Kategoriler
Doğru giyin!

Topuklu Ayakkabı Out Spor Ayakkabı In

Günümüzde gerek günlük hayatımızda, gerek iş ortamında gerekse özel günlerde artık o eski topuklu ayakkabı modası çok fazla karşımıza çıkmıyor. Son dönem modası izlendiğinde daha çok rahat ve hareket kabiliyetini kısıtlamayan ayakkabılar görülmekte. Özellikle spor ayakkabı modelleri ise farklı çizgileri ve renkleriyle vitrinlerdeki yerini almaktadır. Üstelik kullanım alanı da oldukça genişlemiştir. Artık işte, okulda, özel günlerde, sporda, sosyal etkinliklerde hatta düğünlerde bile spor ayakkabılar tercih edilmekte.

İş Yerlerinde Spor Ayakkabı

Özellikle metropol kentlerde yol ve trafik probleminden dolayı bir süredir birçok kadın çalışan, iş yerine ulaşım esnasında spor ayakkabı kullanmaktaydı. Hatta öyle ki, iş yerinde giyilecek ayakkabı ile işe giderken giyilecek ayakkabı farklı farklı olmakta idi. Ancak zaman içerisinde spor giyimin yaygınlaşması ve insanların kendilerini çalışma alanlarında bu şekilde daha rahat ve daha konforlu hissetmelerinden dolayı artık iş yerlerinde de spor ayakkabı kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Gün içerisinde daha az yorulduğunu ve iş veriminin dahi bu şekilde daha fazla arttığını düşünen çok sayıda insan artık özellikle iş yerlerinde topuklu ayakkabı giymek yerine spor ayakkabı giymeyi tercih etmektedir.

Düğünlerde Topuklu Ayakkabı

Yine son dönemin önemli trendlerinden birisi de düğünlerde gelinlerin topuklu ayakkabı yerine yüksek tabanlı spor ayakkabı tercih etmesidir. Saatlerce ayakta kalınan ve oldukça yorucu geçen düğün törenlerinde topuklu ayakkabı çilesi ile uğraşmak istemeyen ve tüm düğün boyunca rahat etmek isteyen gelinler ayakkabı alışverişlerinde doğrudan spor ayakkabılara yönelmekteler. Artan bu talebe karşılık da ayakkabı sektöründe buna çözüm bulunmuş ve gelinlikler için çok sayıda özel olarak tasarlanmış topuksuz yüksek taban spor ayakkabıları üretilmeye başlanmıştır.

Hatta renkli taş ve dantellerle süslenen platform topuklu spor ayakkabılar en çok tercih edilen gelinlik altı spor ayakkabılar arasındadır. Üstelik bu ayakkabıları düğünden sonra da giyebilmek mümkün.

Topuklu Ayakkabı Modellerindeki Durum

Günümüzde artık öyle yüksek ve sivri topuklu ayakkabıların kullanımı son derece azalmıştır. Artık daha rahat, daha doğal ve daha hızlı hareket edebilme ihtiyacı ön planda tutuluyor. Bu eksende topuklu ayakkabı tasarımları da bu durumdan etkilenmiş halde. Daha çok platform topuk ya da dolgu topuk şeklinde ayakkabılar vitrinlerde yerini almakta. Ya da daha küçük topuklu ayakkabılar. Ama yürüme açısından oldukça emek isteyen ve zorluklar yaratan o ince topuklar artık “out”.

Spor Ayakkabı Modellerinde Özgürlük

Spor ayakkabısı modelleri ve tasarımları incelendiğinde çok fazla sayıda modelle karşı karşıyayız. Öncelikle her spor dalı için farklı standartlarda ayakkabılar olduğu zaten bilinen bir gerçek. Ama bunun yanı sıra özgün çizimler ve desenlerin de eklenmiş olduğu modellerle spor ayakkabıları vitrinleri adeta cıvıl cıvıl.

Her türlü kullanım alanı için farklı tasarımların geliştirildiği spor ayakkabıları modelleri işte, okulda, yürüyüşte, gezide, düğünde, özel günlerde her yerde kullanım için uygun. Her yaştan kesim için uygun modellerin yer aldığı spor ayakkabılarında tam bir özgürlük havası esiyor denilebilir.

Yüksek Taban Spor Ayakkabı

Yüksek taban spor ayakkabıları adeta topuklu ayakkabıların yerini almış durumda. Özel günlerde ve daha feminen kıyafetlerle oldukça şık görünen yüksek taban spor ayakkabı modelleri ise son derece özgün ve çeşitli. Hem rahat bir hareket kabiliyeti sağlayan hem de oldukça şık görünen bu ayakkabılar özellikle gençler tarafından çok tercih edilmektedir.

Her Konsepte Uygun Spor Ayakkabılar Sportive’de

Tarzınızı ve şıklığınızı yansıtabileceğiniz spor ayakkabı modellerimiz ile siz de topuklu ayakkabılardan kurtulun. İster işte, ister yürüyüşte ya da günlük hayatınızın herhangi bir alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz ve kombine edebileceğiniz çok sayıda spor ayakkabısı Sportive Türkiye’de.

Çok çeşitli spor ayakkabısı modelleri ve renk seçenekleri ile her kıyafetinizle müthiş bir uyum yakalayabileceğiniz spor ayakkabılara kredi kartına özel taksit avantajları ile sahip olabilirsiniz. İster desenli, ister renkli ya da klasik, ister yüksek tabanlı tasarımlarla gün boyu ayaklarınız rahat etsin. Taban yapıları sayesinde ayaklarınızın daha rahat edeceği spor ayakkabılar ile gün boyu enerjik ve hareketli olabilirsiniz. Siz de rahtlık ve enerji dolu bu trendi kaçırmayın. Çünkü unutmayın; “Topuklu ayakkabı out, spor ayakkabı in”…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir