Kategoriler
İlk adımı at!

Fit Kalabilmenin En Basit Yolu

Fit Kalabilmenin En Basit Yolu; Yoğun çalışma temposu ve zamanın hızla akış gitmesi bireylerin sağlıksız yaşamasına zemin hazırlamaktadır. Oysaki teknoloji dünyasında her şeyin bir tık ile ulaşılabiliyor olması hayatı kolaylaştırırken bir o kadar da sağlıksız yaşamaya davet ediyor.

Sağlıklı yaşamak günümüz şartlarında kolayken bazı dikkatsizlikler yahut bilinçsiz yaşamak sağlıklı yaşamı zorlaştırmaktadır. Teknoloji dünyasında farkındalığı yüksek bireyler ise bu durumu avantaja çevirerek günlük hayatında olumlu değişiklikler yaparak formda görünerek ve formda kalarak hayat kalitesini arttırabilmektedir. Sizlerde küçük alışkanlık farkındalıkları oluşturarak fit kalabilmeyi hedefliyor iseniz yazımızı dikkatle okumanızı önermekteyiz.

Fit Bir Beden

Modern dünyada hareketli bir yaşama sahip olabilmek oldukça zordur. Çünkü artık kişiler uzun süre ofislerde hareketsiz bir yaşam sürerken yakın mesafelere dahi arabalarıyla gidebiliyor ve market alışverişlerini internet üzerinden kolayca erişim sağlayarak ulaşabiliyor. Bu durum kişileri daha da hareketsiz bir yaşama sürüklerken fit bir bedene sahip olmak zorlayıcı görünebiliyor.

Bazı kişiler ise spor salonlarında uzun süre geçirmeyi bahane olarak göstererek sağlıksız bir yaşam sürmeyi göze alabiliyor. Oysaki hareketsiz bir yaşam sağlığı ciddi alanda tehlikeye atmaktadır. Çünkü çok fazla hareketsiz kalarak bedenin öncelikle yaşam organlarından biri olan kalbi zorlanıyor. Ve bu sebepten her yıl kalp krizi geçiren kişilerin sayısı artmaktadır.

Düzenli egzersiz yapan kişilerde ise kalp krizi riski oranı azaltmaktadır. Düzenli egzersiz yapmak sadece kalp rahatsızlıklarını değil depresyon ve stres gibi psikolojik etkileri de azaltmaktadır. Egzersizler kasların gelişmesini sağlarken sağlığı da iyileştirmektedir. Bu sebepten fit bir bedene sahip olmak tüm sağlığınızı olumlu etkilemektedir.

Fit Kalabilmenin En Basit Yolu
Fit Kalabilmenin En Basit Yolu

Çağımızın Rahatsızlığı Obezite

Ülkemizde de çok fazla obezite rahatsızlığı bulunurken ABD, İngiltere, Almanya ve İtalya gibi dünya lideri ülkelerde her yıl düzenli olarak obezite rakamlarını açıklamakta olup artış göstermektedir. Sanıldığı gibi bu rahatsızlık ileri yaşlarda değil 3 yaşına kadar düşmüş olup büyüme çağındaki çocukların beslenme düzeninde iyileştirme yapılmadığı takdirde sağlıksız yetişen nesiller ve artan rahatsızlıklar öne çıkıyor. Bu sebeplerden ötürü siz ve çocuklarınız için düzenli egzersiz yapılmalı ve dengeli beslenme programı oluşturulmalıdır.

Fit Kalabilmenin En Basit Yolu; Tüm Aile İçin Egzersiz

Egzersiz yapmak sanıldığı gibi kaslı görünen bir vücuda sahip olmakla sınırlı değildir. Bu görünüm sağlıklı olmanın ve bireylerin görünüm isteklerinin bir karşılığıdır. Düzenli egzersiz yapmak kaslı bir bedene sahip olmaktan çok daha fazlasıdır. Genellikle ülkemizde spora 15 yaşında başlanır ve 40lı yaşlara kadar hayata dahil edilirken spor ömür boyu yapılmalıdır. Yaşam kalitesini arttırmak isteyen ve ileri yaşlarında da yaşlılık dönemini daha sağlıklı ve konforlu geçirmek isteyen kişiler hayatları boyunca spor yapmalıdır. Çünkü düzenli egzersiz kalp sağlığı, damar sağlığı, beyin sağlığı ve sindirim sağlığı gibi pek çok bölgeyi olumlu etkilemektedir.

Fit Kalabilmenin En Basit Yolu; Hiçbir Zaman Geç Değildir

Spor yapmak için her yaş uygundur ve asla geç değildir. Düzenli egzersiz yaparak formunuzu hayatınız boyunca koruyabileceğiniz gibi kendinizi çok daha dinç ve çok daha enerjik hissedersiniz. İleri yaşlarda tansiyon gibi problemleri yaşamanız güçlenirken güçlü kaslarınız sizi yaşınızın olumsuz etkilerinden çok daha fazla koruyacaktır. Fiziksel aktivitenin yetersiz olması halinde kronik yorgunluk yaşanacak ve kişi sürekli kendisini bitkin hissedecektir. Yaşam standartlarını arttırmak, iyi bir yaşlılık dönemi geçirebilmek ve her zaman formda kalmak için düzenli egzersiz yapmak en önemli koşuldur.