Kategoriler
Doğru giyin!

Tabanı Tırtıklı Voleybol Ayakkabısı

Voleybol çok hareketli, öne geriye yana hareketlerin sıkça yapıldığı bir spordur. Aynı zamanda voleybolda sıçrayışlar; smaçlar ve blok gibi hareketlerle oldukça fazladır. Voleybolcuların da ayakkabı seçimlerini yaparken oyunun bu yapısını ve kendi oyun mevkilerini göz önüne almaları gerekir. Tabanı tırtıklı voleybol ayakkabısı çoğu oyuncu için en uygun ayakkabılardandır.

Zemine Güçlü Tutunuş!

Voleybol ayakkabısı için tabanın tırtıklı olması oldukça önemlidir çünkü çok hareketli bir spor olan voleybolda oyuncuların zemine sağlam basması ve kaymaması amaçlanmaktadır. Tırtıklar ayakkabının zemine güçlü biçimde tutunmasını sağlarlar. Tırtıklı tabana sahip olan ayakkabılar ile oyuncular daha dengeli ve zeminde güçlü durma olanağını yakalarlar.

Voleybol ayakkabılarında ideal görünen taban özelliklerinden bir tanesi de taban-topuk kısmının yumuşak olmasıdır. Oyuncuların yumuşak tabanla ve belirli bir esneklik özelliği bulunan ayakkabılar ile performansları desteklenebilir.

Kadın voleybol ayakkabısı erkeklerinkine göre biraz daha farklıdır. Kaliteli ayakkabılar dengenin ve sıçrayışların kalitesini yükseltecektir. Erkeklerin ayakkabılarına kıyasla daha hafif olarak üretilmektedirler.

Sporcuların şok ve darbelere karşı korunabilmeleri için ayakkabının orta taban bölümü hafif jel yastıklama özelliği ile tasarlanmaktadır.

Hareket Kabiliyeti Yüksek Ayakkabılar!

Tabanı tırtıklı voleybol ayakkabısı voleyboldaki ayak hareketlerine daha fazla izin verir ve oyuncunun dengesini sağlar, stabil kalabilmesine yardımcı olur. Voleybolda ayak ile itmeler çok fazla olduğundan bu tip taban oldukça idealdir.

Güçlü çekiş gücü ile voleybol ayakkabısı oyuncunun dayanıklılığını da arttıracaktır. Özelikle erkek voleybolcuların güce daha fazla ihtiyacı olmaktadır ve ayakkabıları da kadınlarınkine kıyasla daha geniş ve farklı özeliklerde tasarlanır. www.sportive.com.tr adresinde birçok farklı, fonksiyonel ve şık erkek voleybol ayakkabısı bulunmaktadır.

Kauçuk Dış Taban ile Daha İyi Performans!

Voleybolda çoğunlukla ayakkabılar kauçuk tabanlı olmaktadır ve bu da çekiş gücünün artmasını sağlar. Kapalı sahalar için üretilmektedir. Bacak ve diz yaralanmalarının önüne geçmek için orta tabanın şok emici özelliğinde olması önemlidir. Hava alan ayakkabılar sayesinde bakterilerden korunulur, terleme önlenir.

Site üzerinden birbirinden güzel ve ilginç stillerde kadın ve erkek voleybol ayakkabısı bulunmaktadır. %100 orijinal markalarıyla yüksek kalitede üretilmişlerdir. Online olarak güvenle satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir