Kategoriler
Genel

Evde Spor Ayakkabı Yenileme Yolları

Eski ayakkabılarınızı atmadan onları yenileme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Ekonomik bir şekilde yepyeni bir ayakkabı yaratmanız mümkün! Spor ayakkabılar deforme olduğunda, eskidiğinde ya da onların görünümünden sıkıldığınızda bazı yöntemler deneyerek, yaratıcılığınızı da kullanarak çok güzel ayakkabılar ortaya çıkartabilirsiniz. Evde spor ayakkabı yenileme yolları sayesinde eskimiş ayakkabıları atmanıza gerek yok.

Spor Ayakkabıları Nasıl Yenilersiniz?

Spor ayakkabı yenilenerek tekrar kullanılabilir. Bunun için kullanabileceğiniz bazı yöntemler sunacağız:

  1. Zımba Yapıştırmak

Ayakkabınıza zımbalar alıp, istediğiniz yerlere yapıştırabilirsiniz. Özellikle düz renkte ve desendeki ayakkabılarda şık duracaktır. Kadın spor ayakkabısı için daha çok kullanılan bir yöntemdir.

  1. Boyamak

Spor ayakkabınızın rengini değiştirebilir, bir sprey boya ile rastgele bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz. Farklı boyalar kullanılabilir.

  1. Fırça ile Boyamak

Sprey boyalar ile daha serbest stil çalışırken fırça yardımı ile spor ayakkabınıza ince ve daha özenli desenler çizebilir, boyama yapabilirsiniz. Ön taraflarına küçük küçük istediğiniz renkte noktalar çizebilir, arka tarafında güzel bir desen vb. çizebilirsiniz.

  1. Bağcıklarını Değiştirin

Klasik spor ayakkabı yöntemlerinden biridir ancak ayakkabıya oldukça farklı bir hava katmayı başarır. Bağcıkların renkleri iki ayakkabı için farklı olabilir, sakin tonlarda bir ayakkabı için canlı renkler seçilebilir. Zevkiniz ve stilinize göre bağcık yenileme yöntemini kullanabilirsiniz.

  1. Elastik Bant Yerleştirin

Elastik ve farklı desenleri ile geniş bantları bağcık yerine kullanabilirsiniz. Oldukça tarz bir görünüm oluşacaktır.

  1. Boncuk Yapıştırma

Ayakkabınızın belirli bölgelerine istediğiniz renkte ve sıklıkta boncuk yapıştırabilirsiniz. Yaratıcılığınızı en çok kullanabileceğiniz durumlardan birisi de budur. İstediğiniz gibi boncukların yerlerini ve dizilimlerini tasarlayın; spor ayakkabılarınız bu sayede yepyeni bir görünüme kavuşacaktır. Özellikle Converse marka ayakkabılara bunlar yakışacaktır. Erkek spor ayakkabısı için de uygundur.

  1. Kadife Kumaş Parçaları Yapıştırma

Spor ayakkabılar değişik ve özgün tasarımlar için en uygun ayakkabı türlerindendir. Kadife kumaştan keseceğiniz şekilli parçaları ayakkabılarınızın bazı bölgelerine yapıştırabilirsiniz. Örneğin kırmızı kalpten kadife bir kumaş spor ayakkabınızda güzel durabilir.

Evde spor ayakkabı yenileme yolları daha da çeşitlendirilebilir. Hem yaratıcılığınızı kullanmak hem de yepyeni ayakkabılar ortaya çıkarmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ya da kendinize süper havalı yeni bir spor ayakkabı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir