Kategoriler
Genel

Arena AquaMasters Yüzücüleri Kulaçlarını Bodrum’da Attı

6.’sı düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 6-8 Ekim’de, Türkiye’den ve dünyanın birçok yerinden yüzlerce yüzme tutkununu Bodrum Hapimag Sea Garden Resort’te bir araya getirdi. Amatör ve profesyonel yüzücülerin vazgeçilmez markası Arena’nın Türkiye distribütörü Sportive olarak şampiyonanın her anını takipteydik.
Yüzme sporunu farklı kitlelere duyurmak, her yaştan yüzme sevdalısını bir araya getirmek ve aralarında güçlü bir dostluk bağı oluşturmak, yüzücülere açık denizde performans sergileme tecrübesini yaşatmak organizasyonun ana amaçları arasındaydı. Tüm bu amaçlara ulaşmış olmanın yanı sıra, Bodrum’un muhteşem doğası ve hava koşullarının etkisiyle eğlence ve huzur şampiyonaya unutulmaz bir değer kattı.
Üç gün boyunca yüzmeye ve eğlenceye ara vermeden devam eden şampiyonanın ilk gününe, Profilo Full Moon Meet yarışı damga vurdu. Dolunayın denize vuran ışığı eşliğinde 270 yüzücü kulaç attı ve kadınlarda Bige Vardar, erkeklerde ise Denizhan Dağdelen bu yarışın şampiyonları oldu.

7 Ekim sabahına ise, şampiyonada 3. Kez yer alan Uluslararası Arena Aquamasters Setur Marinas 4 x 500 mt Relay Meet/Bayrak Yarışı’’ ile başladık. Profesyonel sporculardan, yüzmeyi amatör olarak yapan arkadaş gruplarına; 4 kişiden oluşan tam 83 takım ve toplamda 332 yüzücü bu mücadelede yer aldı. Sabah serinliğinin etkisiyle, dalgalı olan denizdeki şampiyonluk yarışı görmeye değerdi.

Yüzlerce insanı bir araya getiren bu organizasyonun sosyal sorumluluk bilinci ise yadsınamazdı. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) yararına düzenlenen, “CEO & Celebrity Swim Challenge” yarışında Türkiye’nin önde gelen isimleri 50 metrelik yüzme parkurunu tamamladı.

Şampiyona, 555 yüzücünün katıldığı “Uluslararası Arena Aquamasters Nissan Açık Su Yüzme Maratonu” ile sona erdi. 1.500 metre, 3.000 metre ve 6.000 metre olmak üzere 3 farklı etapta gerçekleştirilen maratonda; 1.500 metre kadınlarda Nesrin Özgün, erkeklerde Tolga Öcal; 3.000 metre kadınlarda Merve Şendil, erkeklerde Turgut Esen birinci olurken; 6.000 metre etabında kadınlarda Bige Vardar, erkeklerde ise Emrah Özsevim birinci oldu.
Arena mayo ve boneleri ile açık denizde mücadele veren yüzücüler, zaman zaman da parkurda bulunan Sportive standını ziyaret ederek eksik ekipmanlarını tamamladılar.

Yepyeni dostluklara adım atmanın verdiği mutluluk ve yüzmenin vermiş olduğu tatmin duygusuyla, yazdan kalma Bodrum’a veda eden tüm yüzücülerin yüzünde gülümseme vardı. Bu ailenin bir parçası olan herkese teşekkür ediyor ve bir sonraki Arena AquaMasters’ta buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tüm Arena AquaMasters kazananlarını görmek için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir