Kategoriler
İlk adımı at!

Karavan Kamp Alanları İstanbul

Karavan ile kamp yapmak son derece eğlenceli. Özellikle çadırda kalmak istemeyen, daha güvenli ve rahat bir şekilde uyuyabilme opsiyonu sunan bu taşıtlar, hızlı hareket edebilme fırsatını da sunuyorlar. İstanbul ve çevresinde kampa uygun olan birçok değişik yer söz konusudur. Karavan kamp alanları İstanbul içinde yaşayan ya da başka bir kentten gelenler için oldukça fazladır. Bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Sahil Kampı İdeal Bir Seçenek

Karavanla kamp yapmak isteyen kişiler için en iyi opsiyonlardan birisi kent merkezine çok da uzak olmayan Şile’de bulunuyor. Özellikle konforlu ve rahat olmasından dolayı son dönemde çok sık tercih edilmektedir. Yaklaşık 35 dönüme sahip olan bir alan içinde yer alan çadırlar, karavanlar, villalar ve bungalovlar dikkat çekici. Evcil hayvanınızı rahatlıkla götürebilirsiniz. Bu konuda koyulmuş olan bir sınırlama kesinlikle söz konusu değil.

Dileyen kişiler burada mangal da kiralayabilirler. Üstelik hem restoranların hem de kafelerin yer alması büyük bir kolaylık demek. Tuvalet ve duş ihtiyacı da karşılanıyor. Anadolu yakasından buraya olan yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürecektir. Karavanla yola çıktıktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde buraya varabilirsiniz. Konaklama ücretleri konusunda farklı opsiyonların olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Sarıyer Kilyos Kamp Alanı İlgi Görüyor

Karavan kamp alanları İstanbul içinde oldukça fazladır. Sarıyer ilçe sınırları içerisinde yer alan Kilyos da bunlardan birisidir. Hem Karadeniz kıyısında yer alması hem de doğal güzelliklerinin çok olması sayesinde karavanlı kampçıların beklentilerini sonuna kadar karşılıyor. Burada yer alan Kumköy, denize girmek için de kesinlikle ideal bir yer. Kamp alanı özenli bir biçimde tasarlanmış. Yaz aylarında çok hareketli. Birçok konsere ve festivale de ev sahipliği yapıyor. Gerek duş gerekse tuvaletlerin fazla olması büyük bir avantaj demek. Sarıyer’de bulunan bu kamp alanı, İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı son yıllarda en fazla tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Karavan Kamp Alanları İstanbul

Semizkum Son Dönemin Gözdesi

Karavan kampçıları İstanbul yakınlarında yer alan ve Silivri’de bulunan Semizkum’u da tercih edebilirler. Bölgenin en dikkat çekici özelliği son derece geniş ve aynı zamanda temiz olan  kumsalı. Böylelikle yüzme başta olmak üzere farklı birçok aktivitenin yapılması mümkündür. Ulasımı basittir. 250 metrelik plajı sayesinde beklentileri sonuna kadar karşılar. Denizinin çok derin olmaması, çocuklu aileler için avantaj anlamına gelmektedir.

Karavanla gelecek olan kişiler için hazırlanmış özel alanlar söz konusudur. Her türlü yiyecek ihtiyacının rahatlıkla karşılanabileceği kafeler dikkat çekicidir. Akşamları ise yapılan canlı müzik yayını sayesinde güzel anlar geçirebilirsiniz. E 5 üzerinden ulaşımı sağlanır. Çok zaman almaması büyük avantaj anlamına gelmektedir.

Çekmeköy Fava Camping

Rahat ve sunmuş olduğu konfor sayesinde beklentileri her daim karşılayan Çekmeköy  Fava, son derece sık tercih edilmesi ile popüler bir kamp alanıdır. Özellikle Alemdağ Ormanı’nın hemen yanı başında olması sayesinde temiz hava ihtiyacınızı karşılayabilir ve içinize bol bol orman havasını çekebilirsiniz.  Üstelik elektrik konusunda bir sorun söz konusu değildir. Temizliği sık bir biçimde yapılan duşlar ve tuvaletler her zaman kullanıma hazırdır. Kent merkezine çok yakın olması en büyük avantajlardan birisidir. Çekmeköy ilçesine bağlı olan Çatalçeşme sınırları içinde bulunur. Şile Otoyoluna girdikten sonra Kartal ve Samandıra bağlantısını kullanmak gerekmektedir. 35 dakikalık bir yolculuk sonrasında buraya varabilirsiniz.

Kaptanın Mezarı Farklı Bir Deneyim Olacak

Karavan kamp alanları İstanbul ili için son derece fazla olmasından dolayı büyük bir avantaj anlamına gelmektedir. Kaptanın mezarı olarak bilinen yer de bunlardan birisi. Beykoz ilçesinde bulunuyor. Riva bölgesinde yer almaktadır. Karadeniz kıyısındadır. Özellikle çok fazla ziyaretçisi olmadığı için yalnız kalmak isteyenler adına harika bir seçimdir. Ücretsiz olması bir diğer özelliğidir. Bunun yanı sıra tuvalet ve elektrik ihtiyaçları bölgedeki işletmeler üzerinden rahatlıkla karşılanabilir.