Kategoriler
Etkinliklere katıl!

Karavan Kamp Malzemeleri

Kamp yapmak denildiği zaman her ne kadar akla çadır gelse de, bunun daha konforlu olan bir türü daha söz konusudur. O da karavan ile doğanın kollarına kendini bırakmaktır. Karavan kamp malzemeleri bu anlamda çok büyük bir öneme sahiptir. Evden farksız olan hareketli bu taşıtlar sayesinde daha iyi zaman geçirebilmek için ilgili materyallere sahip olmak gerekmektedir.

Dış Alan Eşyaları Önemli

Karavan ile kamp yapmak isteyenlerin yanlarından eksik etmemesi gereken birçok farklı malzeme söz konusudur. Dış alandan başlayacak olursak bunların başında tamir malzemeleri gelmektedir. Özellikle temiz su deposunda ortaya çıkabilecek olan herhangi bir arıza veya aksaklık için hazırlıklı olmak gerekmektedir. Yaz aylarında kamp yapanların vazgeçemeyecekleri ürünlerin başında güneşlik gelmektedir. Branda ya da daha değişik malzemelerden yapılmıştır. Altında dinlenebilir ve sevdiklerinizle beraber çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Mutfak ve Yemek Eşyalarını Unutmayın

Kamp yaparken zaman geçireceğiniz karavanda olması gereken bazı mutfak ürünleri de söz konusudur. Kaşık, bıçak ve çatal setleri bunların başında gelmektedir. Kullanılan suyu daha iyi bir şekilde doldurabilmek adına damacana pompası alınmalıdır. Buzdolabı kapları, cezve, mum, kağıt havlu, streç film, bu macera dolu yolculuğun vazgeçilmezleri arasında bulunur.

Ev Eşyaları Olmalıdır

Karavan kamp malzemeleri arasında dikkat çeken bir diğer başlık ise yaşam ve ev eşyaları olarak karşımıza çıkar. Havlu takımı, yastık kılıfı, nevresim, yorgan, battaniye ve yatak örgüleri olmalıdır. Bunun yanı sıra konforlu oturuşlar için minder de tercih edilebilir.

Bu anlamda kamp süresinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu hemen söylemek lazım. Yani ne kadar zaman geçirecekseniz, eşyaların da ona göre temin edilmesi gerekmektedir. Her türlü olumsuz ve sürpriz duruma karşı mutlaka hazırlıklı olunmalıdır. Ev eşyalarının yedeklerinin alınmasının sonrasında artık kamp yapmak için önünüzde bir engel kalmamış olacaktır.

Karavan Kamp Malzemeleri2

Elektronik Eşyalar Hayatınızı Kolaylaştıracak

Karavan ile kamp yapmak, özellikle çadıra göre daha büyük avantajlar anlamına gelmektedir. Her ne kadar şehir hayatından kaçmak ilk amaç olsa da, başta cep telefonu olmak üzere birçok cihazın kullanımı kamp sırasında da bir zorunluluk haline gelmektedir. Karavanlarda yer alan özel sistemler bu ihtiyacı karşılarlar. Ancak bir karavanın elektrik üretmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı için yedek akü her daim olmalıdır. Böylelikle olası sorunların önüne de geçmiş olacaksınız.

Bunun yanı sıra dış aydınlatmada avantaj sağlayacak olan bazı cihazların yanınızda olması her daim önemlidir. Uzatmalı özelliği ile dikkat çeken ampul sistemi bunların başında gelmektedir. Uzatma kablosu da hiçbir şekilde unutulmamalıdır. Usb çoklayıcı, elektrikli kompresör; özellikle uzun süreli kamp planı yapacaklar için ideal ve alınması zorunlu olan ürünlerdir.

Piknik Seti ve Diğer Materyaller Gerekli

Pikniğe giderken yanımızda götürdüğümüz setler ve eşyalar, karavanlı kamp için de rahatlıkla tercih edilebilir. Yeme ve içme ihtiyacınızı karşılarken bunları kullanabilirsiniz. Açık havada çay yapmanın keyfi kesinlikle paha biçilmezdir. Üstelik doğada demlenmiş olan çayın tadı çok daha lezzetli olmaktadır. Bunu sağlayabilmek adına çaydanlık setini yanınıza almayı hiçbir şekilde unutmayın. Süzgeç, bardak ve çay kaşıkları ile şeker de bunların içinde yer alır.

Kamp tenceresi büyük bir öneme sahiptir. Hem dayanıklı hem de korunaklı olmasından dolayı avantaj sunar. Kamp yaparken mangal keyfini yaşamak bu işin bir parçasıdır. Özellikle doğaya zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olan ürünlerden yana bir seçim gerçekleştirmek her daim mantıklıdır.

Hamak ve Salıncak Seçiminizi Yapabilirsiniz

Karavan kamp malzemeleri denildiği zaman her ne kadar bir zorunluluk olmasa da, hamaklardan ve salıncaklardan bahsetmek lazım. Doğa ile iç içe güzel zaman geçirirken bunu çok konforlu bir ortamda yapmak her daim mümkündür. Özellikle son yıllarda evlerde, balkonlarda ve teraslarda da kullanılan hamaklar harika bir seçim olacak. Bunun yanı sıra daha geniş kapasiteli salıncakları tercih edebilirsiniz.