Kategoriler
Doğru giyin!

Yazlık Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabılar gündelik ve rahat giyim tarzının favorilerinden biri olsa da son yıllarda şık giyim tarzlarında da kullanılmaya başlandı. Artık yalnızca spor yapmak amaçlı olarak değil birbirinden farklı tasarımları ile birçok tarzla kombine edilmek için tercih edilmektedir. Spor ayakkabıları hem yaz hem de kış mevsimlerinde rahatça giyilebilir. Yazlık spor ayakkabı modelleri ise bu sene de göz kamaştırmaktadır.

 

Hava Alan, Hafif ve Konforlu Ayakkabılar!

Spor ayakkabıları her mevsim güzel ve kullanışlı; ayakların içinde tüm gün rahat edebilmesi, birbirinden farklı stiller bu modeli oldukça çekici kılıyor. Yazlık spor ayakkabı için de çok çeşitli tasarımlar bulunmaktadır. Yaz aylarına özel olarak üretilen bu ayakkabıların kaliteli olması sağlık açısından da önemlidir.

Yazlık spor ayakkabılarda özellikle keten kumaş sıkça kullanılmaktadır. Kumaşın rahat ve ferah olup hava alması bakteri oluşmaması adına da sağlıklıdır. Bunun dışında genellikle yazlık ayakkabı seçimlerinde bej, krem ve beyaz renkleri öne çıkmaktadır. Daha sade ve rahat görünümler ön plandadır.

Kadın yazlık spor ayakkabı modelleri içinde bu sade ve sakin renklerle beraber fosforlu renk tonlarında tasarlanan, enerjik spor ayakkabıları da son yıllarda moda haline gelmiştir. Daha canlı renklerde seçimler yapmak yalnızca genç yaştakilere özgü değildir, yetişkinler de bu tonlardaki ayakkabıları artık rahatça giymektedirler. Bütün gün enerjik kalmayı desteklemek için bu tarz spor ayakkabılar sıcak yaz günlerine de uygundur.

Kalın Kauçuk Tabanlı Ayakkabı Modası

Son yılların en çok sevilen ve insanların yöneldiği ayakkabı modelleri arasında kalın kauçuk tabanlı ayakkabı da bulunmaktadır. Bu ayakkabılar şık bir tarzın tamamlayıcısı da olabilmektedir ve aynı zamanda gündelik kullanıma gayet uygundur.

Kalın kauçuk tabanlı ayakkabılarda siyah, beyaz ve bej renkleri özellikle çok sık tercih edilmektedir. Bazı ayakkabılarda parlak ayrıntılar da bulunmaktadır ve spor şık bir giyim tarzı için uygundur.

Yaz ayları için uygun olan ayakkabılar ayağı terletmez ve kuru tutar. Konforludur. Alerjik etkilere karşı da koruyucudur. Erkek yazlık spor ayakkabı modellerinde de bilhassa beyaz rengin hakimiyeti vardır. Erkeklerde kalın tabanlı ayakkabılar bu sene oldukça popülerdir.

Yazlık spor ayakkabı modelleri için www.sportive.com.tr sitesindeki kadın-erkek spor ayakkabı kategorileri incelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir