Kategoriler
Doğru giyin!

Yoksa Siz Hala Outdoor Bot Almadınız Mı?

Yoksa Siz Hala Outdoor Bot Almadınız Mı; Kış ayları serttir, soğuktur ve zorludur. Havaların soğuk olması en fazla ise ayakları ilgilendirir çünkü zeminden doğruca etkilenen ayaklarımızdır. Kış aylarında ayaklarınız üşüyor ise bu doğru ayakkabı tercihinde bulunmadığınızın bir göstergesidir ve ayakların üşümesi ise hastalanma ihtimaliniz de kuvvetlenmektedir. Soğuk algınlığından mide ağrısına kadar ayaklarınızın üşümesi pek çok hastalığın riskini arttırır. Olumsuz hava şartlarından en az etkilenerek dışarıda korkusuzca yürümek, vakit geçirmek veya spor yapmak için sahip olmanız gereken en önemli şey outdoor bot olacaktır. Neden outdoor bota ihtiyacınız var? Merak ediyorsanız detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yerlerin Yaş Olması Sizin Sorununuz Değil

Zorlu kış aylarında yürüyüşler yapmak ve aktif olmak istiyorsanız outdoor bot ile bu konforu sağlayabilirsiniz. Bu botların en büyük özelliği zemine uygun olmasıdır. Çamurlu zemin, kar yağışı, engebeli arazi gibi tüm koşulları outdoor botlarınız ile sorun olmayacaktır. Bu botların tabanı özeldir ve yer tutuşu oldukça yüksektir. Yer tutuşu yüksek olacağından kaymaz özelliği ile dilediğiniz birçok yerde adımlarınızı korkusuzca atabilirsiniz. Sadece doğa yürüyüşlerinizde değil günlük hayatınızda da bu botları tercih edebilirsiniz.

Ayaklarınızı Sıcak Tutar

Dışarıda hava kaç derece olursa olsun ayaklarınızın sıcaklığı sabit kalacaktır. Birçok outdoor markası ayakkabılar için testler yaparak güvenirliğini test etmektedir. Burada en temel esas hava sıcaklığı iken bot modelleri sadece soğuğa karşı değil kişilerin fizyolojik özellikleri de göze alınarak üretilmektedir. Örneğin erkekler kadınlara göre daha az üşürken erkek ayakları kadınlara göre daha hızlı soğur ve erkeklerin soğuğu ciddi oranda hissettiği bölgelerden biridir. Kadın erkek ve çocuklar için ayak konforu da düşünülerek tasarlanırken kış aylarında soğuğu dert etmeden yürüyüş veya doğa sporları yapmak istiyorsanız yola mutlaka outdoor bot ile çıkmanız gerekmektedir.

Yoksa Siz Hala Outdoor Bot Almadınız Mı

Dayanıklılığı Yüksektir

Kış aylarında kullandığımız ürünler genelde diğer mevsim üretimlerine göre daha kalın olduğundan dayanıklılığı da yüksektir. Ancak bir bottan alabileceğiniz maximum dayanıklılığı outdoor botlar sunmaktadır. Bu ayakkabılar darbelere karşı dayanıklı üretilirken aynı zamanda engebeli ve kaygan arazilerde düşünüler her bir detayında dayanıklılık arttırılır. Uzun süre kullanmanıza müsaade eden bu botun yırtılma ve delinme gibi özellikleri de çok nadir gerçekleşmektedir. Çünkü outdoor botlarda yapıştırma tekniği yerine dikme tekniği kullanılır ve bu durumda botun ömrünü uzatmaktadır. Dilerseniz kış sporlarınızda dilerseniz günlük hayatınızda kullanabileceğiniz bot zorlu koşullarda sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Su Geçirmezken Ayağın Terlemesini Önler

Yoksa Siz Hala Outdoor Bot Almadınız Mı; Genellikle botların içerisinde ayaklar terler ve bu durumda ayak mantarından ayak kokusuna kadar pek çok istenmeyen durumla karşılaşmanıza neden olur. Outdoor botlar ise özel iç yağısı ile ayaklarınızın nefes almasını sağlar ve bu durumda da ayaklarınız terlemez. Dış kaplaması ise özel malzemeden üretilerek su geçirmezdir ve kara yağmura veya çok soğuk olan don yaşanan havalarda bile ayağınız hiç ıslanmayacaktır. Tüm bu sebepler ve daha fazlası için outdoor bota ihtiyacınız olabilir. Modelleri incelemek ve satın almak için https://www.sportive.com.tr/ ziyaret edebilirsiniz.