Kategoriler
Genel

Kulaçlar Arena Aquamasters ile Marmaris’te Yarışıyor

Hemen hemen vücuttaki bütün kaslarımızı çalıştıran, bizi hem fiziksel hem de mental olarak geliştiren bir spordan bahsedeceğiz bugün size.

Bazılarınızın daha şimdiden “yüzme” dediğini duyar gibiyiz. ? Havuzuydu, deniziydi nerede olursa olsun yazın bunaltıcı sıcaklarında bizi spor yapmaya ve eğlenmeye teşvik eden en serinletici aktivite bu olsa gerek.

Bizler de bunun bilincinde olarak yılın belirli zamanlarında düzenlediğimiz bir turnuvadan bahsedeceğiz siz yüzmeseverlere:

Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası!

Bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 16-20 Mayıs 2018 tarihlerinde, mavi bayrakları ile meşhur plajları içinde barındıran, Güney Ege’nin bize sunduğu huzur ve dinginliğin diğer bir adı olan Marmaris’te gerçekleşecek.

Bu organizasyonu düzenlememizin en önemli amaçları arasında ise yüzme sporunun bilinirliğini arttırmak, çıkamayacağınız hızlara çıkabildiğinizi görerek kendinize olan güveninizi güçlendirmek, biriyle mücadelenin keyfini yaşamak, yenseniz de yenilseniz de birbirinizi kutlamak yer alıyor.

Dünya Şampiyonlarımız Ahmet Nakkaş ve Serkan Atasay adına gerçekleştireceğimiz Profilo Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonasında sporcularımız üç gün boyunca en üst düzeyde performans sergileyecekler.

İlk açık su etkinliği; tarihimizin şekillendiği en önemli günlerden birinin sabahı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleşecek.  Yüksek güvenlik önlemleri içerisinde, performans ve dayanıklılığın üst düzeyde sergileneceği Uluslararası Aquamasters Profilo Dayanıklılık Yüzme Maratonu olacak.

Etkinliğin en önemli konukları arasında ise Dünya Şampiyonu ve Coach, Alman Miriam Hierath sizlere acı – tatlı birçok tecrübesini içeren deneyimlerinden bahsedecek.

Yarış Programı:

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü öğleden sonra gerçekleştireceğimiz Uluslararası Aquamasters Setur Marinas 4 x 500 m Bayrak Yarışı’nda ise dörder kişiden oluşan takımlar olacak ve toplamda 2000 m kulaç atarak performanslarını sergileyecekler.

Bu etkinliğimizin onur konuğu ise kendini senelerce yüzme sporuna adamış olan değerli hocamız Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran olacak.

20 Mayıs Pazar günü sabahı startını vereceğimiz, geleneksel Uluslararası Aquamasters Martı Hotel Açık Su Yüzme Şampiyonası ise 1500 m ve 3000 m olmak üzere 2 farklı parkurda gerçekleştirilecektir.

Yüzmeden bahsederken, hepinizi saracak olan başta mayo olmak üzere yüzme için gerekli diğer ekipmanların iyisini nereden bulabiliriz telaşına siz kapılmadan biz cevap verelim.

Amatör ve profesyonel yüzücülerin vazgeçilmez markası Arena’dan! Arena’nın Türkiye distribütörü Sportive olarak bizler de şampiyonanın her anında sizin yanınızda olacağız.

Bir yüzücünün en büyük destekçisi mayosudur. Arena Byor, Arena Solid ile yarış esnasında hem rahatlığı hem de yüksek performansı hissedeceksiniz.

Bone kullanımı, yüzücüler için oldukça önemlidir. Düşünülenin aksine yalnızca havuzda kullanılmayan; deniz yarışlarının olmazsa olmazı boneler ile hızınızı hiç düşürmeden ilerleyebilirsiniz!

Yarış esnasında gözlerinizin rahat görmesi oldukça önemli. Arena Zoom ile su altında her an net görebilir, yarışlarda geçilmez olursunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir