Kategoriler
İlk adımı at!

Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi?

Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi?; Sürat daha hızlı olmak anlamına gelmektedir ve futbol oyuncuları sürat antrenmanları yaparak motor kaslarını güçlendirir. Motor kaslarının güçlenmesi ise oyuncunun mesafeyi daha kısa sürede bitirmesine yararken aynı zamanda hareketler karşısında daha hızlı tepki göstererek performansını yükseltir. Antrenmanlarınıza sürat antrenmanlarını da ekleyerek yaptığınız spor dalına doğrudan olumlu etkide bulunabilirsiniz. Bu antrenmanlar sadece futbolcular için değil, basketbol, boks, jimnastik ve sprint gibi spor dallarına da olumlu etki eder. Hızınızı arttırmak ve motor kaslarınızı güçlendirmek için yapabileceğiniz sürat antrenmanlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi; Dayanıklılık

Dayanıklılık her spor dalı için oldukça önemlidir. Sporcu dayanıklılık antrenmanlarına çok zorlanır ancak getirisi çok daha fazla olacağından fazla terlemek ve biraz acı katlanılabilir olmaktadır. Dayanıklılık antrenmanları sırasında acı çekseniz dahi devam etmelisinizdir. Bu antrenman ile vücutta toplanan laktik asit dağılır ve laktik asitlerin dağılması ise vücudun genel dayanıklılığı arttığı gibi aynı zamanda sporcunun direnci de yükselmektedir.

Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi
Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi

Daha İyi Futbol İçin Sürat Antrenmanlarını Denediniz Mi; Güç Antrenmanları

Futbol oynarken kuvvete ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Kuvvet antrenmanları futbol için hız demektir. Daha seri bir performans ile doğrudan rakibinizi geçebilirsiniz. Güç antrenmanları ayrıca kişinin dengesini de daha iyi korumasına yardımcı olacağından hareket esnasında ve hareket sonunda dengenizi bulmak için zorlanmayacaksınız. Güç ve kuvvet antrenmanları ile daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Uzmanlar güç ve kuvvet antrenmanlarının birbirini desteklediğini ve sporcunun her ikisini de paralel çalışması gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır.

Çeviklik Antrenmanı

Futbolda genel olarak herkes koşar. Hızlı koşmak ve koşarken süratli hareket etmek ise önemlidir. Koşu sırasında daha çevik ve daha çabuk hareket edebilmek için çeviklik antrenmanları alabilirsiniz. Dilerseniz bu antrenmanlar için tasarlanmış ekipmanlardan da faydalanabilirsiniz. Futbol oyuncularının çeviklik antrenmanları yapması uzun süre koşarken sporcuyu olumlu etkilerken aynı zamanda kaslarını da antrenmanlar sonucunda geliştirdiği için hızı giderek artacaktır. Özellikle futbolculara en fazla önerilen antrenman kuşkusuz ki çeviklik ve çabukluk olacaktır.

Her Zaman Sprint Antrenmanı

Süratini geliştirmek isteyen futbolcular özellikle sprint antrenmanlarına düzenli olarak devam etmelidir. Bu antrenman maç sürenize göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin profesyonel futbolcular gibi belirli dönemlerde oynuyor iseniz özellikle maça çıkmadığınız zamanlarda mutlaka sprint antrenmanları alınmalıdır. Aktif olarak sürekli oynuyor iseniz daha az sprint antrenmanı almanızda bir sakında yoktur. Yahut düzenli olarak kısa antrenmanlar alarak durumu yine dengeleyebilirsiniz. Sprint kişiye halsizlik, ağrı veya yorgunluk vermez. Bu sebepten önemli müsabakalardan önce de yapılmasında bir mahsus yoktur. Bilindiği üzere birçok teknik adam futbolcularına maça kısa süre kala sprint antrenmanı aldırarak futbolcunun dikkatini toplarken aynı zamanda motivasyonunu da arttırmaktadır. Bilişsel olarak sizi desteklerken aynı zamanda bacaklarınızın da maç esnasında daha az kasılmasına yardımcı olur. İster profesyonel ister amatör futbol oynayın süratinizi arttırmak ve performansınızı yükseltmek için mutlaka bu antrenmanları yapmaya özen göstermelisiniz.