Kategoriler
Doğru giyin!

Spor için Elbise ve Etek Seçimi

Spor yaparken elbise ve etek için daha az spor branşı vardır. Tenis, kadınların etek ve elbise giydikleri bir spordur. Oyuncuları oldukça şık ve tarz gösteren bu kıyafetler onların motivasyonunu da arttırabilir. Tenis etekleri ve elbiseleri çok çeşitli modellerde üretilmektedir. Özellikle ünlü spor markalarının tenis eteklerine ve elbiselerine karşı özel tasarım ürünleri mevcuttur. Spor için elbise ve etek seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Tenis Etek ve Elbise Modelleri

Kadın spor elbise için Nike, Decathlon, Puma gibi ünlü markaların çok sayıda tasarımı bulunmaktadır. Aynı zamanda etekler de teniste giyilmektedir. Hareketli bir spor olan teniste etek ve elbise tercihleri neye göre yapılır?

  1. Hafiflik

Tenis elbise ve eteklerinin kumaşları oyuncuları rahat ettirmeli, esnek ve hareket kabiliyeti tanıyan özellikte olmalıdırlar. Kumaşların hafifliği oyuncuların performanslarını olumlu yönde destekleyecektir.

  1. Kuru ve Serin Tutması

Ünlü spor markalarının bir kısmı Dri-Fit teknolojisi ile üretim yapmaktadırlar. Bu da kadın tenis etek ve elbiselerin kumaşlarının ter tutmamasını sağlar. Oyun boyunca kuru kalmanın oyuncular açısından önemi büyüktür. Konforları bozulmaz ve daha iyi konsantre olabilirler. Ayrıca sağlık açısından da olumlu bir özelliktir.

  1. Hafif ve Destekleyen İç Şort

Spor için etek ve elbise seçerken tenis oyuncuları için tasarlanan modellerinin altında çok hafif kumaştan bir şort da bulunmaktadır. Bu şort hafiftir ve oyuncuların çok rahat biçimde oynamalarına yardımcı olur. Bu şortların esnekliği ve kuru kalması önemlidir. Ayrıca şortların içinde toplar saklanabilir.

  1. Vücuda Göre Rahatça Uyum Sağlamaları

Tenis etek ve elbiselerinde vücuda iyi bir şekilde uyum sağlamaları; rahat harekete imkan tanımaları önemlidir. Bazı etek modellerinin bel kısmı büzgülüdür. Klasik kesimler bulunduğu gibi daha yenilikçi ve modern modeller de vardır.

Spor için elbise ve etek seçimi yaparken bu sayılanlar oyun performansı, oyuncu konforu ve sağlığı açısından büyük önem taşır. Aynı zamanda tenis eteklerinde ve elbiselerinde çok tarz, enerjik ve cool tasarımlar satışa sunulur. www.sportive.com.tr sitesinde de tenis etek ve elbise modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir