Kategoriler
Genel

Tahtalı Run to Sky’ı Kazanan Sporcular

Türkiye’nin en zorlu koşu organizasyonu olan Mammut Tahtalı Run to Sky 19-21 Mayıs tarihlerinde Çıralı’da gerçekleşti. Mammut ve Mammut’un Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle beş farklı yarış gerçekleşerek heyecan dolu anlar yaşandı. Yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Almanya, Fransa, Güney Amerika, Polonya, Rusya, Avusturya, Macaristan ve Moldova da katıldı.

Tahtalı Ultra Sky yarışmanın en zorlu parkuruydu ve bu parkuru başarı ile tamamlayan yarışmacılar İsviçre’de düzenlenen Eiger Ultra Trail’e katılma hakkı kazandı. 402 kişinin katıldığı yarışmada dünyada zorlu yarışmaları başarıyla tamamlayan ve Mammut’un desteklediği sporcular olan Ildiko Welmesher ve Czhaba Nemeth de farklı klasmanda yarıştılar.

Türkiye’de uluslararası düzeyde ilk kez gerçekleştiren Mammut Tahtalı Run to Sky kapsamında gerçekleşen Tahtalı VK, Tahtalı Dağı’nda 1100 metre irtifada başlayıp dağın zirvesinde sona erdi. Yarışın kazananları Erkeklerde Kerem Topuz olurken kadınlarda Mammut’un Türkiye’de desteklediği sporcu İsmet İnan oldu.

Yarışmanın ilk ayağı olan Tahtalı Run to Sky çok fazla eğim ve irtifaya sahip olması nedeniyle bu yıl daha fazla ilgi gördü. Bu parkuru erkeklerde Derya Duman kadınlarda ise İsmet İnan kazandı.

Yarışta zorlu parkurlardan biri olan ve Mammut ile özdeşlesen Tahtalı Berg Sky 3750 metrelik irtifada sona erdi. Parkurun kazananları erkeklerde Fırat Kara olurken kadınlarda Svetlana Shepeliova oldu.

85 km’lik bir parkurdan oluşan ve 5000 metrelik irtifaya sahip olan Tahtalı Ultra Sky’ın kazananları erkeklerde Csaba Nemeth kadınlardaysa Ildiko Wermescher oldu. Aynı zamanda bu parkur Avrupa’nın en zorlu parkurlarından biri oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir