Kategoriler
Genel

Dünyanın En Uzun Basketbolcuları

Basketbol hem boy uzunluğunu tetikleyen hem de yüksek performans gereksinimi ile kişileri kondisyon sahibi olmaya mecbur kılan spor dallarının başında gelmektedir. Bu nedenle sadece uzun olmak ya da kondisyonlu olmak yetmeyecektir. Her ikisi de ortak bir paydada buluşmak mecburiyetindedir. Amatör ya da profesyonel şekilde ilgilenmeniz bu konuda bir şey değiştirmemektedir. Her iki versiyonda da kişilerin muhakkak kondisyonlarını yüksek tutmaları ve aynı zamanda boy uzunlukların da ön planda olması gerekir. Balarılı bir duruş ancak bu şekilde elde edilecektir.

Ülkemizde yer alan boy ortalaması sebebi ile en uzun oyuncular listesinde adımızı duyurmamanız çok da söz konusu olmasa da kişilerin özellikle sahadaki atik tavırları ve akıllıca hamleleri ile kendilerini gösterdikleri net olarak görülmektedir. Dünyanın en uzun basketbolcularını araştırırken aynı zamanda bu performansın mimari olan forma seçimi, günlük kondisyon ve sporcu beslenmesi gibi hususların da akıldan çıkarılmaması gerekmektedir.

Paul Sturgess ve Boy Ortalaması

Paul Sturgess hali hazırda kayıtlara geçen en uzun basketbolcu olarak bilinmektedir. 2 metre 32 santim olan bu oyuncunun özellikle sergilediği performans konusunda da kusursuz bir yapıya sahip olduğu eklenmesi gereken detaylar arasındadır. Sahada pivot olarak görev yapan Sturgess kendisine yüklenen misyonu en net şekilde sağlayan oyuncular arasında yer almaktadır. 25 Kasım 1987 tarihinde doğmuş olan bu oyuncunun özellikle birkaç sene daha aynı performansı sergileyebileceği ve dikkat çekici şekilde takımında kendini göstereceği belirtilmelidir.

Son dönemlerde gençlerin en çok ilgi duydukları alanların başında hangi basketbolcu kaç santim uzunluğunda şeklinde araştırmalar gelmektedir. Kişilerin bu tür kıyaslamaları kendilerine olumsuz şekilde çekmeleri doğru olmayacaktır. Kişilerin başarıyı amatör sahada elde edebilmeleri için NBA takımlarında oynayan kişiler kadar uzun bir boya sahip olmanız gerekli değildir. Kondisyonunuzu üst noktada tutarak karşınıza çıkacak olan rakipleri alt etme imkanını da yakalayabilirsiniz.

Ralph Lee Sampson ve Hareketli Spor Yaşamı

Belirli bir döneme damgasını vuran isim olan Ralp Lee Sampson özellikle boy ortalaması ile dikkat çekmektedir. 2 metre 24 santimlik bir uzunluğa sahip olan bu oyuncunun kendini NBA kapsamında en iyi tanımlayan ve kanıtlayan basketbolcuların başında gelmektedir. Huston Rockets takımında kendini ispat etmiştir. Bu oyuncunun kondisyonunun sadece boya bağlı olmadığı da ayrıca belirtilmelidir. Aynı zamanda fiziki olarak da çok kuvvetli olduğu net olarak görülen detaylar arasındadır. 7 Temmuz 1960 senesinde doğan bu oyuncu basketbol kariyerinin sonuçlanmasının sonrasında film sektöründe de kendini göstermeye başlamıştır.

Rik Smits ve Indiana Pacers Kapsamına Sergilediği Performans

NBA tarihinin en uzun oyuncularından bir diğeri de Hollanda asıllı olan Rik Smits’dir. 2 metre 24 santimlik boyu ve 110 kilosu ile döneminin en iddialı oyuncularından biri olmuştur. Takımında pivot olarak görev yapan bu oyuncunun özellikle sağlamış olduğu performansın ve kondisyonun sıkı çalışma ürünü olduğu da konunun uzmanları tarafından belirtilmektedir. 1988 senesinde kendini NBA kapsamında göstermiş olan bu oyuncunun kondisyonunu yüksek tutabilmek adına büyük çaba sarf ettiği ve o dönemde The Dunking Dutchman olarak da anıldığı ayrıca dikkat çekmektedir.

Amatör Oyuncuların Şevki Kırılmamalı

NBA takımlarında oynayan kişilerin boy uzunlukları ya da sahip olunan özellikler bazında incelemeler yapılarak kesinlikle ümitsizliğe düşülmemelidir. Bu kişiler hedef olarak belirlenebilir fakat ülkemizde örnek alarak başarıyı yakalayabileceğiniz birçok takım bulunmaktadır. Anadolu Efes ülkemizin koşullarında ve imkanlarında olabildiğince iyi bir yere gelmiş olan ve kendini ispatlamış takımların başında gelmektedir. Anadolu Efes takımının olanakları incelendiği zaman elde ettiği başarının ülkemizde basketbolun yerine kıyasla oldukça yüksek olduğu da net olarak görülmektedir.

