Kategoriler
Genel

Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Kamp Rotaları

Türkiye son dönemlerde kamp düşkünü bir ülke haline geldi. Covid-19 hastalığının getirmiş olduğu kısıtlamalar bizleri hiç olmadığı kadar doğaya yönlendirdi ve yaz aylarında başlayan kamp sevgisi havaların soğumasını göz ardı ederek devam ediyor. Neyse ki Türkiye doğal bir cennet ve birçok şehirde birçok kamp noktası bulunuyor. Çadırını alan kampa koşarken ziyaret edebileceğiniz güzel rotaları merak ediyor ve doğal güzellikleri sevdiğiniz insanı da yanınıza alarak taçlandırmak istiyorsanız sizlere ziyaret etmekten büyük keyif alacağınız gidenin bir daha gitmek istediği kamp rotalarını işaret edeceğiniz.

Kaz Dağları

Ege ve Marmara bölgesinde ikamet ediyorsanız mutlaka uğramanız gereken rotalardan biri de Kaz dağlarıdır. Çanakkale ve Balıkesir illerinde yer alan bu dağlar doğal güzellikleri ile birçok kampçıyı kendisine çekiyor. Bu dağların bu kadar tercih edilmesinin sebeplerinden biri de dört mevsim güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemesidir. 1776 rakıma sahip bu dağlarda kamp noktaları da bulunmaktadır. Hasan boğuldu şelalesi, Sütüven şelalesi, Şahindere kanyonu, Mıhlı çayı gibi birçok doğal ortamı da barındırmaktadır. Doğa ile iç içe çok kalabalık olmayan sakin ve bol temiz havalı bir rota arıyor iseniz tercihinizi kaz dağlarından yana kullanabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Gideceğim yerde mutlaka su olmalı diyorsanız Yedigöller sizin içindir. Bolu’da bulunan Milli Park merkeze 45 km mesafededir. Bu Milli Park’ın içerisinde toplam 7 adet göl bulunmaktadır ve göllerin yanı sıra birçok şelale, birçok çeşme, anıtlar, suyu bol akan dereler ve çok çeşit ağaç bulunur. Sabah güneşini göllerinden yansımasından izlerken akşam ağaç seslerinin arasında şelaleden gelen sesler ile oldukça huzurlu bir uykuya dalabilirsiniz. Yanınıza gerekli olan malzemeleri alarak sevgiliniz ile huzurlu ve romantik dakikalar geçirebilmek için rotanız Yedigöller olurken yanınıza mutlaka yağmurdan korunmak için gerekli ekipmanları almayı unutmamanıza not etmek isteriz.

Pokut Yaylası

Pokut yaylasına daha önce gitmediyseniz de mutlaka sosyal medya üzerinden birçok fotoğrafını görmüşsünüzdür. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bu yayla Karadeniz’in en fazla turist çeken bölgelerinde de biridir. Diğer yaylalara oranla daha yüksek olması diğer yaylaları da gözlemleme imkânı sunarken bulutlardan oluşmuş muhteşem manzarayı izlemek oldukça mutluluk vericidir. Karadeniz’in en çok tercih edilen kamp noktası olarak topuk yaylası mevsimsel olarak oldukça soğuk olacağından gerekli hazırlıkları yaparak ziyaret etmeniz önemlidir. Bahar ve yaz aylarında ziyaret etmek isterseniz ise yerli halk ile karşılaşacak ve Karadeniz’in temel doğası ile tanışabileceksiniz.

Salda Gölü

Yerli Maldivlerimiz olarak bilinen Burdur Yeşilova ilçesine bağlı Salda gölü pek çok doğa sever tarafından tercih edilmektedir. Kampçılar için belediye tarafında da hizmet sunulurken dilerseniz kendi ekipmanlarınız ile de ziyaret edebilirsiniz. Adacıklar bölgesinde kamp yapmaya müsaade edilmediği için dilerseniz Doğanbaba plajında da konaklayabilirsiniz. Huzurlu, doğal güzelliklerle dolu ve sakin birkaç gün geçirmek için bu rotalardan birini tercih edebilirsiniz.