Kategoriler
Genel

AVRUPA’NIN ÜNLÜ KAYAK MERKEZLERİ

Kış, birçoğumuz için kar ve kayak anlamına geliyor. Tüm sene, bembeyaz örtünün üstünde tüm dertlerden uzaklaştığımız kayak anlarını düşleyerek geçiyor. Peki bu anlardan aldığımız keyfi daha da yukarı çıkarmak için rotamızı nereye yöneltmeliyiz sorusunun cevabı bu yazımızda! Sizler için ülkemizde ve Avrupa’da en çok tercih edilen kayak merkezlerinin bir listesini hazırladık. Kayak keyfinizi, doğru ekipmanlarla taçlandırarak kışın tadını daha çok çıkarabilirsiniz.

Yurt dışında yer alan dünyaca ünlü kayak merkezlerinin olduğu listemize hazırsanız başlayalım!

Bulgaristan – Pamporovo

Türkiye’ye yakın kayak merkezleri arasında yükselen bir yıldız olan Pamporovo, hem uzun kayak pistleriyle hem de lezzet noktalarıyla ünlü. Harika doğa yürüyüşleri ve tarihi mekanlarıyla ön plana çıkan bir merkez.

Avusturya – Inssbruck

Inssbruck, kayak denince akla ilk gelen dağlardan birisi olan Alpler’in en ünlü merkezlerinden birisi. Yaklaşık 130 km kayak pisti uzunluğuna sahip olan merkezde telesiyej, teleferik ve teleski sayısı da bir hayli fazla. Kayakseverler için eşsiz bir yer.

İtalya – Val Garden

Snowboard için en uygun bölgeler arasında yer alan Val Garden, Alpler’de yer alıyor. Özel rampalarda atlamalar yaparken bembeyaz örtüde snowboardunuzla havada süzülebilirsiniz.

İsviçre – Saint Moritz

Kayak konusu açılmışken İsviçre’den bahsetmemek olmaz. Dünyanın en eski kayak merkezlerinden birisi olan Saint Moritz, Engadine Vadisi’nde yer alıyor. Donmuş gölde oynanılan polo ise Saint Moritz’in sembolü haline geldi.

Avusturya – Zell Am See

Göl manzarası ve Kitzteinhorn buzuluyla dikkat çeken Zell Am See; başlangıç, orta ve ileri seviyeler için pistlere sahip. Zell Am See, üç tepe üzerinde yer alıyor ve toplamda 138 km piste sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir