Kategoriler
Etkinliklere katıl!

İstanbul’da Kış Aylarında Sportif Aktivite Rotaları

Şehir dışına çıkmaya vaktiniz yok veya İstanbul içerisinde dilediğiniz zamanlarda spor aktivitesi yapmak istiyorsanız kış aylarında da İstanbul’un keyfini sürebilirsiniz. Kar raftinginden, buz patenine, doğa yürüyüşünden kayağa kadar birçok aktiviteyi evinize yakın alanlarda da gerçekleştirmeniz mümkündür. İstanbul’da yaşıyor iseniz nereleri keşfetmeniz gerektiğini merak ediyorsanız yazımızda bulabilirsiniz.

Kartal- Aydos Ormanı Doğa Yürüyüşü

Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu doğa ile iç içe ve sakin bir ortamda spor yapmak isterseniz Aydos ormanlarını tercih edebilirsiniz. Aracınız ile kolay bir ulaşım sağlanırken Kadıköy ve Üsküdar’dan toplu taşıma araçları ile de geçiş yapabilirsiniz. Ormanın doğal örtüsü her mevsim ayrı güzellik sunarken ormanın içerisindeki büfelerden faydalanabilir veya piknik alanlarında dinlenme molaları verebilirsiniz. Ormanın geneli çam ağaçlarıyla kaplıdır ve gölet etrafında dilediğiniz hızda yürüyüş yaparken dilerseniz arkadaşlarınızla sohbet de edebilirsiniz. Ormanın içerisinde yüksekliği 500m’yi aşan bir tepede bulunmaktadır. Yürüyüşünüzün zorluk seviyesini arttırmak için dilerseniz bu tepeye de tırmanabilirsiniz. Ayrıca bu tepenin size sunacağı muhteşem manzara eşliğinde de Aydos ormanlarının tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Beşiktaş- Yıldız Parkı

Şehrin merkezi olarak adlandırılan Beşiktaş şehrin içinden sakinliği sizlere vaat ediyor. Beşiktaş meydanına yürüme mesafesinde olan bu park 46 hektarlık geniş bir alana yayılmaktadır. Doğal güzellikleri şehrin içerisinde bulunuyor olması birçok İstanbullunun buraya akın etmesine neden olduğundan hafta sonu gitmek isterseniz erken saatleri tercih etmenizi önerirken hafta içi daha az ziyaret edildiğinden her saat uygundur. İçerisinde yer alan birçok alan ile dilediğiniz seviyede koşabilirsiniz. Ayrıca parkın içerisinde yer alan göletler, şelaleler, köprüler ve köşkler ile sizi büyülemeye adayken yine her mevsim size keyif verecek güzellik sunmaktadır.

Maslak Eğlence Merkezi

Şehrin merkezinde eğlence kompleksi olarak 1000 metrelik bir alanı kaplayan buz patenini kış aylarında tercih etmek eğlenceli anları yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bu buz pistini diğerlerinden ayıran en temel özelliği sentetik değildir ve gerçek buzda kayıyormuş hissi verir. Yaş gruplarına özel pist bulunmakla birlikte dilerseniz aileniz ile de keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları kalabalıklaşma oranı artmakla birlikte hafta içi de ziyaret edebilirsiniz. Özellikle çocuklu aileler tarafından hafta sonu gidilmesinin sebebi çeşitli müzik ve eğlenceler düzenlenmesidir. Bu sebepten sevgiliniz veya yaş ortalaması fazla bir grup ile gitmek isterseniz daha sakin bir saati tercih etmenizi öneririz. Alanda sizlere kıyafet verilmeyeceğinden soğuğa karşı sizi koruyacak eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayın.

Esenyurt- Snowpark

Şehrin dokusunun son yıllarda batıya kayması ile Esenyurt nüfusunu arttırmaktadır. AVM içerisinde yer alan bu alana toplu taşıma veya aracınız ile E-5 üzerinde olduğu için kolayca ulaşabilirsiniz. Haftanın her günü AVM çalışma saatlerine göre hizmet veren bu alanda kayabilir veya snowboard yapabilirsiniz. Buz mağaraları ve buzdan asma köprüleri ile her yaş aralığına hitap ederken sosyal medya için etkileyici fotoğraflarda çekinebilirsiniz.