Kategoriler
Doğru giyin!

Sportive Önerileri: Nike Koşu Ayakkabıları Detaylı İncelemesi

Nike Koşu Ayakkabıları; Koşmak ve daha fazla koşmak… Türkçe bir deyim olmamasına rağmen koşuya bir kez başlayan profesyonel veya amatör sporcular bir daha koşmayı bırakamamaktadır. Özellikle kapalı alanlarda spor yapmaktan hoşlanmayan yahut günün belirli saatlerinde günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için soluğu sahil şeridinde, ormanlarda veya parklarda almak isteyen kişilerin koşuya düşkünlüğü bilinmektedir. Koşu sporunun psikolojik etkilerinin yanında fiziksel anlamda da birçok olumlu etkisi bulunurken en büyük işi ayaklar ve ayakkabılar yüklenmektedir. Eğer koşuya uygun ayakkabı seçiminde bulunmazsanız koşudan alacağınız keyif düşerken; ayaklarınızda yaralanmalar veya sakatlıklar oluşabilir. Sportive önerisi detaylı koşu ayakkabısı incelemesi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Nike Koşu Ayakkabısı
Nike Koşu Ayakkabısı

Nike Wmns Revolution 5 Kadın Kırmızı Koşu Ayakkabısı BQ3207-604

Nike markası tarafından üretilen Revolution 5 serisinde her tarz uygun koşu ayakkabısı modeli bulunurken renk skalasının genişliği ile koşmayı sever kişilerin isteklerini tamamen karşılamaktadır. Tabanı, marka amblemi ve topuk kısımlarındaki renkli yapıları ile görsel olarak zevkinize hitap ederken özellikleri ile kadın koşucuların en fazla tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Revolution 5 serisi rahatlık sloganıyla ön plana çıkmaktadır. Tabanındaki köpük yastıklar ile koşarken ayakların konforunu sağlarken minimalist yapısı ile günlük kullanım imkânı da sağlamaktadır. Kauçuk taban ayakkabının dayanıklılığını arttırırken dokulu yapısı ile ayağın rahat hareket etmesini sağlarken koşu ayakkabısının deformasyona uğrama ihtimalini de azaltmaktadır.

Nike Koşu Ayakkabısı
Nike Koşu Ayakkabısı

Nike React Miler 2 Erkek Siyah Maraton Koşu Ayakkabısı CW7121-002

Koşu sporu ile ilgilenen herkesin mutlaka bir kere denemesi gereken bir ayakkabı var ise bu mutlaka React Miler 2 olmalıdır. Yastıklama özelliğinin tüm fonksiyonlarının hissedildiği bu model her gün koşulsa dahi ayak konforunu koruma vaadiyle piyasaya sunulmuştur. Üst kısmının ince dokusu koşu ayakkabısının ayağı tam kavramasını sağlayarak her tür koşuda koşucuyu desteklemektedir. Bantlı bağcıklı yapısı yine ayakkabının ayağı tam kavramasını sağlayarak rahatlığı ön plana çıkarmaktadır. Kauçuk taban uzun süreli kullanım imkânı sağlamaktadır.

Nike Koşu Ayakkabısı
Nike Koşu Ayakkabısı

Nike Koşu Ayakkabıları; Nike Air Zoom Terra Kiger 7 Erkek Siyah Koşu Ayakkabısı CW6062-002

Profesyonel ve amatör koşucuların tüm isteklerinin tek bir koşu ayakkabısında toplanmış hali Air Zoom Terra Kiger 7 ile karşımıza çıkmaktadır. Bu ayakkabıyı diğerlerinden ayıran temel özelliklerinden biri ise farklı zeminlerde de tutuş özelliğini sağlamasıdır. Kauçuk tabanı koşu ayakkabısının dayanıklılığını arttırırken tabandaki girintiler ve çıkıntılar arazilerde de tutuş özelliğini arttırmaktadır. File üst kısmı ile nefes alabilen özellikledir ve özellikle hızlı koşucular için hafif yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Nike Koşu Ayakkabısı
Nike Koşu Ayakkabısı

Nike Wmns Downshifter 11 Kadın Siyah Koşu Ayakkabısı CW3413-006

Kadın koşucular için hafifliği ile öne çıkan bu serinin mor, beyaz ve siyah üç farklı rengi ile satışa sunulmaktadır. Yumuşak yastıklamanın yanı sıra orta kısmındaki desteği uzun koşularda dahi ayağın konforunu sağlamaktadır. Kauçuk tabanı ile dayanıklılığı yüksek olup bağcıklı yapısı ayak ile uyumunu sağlamaktadır. Esnek yapısı ile dilediğiniz koşuyu yapabilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz koşu ayakkabıları ve daha fazlasını incelemek için www.sportive.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.