Kategoriler
Etkinliklere katıl!

En Gerekli Kamp Malzemeleri

Farklı lokasyonlarda kamp yapmak, benzersiz doğal yaşam ile iç içe olmak her zaman en güzel aktivitelerin başından gelmektedir. Bunun öncesinde bazı ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi için hazırlıkları tamamlamanız şarttır. En gerekli kamp malzemeleri, bundan dolayı önemlidir.

Çadır Seçimini Dikkatli Bir Biçimde Yapın

Kamp yağmak isteyenlerin satın alması gereken ilk ürün kesinlikle çadırdır. Her şeyden önce çadırın boyutuna karar vermek lazım. Her ne kadar bunun içinde tek kalsanız bile özellikle size ait eşyalara yer açabilmek için iki kişilik olanını satın almak çok mantıklı olacaktır.

Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken diğer şeyler şöyledir;

  • Kesinlikle su geçirmeyen bir özelliğe sahip olması şarttır.
  • Bagaj alanı önem arz eder. Bunun büyüklüğü size avantaj sağlar.
  • İç tentenin nefes alabilmesi, çadır içerisinde zaman geçirirken daha sağlıklı bir ortamı size sunmaktadır.
  • Bunun yanı sıra gerdirme ipleri bulunmalıdır.

Çadırın hem hava hem de mevsim koşullarına göre seçilmesi gerekmektedir. Kapı sayısı, kullanılan malzemenin türü ve kalitesi önem arz eder.

Uyku Tulumu Olmalı

Uyku tulumu olmadan kamp yapmak kesinlikle imkansızdır. Her ne kadar sadece bir yatak alarak bu sorunu çözmek isteyenler söz konusu olsa da, özellikle havanın soğuması karşısında ne kadar yanlış bir seçim yaptıklarını anlayacaklardır. Piyasada uyku tulumu denildiği zaman bunun üç farklı şekilde üretilmiş olduğunu görmekteyiz. Dikdörtgen olan bunların başında gelmektedir. Klasik ve uzun bir geçmişe sahip mumya tulumlar halen çok satılmaktadır. Rahat olması ile öne çıkan zarf tipi tulumlar da opsiyonların içindedir.

En Gerekli Kamp Malzemeleri

Kafa Lambası Şart

En gerekli kamp malzemeleri içinde yer alan kafa lambası size birçok farklı avantaj sağlar. Buna göre;

  • Gece yürüyüşleri sırasında önünün görebilirsiniz.
  • Yol aydınlatması bu şekilde rahatlıkla yapılır.
  • Çadır içinde kullanımı konusunda bir sorun söz konusu değildir.
  • Özellikle çadırda yatmadan önce kitap okumak isteyen kişiler için harika bir seçimdir.

Birden çok türü söz konusudur. Bunların hem beyaz hem de sarı ışıklı olanları vardır. Seçiminizi kendi zevkinize göre rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çakı Çok İşlevseldir

Eskiden büyüklerimizin yanlarından eksik etmedikleri ve şehir hayatında bile kullanılması ile dikkat çeken çakılar, kampçıların da vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Oldukça işlevsel olması en bilinen özelliğidir. Bunun yanı sıra çok amaçlıdır. Birçok değişik işlem için tercih edilebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman kampa gideceklerin yanlarından çakıyı eksik etmemeleri onlar için avantaj anlamına gelmektedir.

Kamp Yatağı Alınmalıdır

Bir diğer adı mat olan kamp yatakları sayesinde daha rahat bir uyku almak mümkündür. Her ne kadar birçok kişi sadece tulum kullansa da, kesinlikle yerde bir matın olması da şarttır. Bu açıdan bakıldığı zaman yapılacak olan seçim önemlidir. Hem dayanıklı hem de kalın olması önem arz eder. Bunun yanı sıra kaymaması dikkat edilecek olan hususların içinde bulunur.

Termos Vazgeçilmezlerin Arasında Yer Alıyor

Termos günlük hayatta da çok sık kullanılan, hem soğuk hem de sıcak özelliği sayesinde avantaj sağlayan bir üründür. Kampçıların vazgeçilmez ürünleri içinde bulunur. Özellikle çadırın kurulmasının hemen ardından yapılacak kısa ya da uzun süreli doğa yürüyüşleri sayesinde sahip olunan termos sayesinde sıvı ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Mutfak Malzemelerini Unutmayın

En gerekli kamp malzemeleri denildiği zaman akla gelen bir diğer ürün grubu ise mutfakta tercih edilenlerdir. Bunların içinde bıçak, çatal ve kaşık seti öne çıkar. Ancak tek tek olması genellikle yer kaplamasından dolayı mantıklı değildir. Bu yüzden iç içe geçmiş setler tercih edilmelidir. Tava ve tencere, en doğal ihtiyaç olan yemek yapımı sırasında kullanılacaktır. Artık bunlar tek parçaya evrilecek şekilde üretilmiş olduğu için kullananlara büyük avantaj sağlamaktadır.  Kamp ocağı, çaydanlık, tabak, kupa bardak da kampa gideceklerin yanında olması gereken malzemelerin içinde bulunur.