Kategoriler
Doğru giyin!

Su Geçirmez Ayakkabıların Özellikleri

Ayakkabı teknolojileri sayesinde birçok farklı özellik ile üretim gerçekleşir. Ayakkabının hangi mevsim ve hava koşullarında kullanılacağı teknolojisi için seçim yapmada etkili olacaktır. En bilindik ayakkabı teknolojileri arasında su geçirmezlik bir başka bilinen ismiyle waterproof özelliği bulunmaktadır. Su geçirmez ayakkabılar daha çok kış ve bahar aylarında kullanılırlar. Kış ve sonbahar aylarında su geçirmez botlara ilgi oldukça fazladır. İlkbaharda ise bot yerine ayakkabılar giyilmektedir.

Suyla Temastan Etkilenmeyen Ayakkabılar

Ayakkabıların suyla temasları esnasında yapılarında bir değişim olmuyor ve içlerine su geçmiyorsa bu ayakkabılar su geçirmezlik teknolojisi ile üretilmiştir. Su geçirmez ayakkabıların özellikleri şunlardır:

  • Su birikintilerine bastığınızda iyi kalitedeki bir ayakkabı su geçirmez özellikliyse içine su girmez
  • Su itici ile su geçirmez özellikleri birbirinden farklıdır. Su itici teknolojisi ile üretilenler de suya dayanıklıdır ancak su geçirmezlik özelliği kadar ayakkabıyı korumada iyi değildir
  • Su geçirmez özellikte olan ayakkabıların bir kısmı hava da almamaktadır
  • Doğa sporlarına uygun olan modelleri vardır
  • Ayağı kış aylarında sıcak tutar ve ıslaklık hissini yaşatmaz
  • Yoğun bir su birikintisine girmeye ve uzun süre suda beklemeye karşı pek etkili değildir

Kadın su geçirmez ayakkabı modelleri en iyi markaların üretimi olarak %100 orijinal biçimde www.sportive.com.tr sitesinde uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Şık ve Cool Bot Tasarımları

Erkek su geçirmez ayakkabı için de sitede çok sayıda ürün yer alır. Tasarımlar satışa sunuldukları markaların orijinal ayakkabılarıdır. (%100) Kış, sonbahar mevsimlerinde ve yağmurlu havalarda ayaklarınızı sıcak ve kuru tutacak bu ayakkabılar aynı zamanda birbirinden farklı tasarımlarla satışa sunulmaktadır.

Su geçirmez özellikli ayakkabı ve botlar özellikle iyi kalite seçilmelidir; her su geçirmez özellikli olarak üretilen ayakkabının dayanıklılığı farklıdır. Ne kadar kaliteli ayakkabıysa hem yağışlı havalarda sağladığı konfor hem de bakteri üretmemesi açısından avantaj sağlayacaktır.

Sitede dünyaca ünlü markaların ürünleri yer almaktadır. Bunlar arasında The North Face, LumberJack, Jack Wolfskin, Slazenger, Mammut ve Lotto bulunmaktadır. Renkler genellikle koyu ve cool tonlarda olsa da özellikle kadın modellerinde renkli çeşitler de vardır.

Su geçirmez ayakkabıların özellikleri satış sayfalarında da her biri için ayrıca açıklanmaktadır. Siparişiniz alındıktan çok kısa bir süre sonra ürün size teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir