Kategoriler
Genel

Dünyanın En Başarılı Basketbolcuları

Dünyanın en başarılı basketbolcuları listesi denildiği zaman akla ilk olarak NBA gelmektedir. Adeta basketbol alanında kişilerin elde edebilecekleri en yüksek noktaların başında gelmektedir. Tam da bu nedenle ülkemizde yer alan birçok takım göz ardı edilmektedir. Her ülke takımlarının kendi koşulları içerisinde değerlendirilmesi çok daha doğru olacaktır. Öncelikle NBA’de kendini ispat etmiş olan takımlara bakıldıktan sonra Türkiye’de adından sıkça söz ettiren takımlara ve oyunculara da değinilecektir.

NBA Liginin En Başarılı Oyuncuları Kimlerdir?

Bu oyuncuların performanslarının bağlı olduğu en önemli noktaya bakıldığı zaman öncelikli olarak kondisyonun her daim kuvvetli tutulması ilk nokta olarak belirlenmiştir. Kondisyon ve vücut güçlendirmeden vazgeçildiği anda basketbol oyuncularının direkt sergiledikleri performans da düşüşe geçmektedir. Basketbol sadece bir spor dalı gibi değil aynı zamanda hayat tarzı olarak dikkate alınmalıdır. Bu alanda gerçekten başarı sahibi olmak isteyen kişileri hayatını bu gerçekliğe ve spora göre ayarlamaları gerekecektir. Bu prensip ile dünyanın en iyi basketbolcularından olmayı başaran isimlerden bazıları;

 • Paul Millsap
 • Isaiah Thomas
 • Brook Lopez
 • Joakim Noah
 • Paul George
 • James Harden
 • Stephen Curry
 • Lebron James Kevin Durant

Bu isimlerin her biri memnun edici bir performans sergilemekte ve bulundukları takımın yerini de yüceltmektedir. Siz de kıs bir süre içerisinde bu başarılı oyuncuların hayatından örnekler alarak elde edeceğiniz başarıyı kat ve kat artırabilirsiniz. Yukarıda verilen isimlerin haricinde her sene en iyi kadro adında da derlemeler yapılmaktadır. Bu kadrolara bir göz atarak kısa bir süre içerisinde elde edeceğiniz performansı en üst seviyeye çıkarma imkanını elde edebilirsiniz. Yabancı ligler hakkında bu denli bilgi sahibi olan kişilerin aynı ilgiyi ülkemizde bulunan liglere de göstermeleri beklenmektedir.

Kevin Durant Efsanesine Aşina Olun

Kevin Durant son zamanların en dikkat çeken oyuncularının başında gelmektedir. Bu oyuncu hakkında dikkate alınması gereken temel bilgiler;

 • Golden State Warriors takımının oyuncularındadır.
 • Boyu 2 metre 6 santimdir.
 • Kilo ise 109 kilogram olarak belirtilmiştir.
 • 1988 doğumlu olan oyuncu hala performans konusunda kusursuz bir çizgiye sahiptir.
 • Kısa forvet ve uzun forvet olarak tabir edilen konumlarda muhteşem performans sergilemektedir.

Bu tip oyuncuların hayatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olara nasıl bir yükseliş hikayesi oluşturdukları ve dönüm noktaları kapsamında ön görünüzü geliştirebilirsiniz. Spor alanında başarılı olabilmek adına hem ülke takımlarının hem de yabancı takım oyuncularının yakından tanınması gerekmektedir. Ancak bu şekilde elde edeceğiniz vizyon yerli ve yabancı manada kısıtlamalar ile sınırlandırılmamış olacaktır.

Ülkemizin Yıldız Takımı Anadolu Efes

Yabancı basketbolcuları tanımak kadar önemli olan yerli takımları ve oyuncuları tanımak konusunda ülkemizin eksik olduğu belirilmelidir. Özellikle sağlanan imkanlar içerisinde kısıtlı olanaklar ile elde edilen bu başarının memnuniyet veren bir aralıkta olduğu da belirtilmelidir. Anadolu Efes kadrosunda yer alan isimlerin yıldızlıkları da su götürmeyecek bir gerçektir. Takımda yer alan ve adından sıkça söz ettiren isimlerden bazıları;

 • Shane Larkin
 • Rodrigue Beaubois
 • Yiğitcan Saybir
 • Doğuş Balbay
 • Metecan Birsen
 • Birkan Batuk
 • Onuralp Bitim
 • Sertaç Şanlı

Bu oyuncuların yükseliş hikayelerine bakıldığı zaman takımın neden bu denli net bir duruşa sahip olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsini. Anadolu Efes bulunduğu lig kapsamında en hırslı ve yüksek kondisyonlu performans sergileyen takımların başında gelmektedir. Takımın bu denli başarılı olmasının imarları yukarıda belirtilmiş olan isimlerdir.

