Kategoriler
Etkinliklere katıl!

Bungalov Kamp Alanları İstanbul

Bungalov, son dönemde en çok ilgi gören, farklı mimariye sahip evlerin başında geliyor. Genellikle ahşaptan inşa edilmiş olan bu yapılar, kamp yapmak için son derece ideal. Bungalov kamp alanları İstanbul çevresinde yoğun bir biçimde bulunmakta. Bunların nerelerde olduğunu merak edenler yazımızı okuyabilirler.

Bungalov Köyü

Bungalova olarak bilinen küçük ve ahşap evler, modern kent mimarisine bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Doğaya kendisini teslim etmek isteyen, şehrin bunaltıcı atmosferinden kurtulma amacını taşıyanlar için İstanbul içinde ve yakınlarında birçok farklı alternatif söz konusudur. Bungalov köyü de bunlardan birisidir. Şile otobanı üzerinden giderek buraya ulaşım sağlamak mümkündür. Son derece başarılı şekilde tasarlanmış olan evler harika konforu da beraberinde getiriyor. Üstelik denize sıfır konumda olması büyük bir avantaj demek. 46 odadan oluşan tesis, birçok ihtiyacı da başarılı bir biçimde karşılamaktadır.

Semizkum Mocamp

Semizkum Mocamp

Bungalov kamp alanları İstanbul içinde farklı bir heyecanı sonuna kadar sunuyor. Semizkum bu alandaki en iyi alternatiflerden birisi. Sadece 1 saatlik uzaklıkta. İstanbul ilçesi olan Silivri sınırları içerisinde yer almakta. Yüzmek için ideal olan bir kumsalı söz konusudur. Gerek şezlong gerekse diğer ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda yüzen iskelenin olması, deniz üzerinde hareket ederek farklı maceralara yelken açmak isteyenler için güzel bir seçenek. Kamp alanında her türlü konfor söz konusudur. Duş yapmak, tuvalet ihtiyacınızı gidermek, yeme ve içme konusunda farklı seçimler yapmak kolaydır. Bu anlamda ideal bir kamp alanıdır.

Kulindağ Dağ Evi

İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi olan Polonezköy içerisinde yer alan bu kamp alanı, özellikle sakinlik ve sessizlik arayan kişiler için harika bir tercih olacak. Ağaç evler son derece bakımlı olmasının yanı sıra farklı mimarileri sayesinde ilgi uyandırıyorlar. Bunun yanı sıra yeşillikler içerisinde, orman kokusunu alarak gündelik hayatın getirmiş olduğu stresten rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kamp bölgesinde tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür. Bunların başında elbette duş ve tuvalet gelmektedir. Her daim temiz su bulabilirsiniz. Bölgede yer alan tesisler sayesinde yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılamanız kolaydır. Bu anlamda sorunsuz bir alternatiftir.

Sahil Kamp

Sahil kamp, kente uzak ve aynı zamanda deniz ile iç içe bir tatil ve gezi imkanını sonuna kadar sunuyor. Üçgen şeklinde ve doğal malzeme kullanılarak tasarlanmış olan evler, iki kişinin rahat bir biçimde kalabileceği şekilde tasarlanmış. Üstelik denize uzaklıkları sadece 1 kilometre. Hafta sonlarında çok büyük bir ilgi görüyor. Sessiz bir şekilde dinlenmek isteyen kişiler, özellikle hafta içi günlerde geldikleri zaman buranın çok kalabalık olmadığını rahatlıkla görebilirler. Ağva’da yer alan bu özel yerdeki evlerin içerisinde hem mini barın hem de klimanın olması harika bir avantaj.

Üstelik tüm evelerin odalarında manzara söz konusudur. Bir kısmı denize bakarken bazıları ise ormana olacak şekilde tasarlanmıştır. Gerek kapalı gerekse açık restoranı sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Nehir Evi

Bungalov kamp alanları İstanbul seçenekleri arasında tercih edilebilecek bir başka yer ise Şile’de bulunmakta. Doğayı rahatlıkla hissedebileceğiniz bu mekan, nehir kenarında olması ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda ev sayısı 14 olarak karşımıza çıkıyor. Her mevsim gidilmesi konusunda hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Sandalye, masa, hamak gibi ihtiyaçların karşılanması mümkündür. Kış döneminde şömine ile ısıtılmış olan yeri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ulaşımı kolaydır. Rahatına ve aynı zamanda maceraya düşkün olan kişiler için son yılların en iyi kamp alanlarından birisidir.

Karavanla ve Farklı Taşıtlarla Gitmek Mümkün

İstanbul’un bu güzide yerlerine giderek harika vakit geçirmek isteyen kişiler ulaşımı çok farklı taşıtlarla yapabilirler. Özellikle maceraya düşkün olanlar için karavan en doğru seçim olacaktır. Böylelikle hem kamp yapmanın tadını çıkarabilir hem de rahatlıkla ve konforunuzdan hiçbir şekilde taviz vermemiş olursunuz. Özel araçlar bir diğer opsiyondur.