Kategoriler
İlk adımı at!

Evde Yapılabilecek Sporlar Nelerdir?

Korona virüs salgını nedeniyle henüz tam olarak karantinaya girdiğimizi söylemesek de gönüllü karantinalar başladı. Sokağa çıkma kısıtlamaları ile evde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu günlerde hareketsiz kalmak yerine spor yaparak kaslarınızı çalıştırabilir ve enerjinizi koruyabilirsiniz. Bağışıklığı güçlü tutmanın yollarından biri de zinde kalmak için beslenme düzenine dikkat etmek ve spor yapmaktır. Evde geçirilen zamanın kalitesini arttırabilmek, motivasyonunuzu sağlamak ve enerji kazanmak için sizlere önereceğimiz spor branşlarından birini veya birkaçını tercih edebilirsiniz.

Evde Koşmayı Denediniz Mi?

Koşmak denilince her zaman aklınızda açık havada koşmak gelmemeli. Koşmak nerede yapılırsa yapılsın sonucu değişmeyen eylemlerdendir. Evde koşmak isteyen kişiler dilerse kendilerine uygun bir koşu bandı satın alabilir. Koşu bandının katlatabilir özellikleri ile dilerseniz kapladığı alandan da avantaj sağlayabilirsiniz. Koşu bantlarında ayrıca, engelli, düz, otomatik eğilim ve masaj destekli modellerde bulunmaktadır. Ekipman sayesinde birçok kronik rahatsızlığın önüne geçerken ayrıca koşarak birden fazla kasınızı da çalıştırabilirsiniz. Koşmak ve zıplamak bölgesel yağların azalmasına da yardımcı olurken aynı zamanda karın kaslarının da sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Koşmak için ekipman istemiyor iseniz evinizde de kısa koşular gerçekleştirebilirsiniz. Salonunuzda kulağınızda kulaklık takarak evin havasından ve küçük mesafeden olabildiğince kendinizi soyutlayarak 20 dakika kadar koşabilir, yürüyebilir veya zıplayabilirsiniz.

Evde Fitness Keyfi

Spor salonuna gitmeden evinizde de fitness yapabilirsiniz. Salonda düzenli olarak uyguladığınız antrenmanların benzerini ekipmanları evinize alarak yapabileceğiniz gibi dilerseniz ekipmansız hafif antrenmanlar çıkarabilirsiniz. Daha önce hiç fitness yapmadıysanız ancak bu yönde bir isteğiniz var ise yine başlangıcı evinizde yapmak için harika bir dönem olduğunu hatırlatmak isteriz. Evde fitness çalışarak bağışıklık sisteminizi de güçlendireceğinizi unutmayın. Ekipmanlı ve ekipmansız olarak uygun kıyafetler ve eve uygun program ile fitness keyfini sürebilirsiniz.

Evde Pilates Zamanı

Evde yapılabilecek en uygun sporlardan biri şüphesiz pilatestir. Özellikle kadınların tercih ettiği ancak dileyen herkesin yapabileceği pilates için uzun yıllardır evde uygulanabilmesi için birçok uzman program önermektedir. Online olarak destek alabileceğiniz antrenmanlar sayesinde kısa sürede ilerleme kaydedebilirsiniz. İster ev hanesi ile ister tek başınıza keyifle pilates yapabilirsiniz. Pilates aletli ve aletsiz olmak üzere iki kısma ayrılırken bazı pilates ekipmanlarını satın alarak verimli bir egzersiz çıkarabilirsiniz. Pilates için mat, top ve kayışlara ihtiyacınız olacaktır. Kendinize uygun pilates topu ile kısa bir öğrenme sürecinin ardından kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Topu seçerken boyunuza uygun olması önemlidir. 1,50 cm kişiler için 45 cm top gerekliyken, 1,70 cm’ye kadar boyla için 55 cm üzeri için ise 65 cm uygun olacaktır.

Evde İp Atlamak

Çocukluk döneminde ve okul yıllarında mutlaka herkes en az bir kez ip atlamıştır. İp atlamak tüm vücudu çalıştıran, kalori yakmaya yardımcı olan ve sıkılaştıran antrenmanlar arasındadır. Boyunuza uygun, kayganlığı yüksek ve plastik tutma yerleri olan bir ip satın alarak evde spor yapabilirsiniz. Dilerseniz sayaçlı modelleri de tercih edebilirsiniz. Sadece ip atlayarak vücudunuza ve bağışıklık sisteminize büyük yarar sağlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz ve ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarını www.sportive.com.tr bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir