Kategoriler
Doğru giyin!

Terletmeyen, Ter Tutmayan T-Shirt Seçimi

T-Shirtler spor yapanlar için en temel kıyafetlerden biridir. Renk renk ve sayısız tasarımda üretimleri vardır. Her birinin özellikleri farklıdır; t-shirtler tasarım açısından çok geniş seçenekler sunsalar da bilhassa spor yapma amaçlı olarak giyenler için öncelikli konu sağlık ve konfor olmalıdır. Terletmeyen, ter tutmayan t-shirt seçimi yapmak için ürünün hangi teknoloji ile üretildiğine, kumaş niteliklerine önem verilmelidir.

Konforlu ve Performans Etkili T-Shirtler!

T-Shirt seçimi yaparken ürünün hangi spor için kullanılacağına dikkat etmeniz gerekir. Futbol, tenis, basketbol, voleybol, koşu vb. farklı branşlar için genellikle t-shirt özellikleri de değişebilmektedir.

T-Shirt satın alırken önem vermeniz gereken unsurlar şunlardır:

  1. Hafif ve Ter Emici Özellikte Olmaları

Kadın ve erkek t-shirt modellerinde kumaş terletmeyen yapıda olmalıdır. Özellikle yaz aylarında spor yapmak için çok uygun olan t-shirtler vardır. Bunlar çok hafiftir, teri hemen alır ve serinlik hissi verir. Spor esnasında oyuncuların konforlu olmasını sağlar. Bunun yanında bakteri üretmezler.

  1. Pamuklu Kumaş Daha Sağlıklıdır

Pamuklu kumaştan yapılan ya da bu kumaşın ağırlıklı olduğu t-shirtler daha sağlıklıdır. Terleme yapmaz ve daha dayanıklıdır.

  1. Dri-Fit Teknolojisi

Ünlü markaların bir kısmı dri-fit teknolojisi ile t-shirt üretirler. Erkek ve kadın t-shirt modellerinde dri-fit teknolojisi kullanıldığında ürün kuru kalma özelliğine sahip olacaktır. Teri anında emer ve sporcunun rahat etmesini sağlar. Bu tarzdaki t-shirtler sporcular için oldukça uygundur. Kumaşın dokusu nefes alan özelliklidir.

  1. Mevsime Uygun

T-shirtler kısa kolludur ancak kumaşlarının inceliği-kalınlığı değişebilir. Kış aylarında üşümeye karşı biraz daha kalın kumaşlı olanlar kullanılabilmektedir. Yaz ayları içinse çok ince ve neredeyse üstünüzde yokmuş gibi bir his veren t-shirtler bulunmaktadır. Bunlar genel itibariyle hava alırlar ve sağlıklıdırlar.

Terletmeyen, ter tutmayan t-shirt seçimi ile hangi sporu yapıyor olursanız olun performansınızın yükselmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bunun nedeni terlemeyen ve kuru tutan t-shirtler ile çok daha rahat hissedecek olmanızdır. Fiziksel açıdan rahatsız edici olmayan ve çok konforlu tutan t-shirtler ile performansınıza daha iyi odaklanabilirsiniz. www.sportive.com.tr sitesinden istediğiniz t-shirt için sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir