Kategoriler
Doğru giyin!

Spor Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor çantası seçerken diğer spor eşyaları kadar dikkat etmeniz gerekmektedir. Spor çantası seçerken birçok opsiyonu düşünmeniz gerekmektedir. Tasarımının doğru yapılması, iç hacmi geniş, taşıması kolay ve size yardımcı olacak bir çanta seçimi yapılmalıdır. Bu sebepten sizler için spor çantası seçerken nelere dikkat etmelisiniz araştırdık.

Neden Spor Çantası Almalısınız?

Spor yapan birinin mutlaka spor çantası alması gerekir. İhtiyaç duyduğunuz her eşyanızın yanında olması hayatınızı kolaylaştıracaktır. Örneğin çantanıza sporda giyeceğiniz kıyafetleriniz kıyafetlerin yanı sıra sporda kullanacağınız ekipmanların bir kısmını yerleştirebilirsiniz. Ayrıca spor öncesi veya sonrası neler yaşayacağınızı tahmin edemeyeceğiniz ve sürprizlere açık olabilmek adına mutlaka yedek kıyafet koymayı da düşünebilirsiniz. Yine beslenme düzeninize dikkat eden bir sporcuysanız yemeklerinizi de bu çantaya koymak için de kullanabilirsiniz. Çantanın iç kısmı da önemlidir. Özel bölmeleri ile rahatlıkla çantanızı kullanabilirsiniz. Bu sayede yemek veya kıyafetlerin birbirine karışmasını engelleyebilirsiniz. Kısacası düzenli, disiplinli ve rahat olabilmek için spor çantası edinmelisiniz.

İlk Önemli Özellik: Konfordur

Rahatsız bir çanta sağlığınızı da tehdit etmektedir. Ayrıca size istediğinizi de tam olarak vermeyecektir. Kadın veya erkek hiç fark etmez öncelikle konforlu olmasına önem vermelisiniz. Öncelikle hangi model çanta istediğinize karar vermelisiniz. Postacı bir model m, yoksa sırt ve omuz çantası mı istiyorsunuz karar verdikten sonra kalite ve malzeme kısmını önemsemelisiniz. Hangi model olursa olsun kayışlarındaki malzeme ve vücut yapınız ile uyumunu önemsemelisiniz. Bu durum uzun süreli kullanımda vücut proporsiyonunuza da zarar verebilir.

Hafifliğini Önemseyin

Yukarıda saydığımız birçok şeye ilave olarak mutlaka kendinize özel havlunuzu da çantanıza koyacaksınız ve yemekler de işin içine girince orta ağırlıkta bir çantanız olacak demektir. Bu sebepten yapı olarak çantanın hafif olması gerekmektedir. Ayrıca çok bölmeli olması da ağırlıkların da bölgesel olarak dağılmasını sağlayacak ve daha hafif hissetmenize sebep olacaktır.

Fonksiyonel Olması

Spor çantanızı günlük hayatınızda da kullanmak ve bir çantam olsun çok işlevli özelliği ile uzun süre kullanayım diyorsanız mutlaka su geçirmeyen özelliği olmasına dikkat edebilirsiniz. Kış aylarında yağmurlu havalarda, kampa giderken, yazın tatilleriniz de size eşlik edecek bir çantanın en önemli özelliği şüphesiz ki yalıtımı olacaktır. Bu çantalar tasarım olarak da çok bölmelidir ve birçok eşyanızı koymanıza neden olacaktır. Özellikle bu tarz bir çanta arıyorsanız outdoor modeller ilginizi çekebilir. Spor için tek başına fazla kaçabilir ancak hayata yakınlığı arttıkça outdoor özellik kazanacaktır. Bu modellerde ise kişinin konforu da üst düzeyde tutulduğundan sadece sırt değil belden destekli bağları ile de rahat etmenizi sağlayacaktır. Sadece kamp değil su ile ilgili olan her yere bu tarz bir çanta ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca eğer sporda küçük günlük kullanımınız da genişleyen bir çanta istiyorsanız fermuar yerine bağlamalı veya bölme eklemeli çantalara da göz atabilirsiniz. Tüm bu bilgilerin eşiğinde https://www.sportive.com.tr/ ihtiyacınızı karşılayacak modellere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir