Kategoriler
Etkinliklere katıl!

İstanbul’da Açık Hava Sporları İçin Uygun Lokasyonlar

Adına onlarca şarkı ve şiir yazılan İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Gerek iş imkanları gerek doğal güzelliği gerekse sosyal faaliyetler sunması açısından milyonlarca kişi İstanbul’da yaşamayı tercih etmektedir. Ülkemizin başkenti Ankara olsa dahi Türkiye’nin kalbi şüphesiz ki İstanbul’da atmaktadır. Burada herkese göre mutlaka bir yer bulunacaktır. İstanbul’da yaşıyor ve açık hava sporları yapmaktan hoşlanıyor iseniz dört mevsim sizlere önerdiğimiz bölgelerde keyifli, bol manzaralı, deniz havalı ve eğlenceli spor yapabilirsiniz.

Maltepe Atletizm Pistinde Sınırlarını Zorla

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Maltepe son dönemlerde yükselen değerler arasında görülmektedir. Büyükşehir Belediyesine bağlı çalışan tesis yılda ortalama 20 bin spor sever ziyaret etmektedir. Tesisin içerisinde ayrıca futbol, fitness ve tenis içinde uygun alanlar bulunmaktadır. Tüm halka açık olarak sunulan tesisi sizlerde spor yapmak için tercih edebilirsiniz. Tesisin içerisinde kapalı tribün, 60 metre uzunluğunda çok sayıda ısınma parkurları ve 1800 metre uzunluğunda kapalı atletizm salonu yer almaktadır. Belediye tarafından rutin bakımları yapılmakta olup sporunu burada yapan kişiler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Valide Bağ Korusu ve Balat Sahili

Anadolu yakasının en büyük ikinci yeşil alanı olan Valide bağ korusu Avrupa yakasında bulunan Belgrad Ormanı ile eş değerdir. Üsküdar’da bulunan bu koru toplam 354.000 m2 alana sahiptir ve Kadıköy Koşuyolu ile Altunizade mahallesinin birleştiği noktada olması ulaşım kolaylığı da sağlamaktadır. Aynı zamanda korunda birçok ağaç arasında spor yapmanın keyfini de yaşamak için tercih edebileceğiniz lokasyonlardan biridir. Balat sahili ise İstanbul Avrupa yakasında Fatih ilçesinde yer almaktadır. Tarihi dokusu ise buram geçmişin izlerini taşırken aynı zamanda Haliç manzarası ile de göz doldurmaktadır. Dilerseniz dinlenme zamanınızda küçük kafelerde dinlenebilir ve koşunuza devam edebilirisiniz.

Maçka Parkı

Şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Maçka parkı oldukça geniş yüz ölçümüne sahiptir. Parkın içerisinde yürüyüş parkuru, bisiklet alanı ve yapay havuzlar yer almaktadır. Bitki örtüsü çeşitliliği ile her mevsim göz dolduran bu park şehre yakınlığından dolayı çok tercih edilmektedir. Daha sakin ve kalabalık içerisinde spor yapmaktan hoşlanmıyor iseniz erken saatlerde parka gitmenizi öneririz. Parkın içerisindeki engebeli ve merdivenli alanlar sporunu zorlaştırmak isteyen kişiler içinde tatmin ediciyken şehrin içerisinde bulunan bu alan İstanbul’un en gözde açık hava alanlarından biridir.

Belgrad Ormanı

İstanbul’un açık hava spor alanları arasındaki listenin birinci alanı daimî Belgrad ormanıdır. Doğal olan bu ortam İstanbul’un oksijen kaynağı olarak kabul edilmektedir. Çok fazla tercih edilmesinin yanı sıra alanın büyüklüğü ile yoğun bir insan oluşumu gözlenmemektedir. Ancak sadece spor yapmak için değil arkadaşlarla sohbet etmek isteyen veya çocuklarını gezdirmek isteyen kişiler tarafından da tercih edildiği bilinmelidir. İçerisinde oturma alanları, kafeler ve birden fazla gölet bulunmaktadır. Dilediğiniz istikamete doğru dilediğiniz sporu doğa ile iç içe özgürce yapabilirsiniz.

Koşularınızda kullanabileceğiniz koşu ekipmanları ise Sportive’de sizi bekliyor!