Kategoriler
Genel

Puma Suede 50. Yılına Özel Tasarımları ile Satışta

Kutlamalar başlasın! Global Spor Markası PUMA, bir efsane haline gelen Suede’in 50. yaşını tüm yıl boyunca satışa çıkaracağı özel tasarımlarla kutluyor olacak. Dünyanın her bir yanından müzik, moda, sokak ve pop kültünün ikonları ile partnerlik yaparak çeşitli özel koleksiyonların satışa çıkacağı bu özel tasarımlar arasında özellkle hip-hop kültünü en iyi şekilde yansıtan B-Boy Fabulous Pack de olacak.

Bu yıl Suede’in spor kültüründeki ilk ve en büyük anından bu yana 49 yıl geçti. 16 Ekim 1968’de Mexico City’deki Yaz Oyunları’nda Amerikalı atlet Tommie Smith, PUMA ayakkabılarıyla 200 metre dünya rekorunu kırdı. Zafer standına yürüdüğünde, ayağında siyah bir çorap ve sol elinde bir adet Puma Suede vardı.

Puma Suede ve 1968 Yaz Olimpiyatları

“Suede’in bir tarzı var ve bu ayakkabıyı çok seviyorum. Onları zafer standına götürdüm çünkü bana kendimi hatırlatıyordu” diyen Smith, Yaz Olimpiyatları’nı kazandığı gün tarihte çok konuşulacak ve efsaneleşecek hareketini yaptı; elindeki Suede’i kaldırdı, standa koyduktan sonra sağ yumruğunu, eşitlik ve insan hakları için sessiz bir hareketle kaldırarak evrensel mücadeleyi başlattı. “Onlar rahatsız edici derecede güçlü, mütevazi ve karanlıktı.”

Suede, moda sahnesine ilk olarak 1968 yılında çıktı ve o günden beri oyunu değiştirmeye devam ediyor. Basketbol kortlarından sokak köşelerine, seksenli yılların break dansçılarından günümüzün moda tutkunlarına, her neslin ikonları onu tercih etti. Kısacası Suede, tarz ile devrim yapılabileceğinin en güzel kanıtı oldu.

PUMA Suede satın almak için buraya tıklayarak sportive.com.tr‘ye gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir