Kategoriler
İlk adımı at!

Sevgili ile Birlikte Koşulabilecek En Romantik Koşu Parkurları

Sevgili ile romantik bir gün geçirmek için sınırları aşmak istiyorsanız gerçekleştirilebilecek en güzel aktivitelerden biri koşu turuna çıkmaktır. Manzara eşliğinde temiz havayı solurken sevgilinizle beraber yaşayacağınız romantik anlar sizin için unutulmaz olacaktır. Koşu yaparken hem sevgilinizle romantik anlar yaşayabilir hem de beraber yeni yerler keşfedebilirsiniz. Binaların arasından kurtularak gözlerden uzak doğal bir ortamda gün geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Ankara Eymir Gölü

Ankara’da ODTÜ sınırları içerisinde bulunan doğal güzelliklerden biri olan Ankara Eymir Gölü, manzarası ve içerisinde bulunan piknik alanı ile birlikte sevgilinizle keyifli bir koşu turu gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Dilediğiniz her gün 05.00- 22.00 saatleri arasında ziyaret ederek sevgilinizle baş başa romantik bir koşu gerçekleştirebilirsiniz. Koşu yapmanın yanında bisiklet kiralayarak da göl etrafında bir tur atabilirsiniz. Yorulduğunuz ya da mola vermek istediğiniz anlarda ise gölün mavisi ve etrafındaki ormanın yeşilliği ile manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sevgilinizle geçirdiğiniz romantik gününüzü romantik manzaralı fotoğraflar ile ölümsüz hale getirebilirsiniz.

İstanbul Belgrad Ormanı

İstanbulun kuzeyinde, Sarıyer ilçesinin arkasında kalan Belgrad Ormanı sunduğu görsel şölen ile sevgilinizle romantik bir koşu yapmanızı sağlayacak en güzel koşu parkurlarından biridir. Gittiğiniz mevsime göre renklere bürünmüş orman ile koşu parkurunun tadını sevgilinizle beraber çıkarabilirsiniz. İçerisinde bulunan kafelerde dilediğiniz zaman mola verebilirsiniz. Dilerseniz çadır kurarak ormanda keyifli bir gece geçirebilirsiniz. Ancak doğal bir orman olması nedeniyle farklı canlılarla karşılaşma riskiniz bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir. Sevgiliniz ile macera dolu bir koşu hatırası sizleri bekliyor.

İzmir Karşıyaka Mavişehir Sahil

İzmir Karşıyaka Mavişehir sahili içerisinde bulunan bisiklet ve koşu parkuru denizin mavisi ve etrafındaki alanın yeşilliği ile sevgilinizle romantik bir koşu gerçekleştirilmesi için en güzel alanlardan biridir. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan parkur, sevgilinizle gözlerden uzak romantik bir koşu gerçekleştirmek için idealdir. Sabah erken saatlerde yola koyularak koşuya başlayabilir, gün batımında ortaya çıkan romantik manzara ile dinlenebilirsiniz. Dilerseniz bisiklet ile bisiklet parkurunda gezintiye çıkabilir ve romantik koşunuza farklı renkler katabilirsiniz. Sevgilinizle geçen romantik gününüzü deniz manzaralı fotoğraflar ile her zaman güzel bir şekilde hatırlayabilirsiniz.

Bursa Soğanlı Botanik Parkı

Bursa Soğanlı Botanik Parkı mükemmel manzarası ve değişik aktivitelere fırsat sunması nedeniyle sevgilinizle koşu yapabileceğiniz romantik alanlardan biridir. Sahip olduğu 12.000mt doğal zeminli koşu parkuru ile koşunuzu yaparken doğal havayı ciğerlerinize çekmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklet parkurunda bisiklet sürerek koşuya alternatif aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. İçerisinde bulunan tenis alanı ile sevgilinizle tenis oynayarak gününüzü renklendirebilir ya da gölet manzarası ile romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Sahip olduğu rengarenk bahçelerin güzelliği gözlerinize, bahçelerdeki çiçeklerin kokusu ciğerlerinize güzel anlar yaşatacaktır. Bursa Soğanlı botanik parkta yaşanılan romantik anları mükemmel manzara ile bir fotoğraf karesinde saklayabilirsiniz.

İstanbul Emirgan Korusu

İstanbul Emirgan korusu laleler ile donatılmış atmosferi, konaklarla birleşmiş deniz manzarası ile sevgilinizle romantik bir gün geçirmeniz için ideal ortam oluşturmaktadır. Bu koşu parkuru İstanbul’da romantik bir koşu deneyimi gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz en güzel alanlardan biridir. Sabahın ilk ışıklarıyla yola çıkarak Emirgan korusuna gidebilir, konaklarda manzara eşliğinde romantik bir kahvaltı yapabilirsiniz. Manzaraya karşı bulunan koşu parkurunda unutamayacağınız romantik ve huzur dolu bir koşu yapabilirsiniz. Gün batımında boğaz manzarasını izleyerek unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz. İçerisinde bulunan mini şelale ve göletler koşunuzu renklendirecektir. Adeta kartpostalı andıran fotoğraflar ile gününüzü taçlandırabilir ve sevgilinizle beraber romantik bir günü tamamlayabilirsiniz.