Kadroya bakıldığı zaman hem Türk e de yabancı oyuncuların bir araya getirilmesi takımın başarısının arkasında yer alan sebeplerin başında gelir. Özellikle sağlanan performansın aynı şekilde uyum konusunda da kendisini net olarak gösterdiği eklenmesi gereken detaylar arasında yer almaktadır. Anadolu Efes takımı 1976 senesinden bu yana bulunduğu liglerde sıkça adından söz ettirmekte bununla da kalmayıp birçok kupa ve başarılar da elde etmiştir. Yerli takımlarımız arasında bizi en çok gururlandıranlardan olan Anadolu Efes son senelerde basketbola can veren ve hız kazandıran takımların başında gelmiştir.

Sportive ve Anadolu Efes

Sportive Anadolu Efes’in marka sponsorluğunu üstlenmiştir. Ortaya çıkarılan modellerin her biri dermatolojik olarak test edilmiştir. Kişilerin bu seri içerisinde bulunan bütün ürünleri hem sağlıklı hem de rahat bir biçimde kullanmaları mümkün kılınmaktadır. Sportive markası aracılığı ile siz de kapsamlı bir performans sergileyebilir ve aynı zamanda şıklığınızdan da taviz vermeden sahalarda yerinizi alabilirsiniz. Hem profesyonel hem de amatör basketbolcular için en uygun koleksiyonların başında gelmektedir. Koleksiyon içerisinde yer alan parçalara bir göz atabilmek için muhakkak şu niteliklere bir göz atmanız gerekmektedir;

 • Anadolu Efes Basic mavi kadın tişört
 • Anadolu Efes basic mavi çocuk tişört
 • Anadolu Efes Basic mavi, beyaz turuncu tişört
 • Anadolu Efes erkek eşofman altı
 • Anadolu Efes kapüşonlu hoodie

Bu ürünlerin her biri https://www.sportive.com.tr/anadolu-efes-takim-urunleri linki üzerinden elde edilebilir. Kısa bir süre içerisinde bu seri içerisinde yer alan modellere göz atabilir ve satın alım işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Serinin en dikkat çeken özelliklerinin başında kesinlikle uygun fiyatlı olması gelmektedir. Aynı kalitede ürünleri birçok marka oldukça üst seviyelerde fiyatlara satın alabilirken Sportive markası arcılığı ile kalite ve uygun fiyatı bir araya getirebilirsiniz. Satışa sunulan ürünlerin her biri dermatolojik olarak test edilmiştir. Seçtiğiniz ürünlerin bu nedenle performansınızı kısıtlayacak herhangi bir etkisi olmayacağından da emin olabilirsiniz.

Yerli Takımlar Büyük Başarılar

Sergilenen performanslar incelendiği zaman Anadolu Efes takımının ne denli kapsamlı birtakım yapısına sahip olduğu ile alakalı daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Oyuncuların her birinin performansının n üst raddeye çıkabilmesi için gerekli olan hem aktivite hem de donanımsal ürünler bakımından gerekli önlemler alınmaktadır. Yerli takımları büyük başarılara imza atabilmesi ve taraftarların da kaliteli takım ürünleri satın alabilmeleri için Sportive de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Son senelerin spor modasına şekil veren bütün imkanları değerlendirerek Sportive markasından alışverişinizi tamamlayarak harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Günlük hayatınızın da spor aktivitelerinizin de bu modeller kurtarıcısı olacaktır.

Seçilen Kıyafetlerin Performansa Etkisi Hakkında İnceleme

Seçilen kıyafetler basketbol oyuncularının performanslarını direkt olarak etkileyen seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle seçilen ürünlerin hareketleri kısıtlaması gibi bir durum meydana gelirse normal koşullarda sergileyeceğiniz performans direkt olarak düşüşe geçecektir. Anadolu Efes ve Sportive arasında yağılan bu iş birliği sayesinde kişilerin sahalarda hem daha şık hem de daha hareketli bir performans sağlamaları mümkün kılınmaktadır. Modellerin fiyatlarının uygun olması da dikkat çeken bir diğer unsurdur. Ne denli kaliteli ürünler olursa olsun kişiler oldukça uygun fiyatlar üzerinden alışverişlerini yapabilirler. Renkler ya da kesim konusunda da herhangi bir bozulma söz konusu olmayacaktır. Sportive markası bu konuda alışveriş yapan kişilere garanti vermektedir. Modellerin beden konusunda da çeşitliliği oldukça yüksektir. Satın aldığınız ürünleri kullanarak sergilediğiniz performansı kat ve kat artırma imkanını elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir