Kategoriler
İlk adımı at!

Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi

Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi; Yüzmek tek başına büyük bir efor gerektirir. Tüm kasları çalıştıran bu spor dalı birçok kişi tarafından çocukluk çağlarında eğlence dolu anlara sebep olsa da yüzme öğrenmenin yaşı yoktur. Sık yüzen insanların kaslarının güçlenmesinin yanı sıra omurga sağlığını koruyarak dik duruşa sahip olduğu bilinmektedir. Eğer hala yüzme bilmiyor ve sizi ferahlatacak sulara girmek istiyorsanız sizler için yüzme öğrenme rehberi hazırladık.

Destek Almaktan Çekinmeyin

Yüzmeyi elbette ki tek başınıza öğrenebilirsiniz ancak her zaman işi profesyonellere bırakmak daha güvenlidir. Kaslarınızı nasıl kullanacağınızı, kulacı nasıl atacağını ve panik yapmadan suyun üzerinde nasıl kalacağınızı profesyonelden çok daha iyi öğrenirsiniz. Yüzmeyi bilen arkadaşlarınız veya ailenizden de bu konuda destek alabilirsiniz ancak panik olmanız halinde size gerekli teması yapmadıkları takdirde bir fobide oluşturabilirsiniz. İşin profesyonelleri sizi olası hislere göre hazırlayacak ve işini bilen biriyle çalışmanız psikolojik anlamda da kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır. İşin koçu nefes kontrolü sağlamanızı ve hareketleri daha kolay ve daha iyi nasıl yapacağını detaylı olarak size anlatacaktır. Ayrıca yüzme antrenörleri hareketlerinizin çok daha estetik ve doğru yapılmasını sağlayacaktır.

Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi; Sürekli Yüzün

Başlangıcı yaptıktan sonra diğer bir önemli adım ise sürekli çalışmak yani sürekli yüzmekten geçmektedir. Bireysel olarak kendinizi denemeniz ve her seferinde bir öncekinden daha başarılı olmanız kendinizi çok daha iyi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Temel hareketleri öğrendikten sonra yüzme antrenmanları yapmak hızınızı arttırırken daha iyi yüzmenizi sağlayacaktır. Eğer boyunuzu aşan bir yerde antrenman yapacak iseniz sizi birinin izlemesi gerektiğini de unutmamalısınız.

Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi
Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi

Kendinize Güvenin

Yüzmeyi öğrenmek istiyorsanız öncelikle kendinize güvenmeniz gerekmektedir. Suyun sizi taşıyabileceğini ve kontrollü hareket ederseniz sorunsuz bir deneyim yaşayabileceğinizi düşünerek motivasyonunuzu arttırmalısınız. Burada en önemli adım kendinizi suda hayal etmek olacaktır. Suyu hissedin ve sudaki hareketlerinizi izleyerek teninizdeki hareketlerinizi irdeleyin. Böylece yüzmekten keyif alacak ve yüzmek için gerekli olan motivasyonu sağlayacaksınız. Hareketlerinizin estetiğini arttırmak istiyorsanız yüzerken kendinizi hayal edebilir veya birinden yüzerken sizi çekmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede yaptığınız hataları gözlemler ve bir sonrakinde istediğiniz yüzüşü yakalamak için adım atmış olacaksınız.

Kolay Yüzme Öğrenme Rehberi; Kararlı Olun ve Pes Etmeyin

Her zaman başlangıçlar tatlı değildir ve sizde acemilik döneminizde hatalar yapabilir ve komik durumlara düşebilirsiniz ancak bunu dert etmeyin sadece hedefe kitlenin ve yüzmeye devam edin. Yüzme öğrenirken etrafınızdaki insanların sesine kulak vermeden istediğiniz evreye gelene kadar kararlı kulaçlarla ilerleyin ve pes etmeyin.  Unutmayın ki kimse istediği şeye bir anda ulaşmamış ve kararlılıkla çalışarak zaferler kazanılmıştır. Yüzerken aldığınız keyfi de düşünerek kendinize bir program oluşturarak çalışabilirsiniz. Yüzmek aynı zamanda kişiyi mutlu eder ve psikolojik anlamda da destekler. Yüzme sporu tüm kas gruplarına hitap ettiği gibi fiziksel güçlenmeyi de sağlar. Yüzmeye hazırsanız dilediğiniz aksesuarları www.sportive.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.