Anadolu Efes formalarını edinmek ve onların yolundan ilerlemek isteyen kişilerin de muhakkak Sportive firmasının oluşturduğu koleksiyona bir göz atmaları gerekmektedir. Bu koleksiyon içerisinde yer alan dilediğiniz modeli oldukça uygun fiyatlardan satın alarak muhteşem bir performans ve şıklık ortaya koyabilirsiniz. Koleksiyonun hazırlanması sırasında hem modernlik hem de şıklık ön plana çıkarılmıştır.

Başarıyı Etkin Kılan Unsurlar

Amatör ya da profesyonel alanda kişilerin başarılı olmasını sağlayan unsurların başında kesinlikle seçilen kıyafetler gelmektedir. Kişilerin performanslarını tam olarak ortaya koyabilmeleri için muhakkak kaliteli ürünler arasından seçim yapılmalıdır. Sportive hem fiyat hem de kalite konusunda ülkemizde yer alan en sorunsuz ve makul markaların başında gelmektedir. Son olarak Anadolu Efes’in marka sponsoru olması ile beraber elde edilecek olan kalite ve ürün çeşitliliği de bir kademe daha ön plana çıkmaktadır. Bu kreasyona bir göz atmak isteyen kişilerin https://www.sportive.com.tr/anadolu-efes-takim-urunleri linkine tıklamaları yeterli olacaktır.

Oluşturulan kreasyon içerisinde bedensel özellikleri kesinlikle kısıtlamayan ve performansınızı tam olarak ortaya koymanızı sağlayacak kesimler kullanılmıştır. Bu noktada hem beden seçimi hem de renk konusunda farklı alternatifler de söz konusudur. Anadolu Efes’in ana rengi olan mavinin tabi ki bir kademe daha ön planda olduğu net olarak belirtilebilir. Bu renklerde ve kreasyonun ürünlerinin herhangi bir kalite unsurunda bir değişim ya da bozulma meydana gelmemesi için gerekli olan bütün önlemler alınmıştır.

Satın aldığınız modeli uzun seneler boyunca sorunsuz bir içimde kullanabilirsiniz. Ayrıca satın alınan ürünlerin deformasyona uğraması söz konusu olursa bu konuda Sportive ile de iletişim içerisine geçilmelidir. Bir diğer deyiş ile kişilerin boy konusunda hedefler belirlemesi oldukça güzeldir. Fakat gençlerin bunları tabu haline getirmek yerine farklı alanlarda performanslarını artırabilecek seçimler yapmaları gerekir. Kıyafet ve forma seçimi de bu noktaların başında gelmektedir.

Basketbolda Profesyonel ve Amatörlerin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar

Öncelikle her iki grup sporcunun da muhakkak seçecekleri kıyafetlerin muhakkak dermatolojik onaydan geçirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kapsamlı bir şekilde sahaya sağlığınızdan taviz vermeden performansınızı yansıtma imkanını elde edebilirsiniz. Sportive ülkemizde yer alan basketbol severlerin bu noktada imdadına yetişmektedir. Anadolu Efes için hazırlanan kreasyonun son dönemde özellikle dikkat çeken bir alt yapı ile kişilere hizmet verdiği ve modern ve şık tasarımlardan hoşlanan kişilerin de ilk tercihi olduğu ayrıca belirtilmelidir. Dermatolojik olarak onaydan geçirilmiş ve kalitesi kanıtlanmış olan formaların hem profesyonel hem de amatör kişilerin direkt olarak sergileyecekleri performansı artırma gibi bir özelliği olacağı da belirtilmelidir.

Anadolu Efes ve Gençlerin Basketbol İlgisi

Dünyanın en uzun basketbolcuları kadar yakından ilgilenilmesi gereken bir nokta varsa o da Türkiye’de ilkeli duruşu ile adından söz ettiren Anadolu Efes takımıdır. Kendi koşulları içerisinde başarıyı elde etmiş olan bu takımın marka sponsorluğunu üstlenen Sportive markası kişilerin uzun vadede kaliteli bir biçimde kullanabilecekleri formaları ve spor kıyafetlerini piyasaya sürmektedir. Anadolu Efes amatör olarak basketbol ile uğraşan kişilerin bir hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda ilerlemelerini sağlayan en önemli takımların başında gelmektedir. Siz de Sportive markasının sunmuş olduğu bu kreasyona göz atarak formalar ya da spor kıyafetleri arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu şekilde hem spor hayatınızda hem de hem de günlük hayatınızda şevkle kullanabileceğiniz bir kreasyona sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir