Kategoriler
Etkinliklere katıl!

Doğala Dönüş Furyası Başladı

Doğala Dönüş Furyası Başladı; İnsan doğası gereği boşaltıma muhtaçtır ve vücudunun arınması gerekmektedir. Beslenme ise vücudun arınması için oldukça gereklidir. Doğru beslenerek vücudunuzu arındırabilir ve sağlıklı yaşamak adına hayatınızın tüm alanlarında uygulayabilirsiniz. Doğal beslenme sağlıklı yaşamak adına atılması gereken en önemli adımdır. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için beslenme şeklinizi gözden geçirerek doğal besinler tüketerek doğala ve sağlıklı yaşama kavuşabilirsiniz.

Doğala Dönüş Furyası Başladı; Doğal Beslenme Nedir?

İnsanın doğala dönmesi olarak kısaca tanım yapabiliriz. Doğal beslenme olarak da tabir edilebilir. Burada tamamen doğal ürünlerle beslenme gerçekleştirilirken işlenmiş ve ambalajlı olan tüm gıdalardan uzak durulması gerekir. Doğal olarak ulaşabileceğiniz mevsiminde sebze, meyve, bakliyat ve tahıl grubu ile beslenmeniz gerekmektedir. Doğal olmayan tüm besin gruplarından uzak durmanız bedeninizi temizlerken aynı zamanda psikolojinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Burada temel amaçlardan biri doğal olmayan ürünlerinden uzak durarak vücudunuza girebilecek katkı maddelerinden temizlenerek daha sağlıklı ve doğal bir süreç geçirilmesidir. Her yemek grubu içerisinde en doğal olanı tüketerek sağlıklı ve temiz beslenme ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Doğala Dönüş Furyası Başladı

İşlenmiş Gıdalardan ve Şekerden Uzak Durulmalı

Paketlenmiş gıdalar günümüzde pratik oluşları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Zamanla yarışılan ve 24 saatin az geldiği modern dünyada zamandan tasarruf etmek için etkili gibi görünürken sağlığımızı tehdit etmektedir. Marketlerde kolayca bulunabilecek bu ürünlerden sağlıklı beslenmek adına uzak durulmak gereklidir. İçerisinde çok fazla katkı maddesi bulunabileceği gibi içerisinde çok fazla yağda bulunmaktadır. Paketlerin üzerinde yazan yahut gizli şeker olarak tanımlanan içerikleri de doğal beslenme sınıfına girmediğinden tercih edilmemelidir. Ayrıca şekerin her türlüsünden uzak durulmalıdır. İşlenmiş, pişmiş veya ürünlerin içerisinde şeker incelenerek hayatınızdan şekeri tamamen çıkarmalısınız.

Doğala Dönüş Furyası Başladı; Et Yerine Sebze Tüketilmelidir

Et ile beslenmemek demek vegan beslenme kültürüne geçiş anlamına gelmemektedir. Burada yeteri kadar et tüketilmelidir. Fazla et tüketimi kilo alınmasına neden olabileceği gibi kalp hastalıklarının ya yaşanmasına neden olabilirken aynı zamanda kan basıncını da arttırır. Et yerine daha fazla sebze tüketilerek vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. Yukarıda söz edilen işlenmiş gıdalar et ve sebzeler içinde geçerlidir. Bu sebepten sucuk, pastırma, kavurma, sosis ve soğuk et türleri de tüketilmemesi gereken listededir.

Tam Tahıllı Ürünler ve Mevsiminde Meyve

Doğal beslenme için en önemli adımlardan biri de tam tahıllı ve en işlenmemiş hali ile tahıl grubu tüketmektir. Tam tahıllı ürün grubunda en az işlem görmüşler tercih edilmelidir. Eğer paketlenmiş ürünler satın alınacak ise içindekiler kısmı çok iyi irdelenmeli ve mümkünse şekersiz olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca doğal olan her meyve içerisindeki şeker oranı irdelenerek yeterli miktarda tüketilmelidir. Organik meyvelerin tüketimi kanser gibi ölümcül rahatsızlıkları engellerken aynı zamanda diyabet, tansiyon veya obezite gibi ciddi rahatsızlıklarında oluşmasına engel olmaktadır. Sizlere tavsiye ettiğimiz beslenme şeklini dünyaya temiz beslenme olarak geçmiş olup doğala dönüş furyasının insan üzerinde etkilerini en olumlu şekilde görmenizi sağlayacaktır.