkabı fazla kirlenmeyecektir. Ayrıca hiçbir şekilde çamaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmemektedir. Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkanırsa dokusuna zarar verilmiş olur ve ayakkabı kısa sürede eskir.

  1. Kuru ve Serin Bir Ortamda Tutun

Spor ayakkabılarını kullanmadığınız zamanlarda onları nemli olmayan bir yerde tutmaya dikkat edin. Nem, ayakkabıların zarar görmesine neden olacak ve ayrıca bakteri üretecektir. Hem sağlığınız hem de ayakkabının uzun süreli kullanımı için onu güneş ışığı almayan, kuru ve serin bir ortamda onları saklayın.

  1. Üst üste Giymeyin

Spor tarzını çok benimseyen ve hemen her gün spor ayakkabı giyen biriyseniz birden fazla kaliteli spor ayakkabısı almanızı öneriyoruz. Aynı ayakkabının üst üste uzun saatler boyunca giyilmesi sağlıklı değildir. Ayakkabınızın da bu şekilde ömrü kısalacaktır.

  1. Dikkatli Giyin ve Çıkartın

Spor ayakkabılarını kolaylık olsun diye bağcıklarını açmadan, topuğunuzla arkalarını ezerek giyip çıkartırsanız kısa sürede ayakkabılarınız deforme olacaktır. Bunu önlemek için özenli olun. Kadın ve erkek spor ayakkabı modelleri için www.sportive.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır? ile ilgili olarak bu maddelere dikkat edersiniz ayakkabınızı uzun yıllar kullanmanız mümkün olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir