Kategoriler
Genel

Anadolu Efes Hakkında Bilmedikleriniz

Ülkemizde basketbol branşının yaygınlaşması konusunda bazı eksiklikler söz konusudur Mevcut olan bu eksikliklerin temel sebebi futbolun öncelikli branş olarak kabul edilmesidir. Kişilerin basketbolun heyecanını yavaş yavaş algıladığı ve taraftar gruplarının oluştuğu ülkemizde çok kısa bir süre içerisinden tarzınızdan spor konusunda gösterdiğiniz tutuma kadar bütün detayları belirleyebilir ve basketbol hakkında temel bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Takımların tanınması sırasında en net şekilde düşülen hataların başında kesinlikle NBA takımlarına odaklanılması gelmektedir. Türk takımları da bu branş kapsamında özellikle kişilerin basketbola olan ilgisini artıracak olan noktaların başında gelmektedir. Anadolu Efes bu takımların başında gelmektedir.

Ülkemizde meydana gelen sorunların başında taraftar desteğinin eksikliği de bulunmaktadır. Taraftar desteğinin artması ve bunun yanı sıra sağlanan maddi manevi yardımın da artması ile beraber basketbolun bilinirliği de direkt olarak artış gösterecektir. Sadece NBA takımları üzerinden değil tam da bu nedenle yerli takımlar ve Türk oyuncular üzerinden de spor dalını anlamlandırmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Anadolu Efes bu konuda taraftar grubuna dahil olunmayı hak eden ve ülkemizde basketbolu sevdiren takımların başında gelmektedir. Dikkate alınması gereken bir diğer sorun da sponsor desteğinin azlığıdır. Bazı büyük kulüplerin haricide sponsor bulmanın hayli zor hale geldiği son günlerde sevindirici haber Anadolu Efes ve Sportive markasının kurmuş olduğu işbirliğinden doğmuştur.

Anadolu Efes Takımı Tarihçesi

Takımların geneli hakkında yorum yapabilmek için tarihçesine hakim olmanız gerekmektedir. Takımın tarihçesi ile alakalı olarak dikkate alınması gereken hususların başında şunlar gelmektedir;

 • Takım öncelikli olarak Efes Pilsen Spor Kulübü olarak kurulmuştur. Bu takımın üzerine şekillendiği miras ise Kadıköy Spor’dur. Tam bir İstanbul takımı olan bu kadronun sadece İstanbul’da değil aynı zamanda ülkenin büyük çapında direkt olarak kabul gördüğü ve desteklenmeye başladığı da belirtilmelidir.
 • Tuncay Özilhan başkanlığında kurulan bu takımın esas amaçlarının başında Türk basketbolunu adım adım ileriye götürmek bulunmaktadır. Sadece ülke kapsamında değil aynı zamanda Avrupa’da da başarılar elde etmek üzerine kurulu bir anlayış söz konusudur.
 • Avrupa Kulüpler Kupası gibi yetkin bir organizasyon içerisinde final oynayan ilk Türk takım olarak tarihe geçilmiştir. Takımın başarısının mimarı olan en önemli unsuların başında kesinlikle takım oyuncuları ve yönetimin uyumu başı çekmektedir.

Bu detaylara bakıldığı zaman Türk spor tarihi açısından da Anadolu Efes takımının ne denli önemli bir yere sahip olduğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu inceleme şeklinin sadece Anadolu Efes kapsamında değil ilgi duyulan bütün takımlarda benimsenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde takımı tam manası ile tanım imkanını elde edebilirsiniz.

Takımın desteklenmesi ve bu tarihi coşkulu arka planın elde edilmesi için dilediğiniz gibi süreci devam ettirebilirsiniz. Bu şekilde takımların her biri hakkında daha fazla fikir sahibi olurken oyun konseptleri hakkında dahi daha net veriler elde edilmektedir.

Final Four Yıldızlarından Biri: Anadolu Efes

Son senelerde ülkemizde basketbola olan ilginin azalmasının sebeplerinin başında elde edilen başarılarda azalmaların meydana gelmesi gerekçe gösterilebilir. Fakat bu tablo içerisinde Anadolu Efes’in gerekli olan bütün sorumluluğu üstlendiği görülmektedir. Final Four ile alakalı olarak dikkate alınması gereken başarılardan bazıları;

 • Ülkemizde ilk defa Final Four düzenleyen takım olarak tarihe geçmiştir. 1992 senesinde düzenlenen bu organizasyonda tek bir sorun bile çıkmadan organizasyon tamamlanmıştır. Ülkemizde yer alan bu başarılı adım sayesinde tüm dünyada basketbol alanına katkı sağlamak için de büyük atılımların kapısını aralayan noktaların başında gelmektedir.
 • Avrupa Ligi kapsamında Final Four’a girebilen ilk Türk takımı olma özelliğini de taşımaktadır. Bu aynı zamanda Anadolu Efes’in muhteşem bir gelişim kaydettiği ve kuruluş amaçlarından olan Türk basketbolunun tanıtımı konusunda büyük çaba sarf ettiği de net olarak anlaşılmaktadır.

Bu organizasyonlar aracılığı ile takımın tanınırlığının artmasının dışında ülkemizin tanıtımının yapılması da en önemli artıların başında gelmektedir. Sadece uluslar arası arenada değil aynı zamanda ülkemizde de rakiplerini alt eden ve bu konuda oldukça muntazam bir performans gerçekleştiren takımların başında gelmektedir. Türkiye Kupası’nı en çok kazanan takım olma unvanını da taşımaktadır.

Kadro Üzerine İncelemeler

Takımın başarısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin kadro konusunda kesinlikle bir görüye sahip olmaları gerekmektedir. Takım içerisinde hem yerli hem de yabancı oyuncular yer verilmektedir. Bu nedenle hem uluslar arası arenada hem de ülkemizde önem sahibi olan basketbolcuların takım içerisinde yer bulması daha kolay bir hale gelmektedir. Son senelerde geçerli olan ve spor yorumcuları tarafından da büyük beğeni gören noktaların başında kesinlikle şu kadro gelmektedir;

 • Shane Larkin
 • Rodrigue Beaubois
 • Yiğitcan Saybir
 • Doğuş Balbay
 • Birkan Batuk
 • Metecan Birsel
 • Onuralp Bitim

Sadece kadro değil aynı zamanda oyuncuların uyumları konusunda da büyük bir takdir söz konusudur. Hem oyuncuların birbirleri ile iletişimleri ve uyumları oldukça yüksektir hem de yönetici kadro ile oyuncular arasında yer alan ilişkilerin de sorunsuz nitelikte olması ayrıca dikkat çeken ve takımın performansını artıran detaylar arasında yer almaktadır. Yakım oyuncularının sadece spor alanında sergilemiş oldukları performans ile anılmaları konusunda da büyük bir hassasiyet söz konusudur. Kişilerin özel hayatları ile ön plana çıkması gibi bir hatalı durum söz konusu olmayacaktır. Bu konuda yönetici kademe kapsamında büyük bir atılım bulunmaktadır. Takım kadrosunun bu denli prensipli bir biçimde oluşturulmuş olması kişilerin takımı destekleme niteliğini de direkt olarak artıracaktır. Ülkemizde büyük bir zevkle takip edilecek tarihi arka planı da oldukça kuvvetli nadir takımların başında gelmektedir.

Sportive ve Anadolu Efes İş Birliği

Sportive ile iş birliği içerisinde hazırlanan kreasyona bakıldığı zaman sunulan ürünlerin kalite unsurunun en üst raddede olduğu görülmektedir. Siz de bu kreasyona ulaşmak için https://www.sportive.com.tr/anadolu-efes-takim-urunleri linkine tıklayabilirsiniz. Modellerin arasından renk ve beden konusunda seçiminizi yaparak siparişinizi verebilirsiniz. Bu noktada satın alınacak olan ürünlerin Sportive güvencesi ve Anadolu Efes orijinallik lisansı ile kişilere sunulması sağlanan yapının daha güvenilir ve elde edilecek ürünlerin de daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Sportive satın alınan ürünlerin her birini 1 ya da 2 gün içerisinde göndermektedir. Bu nedenle ürünlerin elinize geçmesi ile alakalı da bir sorun söz konusu olmayacaktır.

Anadolu Efes Koleksiyonu ile Günlük Hayatınıza Şıklık Taşıyın

Sportive tarafından hazırlanan bu kreasyon içerisinde yer alan ürünlerin her biri lisanslı olduğu için dayanıklılık ya da kalite ile akalı bir sorun söz konusu olmayacaktır. Modellerin oluşturulması sırasında öncelikli olarak odak noktasına kesinlikle rahatlık koyulmuştur. Bu rahatlığın olabildiğince şık bir şekilde elde edileceği de belirtilmelidir.

Günlük hayatına spor bir şıklık sokmak isteyen kişiler için en uygun fiyatlı alternatifler Anadolu Efes koleksiyonu kapsamında Sportive tarafından kişilere sunulmaktadır. Farklı sitelerde bu tür lisanslı kıyafetlerin çok daha yüksek fiyatlardan satışa çıkarıldığı görünce Anadolu Efes’in forma sponsoru olan Sportive markasının sağladığı hizmetin güvenilirliği ve uygun fiyatlılığı bir derece daha ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir