Kategoriler
Doğru giyin! Genel

Valiziniz Tatile Hazır Mı?

Yazın gelmesiyle planlar yapıldı ve tatile çıkmak için kendinizi son derece hazır hissediyorsunuz. Peki valiziniz tatile çıkmak için hazır mı? Birçok kişi tatile çıktıktan sonra “Keşke şunu da alsaydım.” gibi cümleler kurar. Siz de bu gruba girmek istemiyorsanız gelin valizinizde mutlaka olması gerekenleri birlikte inceleyelim.

1. Mayo: Yaz tatilinin en önemli ürünlerinden biri olan mayo valizinin olmazsa olmaz parçası. Burada dikkat etmeniz gereken doğru ürünü seçmek. Yüzme sırasında vücudun rahat edebilmesi için kadınlarda mayonun sırt kısmının dar olmaması gerekir. Erkeklerde ise paçalar, diz hizasından yukarıda olmalıdır. Dizi kesen mayolar hareketlerinizi kısıtlayabilir.
2. Yüzme Gözlüğü: Küçük olduğu için gözden kaçan ama en çok gerek duyulan ürünlerden biri de yüzme gözlüğüdür. Özellikle gözünüzün mikrop kapması ihtimaline karşın, havuzda ve denizde yararlı olacak bu küçük ürünü valizinize hemen eklemelisiniz.
3. Terlik: Plajda kendinizi rahat hissetmeniz için doğru terlik tercih etmeniz büyük önem taşır. Kumda yürürken birçok terlik ayakları zorlar. Bu da terliğin kopması ve ayağınıza zarar vermek gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Tabanı sağlam ve ağırlığı hafif terlikler sizin için en doğrusu. Aynı zamanda tatilde hemen hemen tüm kıyafetleriniz ile kombine edebileceğiniz terlikler en büyük kurtarıcılarınızdan biri olacaktır.
4.Bone: Boneler, yüzmeyi sevenlerin tercihi olduğu gibi bazı otel havuzlarında da takılması zorunlu tutulur. Havuzdaki klorun saçınıza vereceği zarardan korumasının yanı sıra, saçınızın hızınızı düşürmesine de engel olur.
5.Şnorkel: Su altı dünyasını merak edenlerdenseniz sizin için vazgeçilmez ürünlerden biri olacaktır. Yüzücü gözlüğü ile birlikte de satın alabileceğiniz şnorkeller denizden daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Serbest dalışın vazgeçilmez ürünlerinden olan şnorkelin ağızlık kısmı en önemli bölümüdür. Hijyen ve sağlık açısından ağızlık bölümünün silikon olması gerekmektedir. Aynı zamanda şnorkeli tutma görevi de gören gözlüğün yüz yapınıza uygun olması gerekmektedir.
6.Spor Ayakkabı: Tatilde akşamları yapacağınız kısa ama keyifli yürüyüşlerin daha konforlu geçmesi için spor ayakkabılarınızı valize koymayı asla unutmayın.

Kişisel tercihlerinizin de yer oluşturacağı valizinize bu ürünleri koymadan tatile çıkmayın. Yoksa tatilde biraz eksik kalabilirsiniz. 🙂

İyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir