Kategoriler
Doğru giyin!

Uludağ’a Giderken Ne Giyilir?

Uludağ kış turizm merkezleri arasında oldukça sık tercih edilen bir bölge. Gerek geniş kayak alanları gerek eğlenceleri, otel olanakları ile Uludağ bir kez gidenlerin bir daha vazgeçemeyeceği bir tatil mekanı. Kış tatillerinde huzur arayanlar için de Uludağ muhteşem bir seçim. Öyle ki burada gerek orman köşklerinde gerek ise otelde şöminenin başında tatilinize huzur katmak mümkün.

Su Geçirmez Bir Bot Oldukça İşinize Yarayacaktır!

Kış tatilinizde bot seçimi oldukça önemli bir unsur. Uludağ’a giderken tercih edeceğiniz botun altının tırtıklı bir yapıda olması, karda, buzda kaymaması açısından büyük önem taşır. Bunun dışında su geçirmez özelliği de oldukça işinize yarayacaktır. Çünkü Uludağ’a ayak basar basmaz kayak yapmasanız bile kar ve su ile iç içe olacaksınız. Her zevke her isteğe göre bot seçiminizi yapmak rengine, modeline karar vermek ise tamamen size kalmış bir seçim.

Termal Çorap Olmazsa Olmaz!

Uludağ’da yer yer hava sıcaklıkları eksilerin altını görür. Vücudumuzun soğuktan en çok etkilenen bölgelerinin başında ayaklar gelir. Botunuz her ne kadar su geçirmez, korunaklı özellikte olursa olsun ayaklarınızın üşümesi muhtemeldir. Bu sebeple edineceğiniz bir çift termal çorap işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Termal Taytlar da Unutulmamalı!

Termal çorapların yanı sıra kendimize alt üst termal içlik takımı edinmekte de fayda var. İçlikler sizi soğuktan muhafaza edeceği gibi terinizi de mükemmel biçimde emecektir. Böylece hastalıkların, soğuk algınlıklarının önüne geçmede de önemli bir unsurdur.

Kürk Detaylı Bir Mont ile Bütün Gözler Üzerinizde!

Uludağ’a giderken tercih edeceğiniz kürk detaylı bir mont sizi adeta yıldız yapacaktır. Kürk detaylı montların havası şüphesiz ki bir başkadır. Uludağ gibi kış turizm merkezlerinde kullanımı da oldukça iyi bir seçim olacaktır. İçine kullanacağınız bir boğazlı kazak kombini ile iyi bir tamamlayıcı olacaktır. Boğazlı kazak yerine sweatshirt de kullanılabilir. Bu tamamen size ve tarzınıza kalmış bir konudur. Sweatshirtlerin kapüşonlu yapısı da Uludağ’da size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Tayt ile Rahatlığın Keyfine Varın!

Tayt özellikle rahatlık açısından önemli ve sık tercih edilen bir parçadır. Uludağ’a giderken tayt kullanmak da rahatlığınız açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Burada önemli olan tayt kumaşının mevsim şartlarına olan uygunluğudur. Uzun bir kar botu veya çizme ile kombin edildiğine de çok iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

Bereler Kışın Vazgeçilmezi!

Gerek kadınlar gerek erkekler için bereler kışın vazgeçilmez parçaları arasında. Bere modellerinden tarzınıza, zevkinize uygun olanı seçerek kombininizi muhteşem bir şekilde tamamlayabilmek mümkün. Başınızın soğuk almaması açısından da bereler, Uludağ’a giderken asla unutmamanız gereken parçalar arasında. Tarzınıza, zevkinize uygun bereler ile tatil fotoğraflarınızda, pistlerde şıklığı yakalayabilmeniz mümkün. Tamamlayıcı bir atkı da şüphesiz ki en çok ihtiyacınız olacak parçalar arasında yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir