Kategoriler
İlk adımı at!

Karavanla Kamp Avantajları

Kamp kültürü ülkemizde hızlı bir şekilde gelişiyor. ABD’de ve benzeri ülkelerde son derece yaygın olan bu aktivite, özellikle karavanla gerçekleştirildiği zaman çok daha rahat olmakta. Karavanla kamp avantajları son derece fazla. Bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Minimal Bir Yaşam Tarzı

Günümüzde değişen mimari yapılar ve tarzlardan dolayı artık çok daha küçük boyutlu olan evlerin öne çıktığını görmekteyiz. Özellikle minimal bir yaşam arayan kişiler, belli bir süreliğine de olsa bunu rahatlıkla karavan ile yapabilirler. Her ayrıntının düşünüldüğü, birçok farklı konfor özelliğinin öne çıktığı bu taşıtlar sayesinde fazla eşya olmadan yaşamanın aslında daha rahat olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Sadece tek bir yere bağlı olmaktan kurtulabilirsiniz. Çok geniş ufuklara sahip, yeni yerleri görmek isteyenler, bunu sahip oldukları karavan sayesinde yapabilirler. Tuvalet ve banyo gibi temel ihtiyaçlar için taşıtınızı terk etmek ya da uygun bir yer aramak zorunda kalmazsınız.

İstenilen Her Yere Gitme

Karavanla kamp avantajları arasında öne çıkan şeylerin başında sınırların kalkmış olması gelmektedir. Çadır kamplarında sınırlı bir alan içerisinde hareket edebilirsiniz. Çünkü insan gücüne dayalı bir biçimde yolculuk yapılır. Ancak karavan böyle değildir. Örneğin İstanbul’dan yola çıkarak, Ege sahillerini gezebilir, Salda Gölü’nde konaklayabilir, Antalya’ya ulaşabilir, oradan da Akdeniz boyunca giderek Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin eşsiz güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Burada önemli olan şey sizin tam olarak ne istediğinizdir. İşte bu açıdan bakıldığı zaman karavan ile kamp yapmak kesinlikle çok avantajlı ve aynı zamanda sıra dışı bir yöntemdir. Kaplumbağa misali evinizde sırtınızı taşıyarak, Türkiye’deki birçok yerde konaklama imkanını size sunmaktadır.

Karavanla Kamp Avantajları2

Manzaraya Göre Uyuyabilme Fırsatı

Karavan birçok kişi tarafından özgürlüğe giden yol olarak tanımlanır. Çünkü bu tip bir kamp türü size farklı birçok şeyi yapabilme fırsatını tanımaktadır. Doğa tutkunları için en önemli şey, el değmemiş manzaralardır. Bir orman, bir deniz, bir sahil ve bazen de bir dağın görüntüsü, bu tip insanlar için harika ortamlardır. Karavan ile yapılacak olan kamp sırasında sizi cezbeden bir doğal güzelliğe karşı hemen aracınızı durdurabilir ve yatarken o manzarayı izleyerek uykuya dalabilirsiniz. Bunun sağlamış olduğu iç huzur bir çok aktivitede kesinlikle yoktur. Bu yüzden son yıllarda karavanlara karşı olan ilginin artması hiç de şaşırtıcı bir durum değildir.

Daha Ekonomik Bir Seyahat

Karavanla kamp yapmak birçok kişi kesinlikle ekonomik olarak tanımlanır. Hatta bundan dolayı hayatını ilgili taşıtlar içerisinde devam ettiren insan sayısı da Türkiye’de artmaya başlamıştır. Her ne kadar yakıt masrafı söz konusu olsa da, özellikle konaklama için ücret vermemek sizin için büyük bir avantaj anlamını taşır. Üstelik tüm konfor özelliklerinin düşünüldüğü karavanların bu imkanları en güzel hali ile sunmuş olduklarını görmekteyiz.

Karavan ile yapılan seyahatlerde yemek için ayrıca bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Daha önceden temin etmiş olduğunuz malzemeleri kullanarak dilediğiniz yemeği sağlıklı ve temiz bir ortamda pişirebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığı zaman çadırla yapılan kampa göre daha konforlu bir yöntem olduğunu hemen söylemek gerekmektedir.

Gündelik İşleri Sürdürme Fırsatı

Karavanla kamp avantajları arasında hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz her daim öne çıkar. Hatta döngünün bozulmaması gibi bir durum söz konusudur. Ofis işi yapan, evden çalışan kişiler karavanla seyahat ettikleri zaman işlerini hiçbir şekilde kesinti olmadan devam ettirebilme şansına sonuna kadar sahipler. Günümüzde özel tasarlanmış olan karavanların tümünde bunun söz konusu olması en büyük avantajların başında gelmektedir.

Karavan içerisinde dizayn edilmiş olan masa sayesinde günlük işlerinizi yapabilir ve aynı zamanda bunları rahatlıkla takip edebilirsiniz. Artık internet erişimi konusunda ülkemizde çok büyük sorunların olmaması bu durumu daha kolay bir hale getirecektir. GSM şirketlerinin küçük modemleri her yerde çalışmaktadır. Bir taraftan karavan ile seyahatin tadını çıkarabilir diğer taraftan da profesyonel olarak yapmış olduğunuz işleri devam ettirebilirsiniz.