Kategoriler
Etkinliklere katıl!

Hafta Sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri

Güneşli bir Pazar gününü geride bırakırken Mart ayında olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Uzun bir süre daha mayolarımız dolaplarımızda kalacağına göre önümüzde ayları değerlendirmek veya önümüzdeki kış hafta sonunu değerlendirmek için Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden olan İstanbul’a yakın kayak merkezlerini merak ediyorsanız tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Moda: Kartepe Kayak Merkezi

Kayak merkezi denilince ilk akla gelen Uludağ olsa da İstanbul’a daha yakın sadece 130 km mesafesi ile son yıllarda popülerleşmeye başlayan kayak merkezi Kartepe ile başlamak istedik. Otel fiyatları ile daha uygun olması da hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Kayak merkezi Kocaeli sınırlarında bulunuyor. Temiz havası ve muhteşem doğası ile unutulmaz bir hafta sonu yaşayabilirsiniz. İster günü birlik gidin ister bir gece konaklayın kar tatilinden beklentinizi karşılayacaktır. Sapanca gölüne yakınlığını hatırlatmak isteriz. Hem göl keyfi hem de kayak keyfini bir hafta sonuna sığdırabilirsiniz. Kartepe’nin pistlerinin genişliği ile de oldukça rahat edeceksiniz.

Zirve: Uludağ Kayak Merkezi

Ülkemizde en çok bilinen ve en büyük kayak merkezi olarak en fazla rağbet gören yerdir. Popülerliğini bilmeyen yoktur. İstanbul’a olan yakınlığı da ilgiyi üzerine çekmesinde etkendir. Osmangazi köprüsü üzerinden gidecekseniz 180 km, İzmit Körfezinden gidecekseniz 260 km mesafesi bulunmaktadır. Kayak severlere sağladığı imkanlar ile kış turizminin en yoğun yaşandığı yerdir. Konaklama kapasitesinin fazlalığı, kar motoru, pist sayısının fazlalığı ve gece düzenlenen eğlenceler ile beyaz bir cenneti hafta sonu yaşayabilirsiniz. Burada belirtmek isteriz ki özellikle hafta sonları birçok şehirden misafir ağırlandığı için dağ trafiğine takılmadan ilerleyebilmek için günün erken saatlerinde yola çıkmanızı öneririz.

Bolu’nun Tesisi: Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu il sınırlarında yer alan Kartalkaya Kayak merkezi merkeze 40 km uzaklıktadır. Bozarmut beldesinde yer alan zirve 2000 metre yüksekliğe sahiptir. Burayı sadece kış aylarında değil dilerseniz ilkbahar ve yaz mevsiminde de ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem doğası ile kışın ayrı yazın ayrı güzellik sunmaktadır. Seben Gölü ve Sarıalan yaylasına yakınlığı nedeniyle tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Köroğlu dağları üzerinde yer alan bu merkez aynı zamanda Türkiye’nin en iyi kar kalitesine sahip 5 kayak merkezinden biridir. İstanbul’a olan mesafesi ise 300 km’dir.

Ülkenin Kalbi: Elmadağ Kayak Merkezi

Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı 1600 metre yüksekliğe sahip Elmadağ hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen misafirlerini bekliyor. Diğer merkezlere göre daha ekonomik bir şekilde bu noktada konaklayabilirsiniz. Kolay ve orta zorluklarda pistlere sahipken ulaşımının kolaylığı ile de hafta sonları kalabalıklaşan tesislerden biridir.

Karadeniz Aşıklarına: Yıldıztepe Kayak Merkezi

İstanbul’a karadan çok yakın sayılmasa da İstanbul’dan misafir ağırladığı bilinen merkezlerden biridir. Çankırı’da yer alan bu merkez Ilgaz ilçesinde yer almaktadır. 3 adet pisti bulunan merkezde kolay, orta ve zor seviye pistler yer almaktadır. 2400 metre boyundaki zor pistte dilediğiniz gibi kayak keyfini yaşayabilirsiniz. Mart ayının sonuna kadar hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir