Kategoriler
İlk adımı at!

Su İçmeden Asla!

Vücudumuz su ile kaplıdır sözü bir klişe olsa da son derece doğrudur. En önemli organımız olan beynimizin ise %69-85 oranında suyla kaplıdır. Bu durumda su hayat anlamına gelir. Su sadece susayınca içilmemelidir. Çünkü günümüzde sunulan sağlıksız içecekler de psikolojik olarak susuzluğu giderebilir. Bu durumda suyu hayatımıza almalı ve vücudumuzu suyla beslemeliyiz.

Sabah Kalkınca İlk İş Su İçmek Olmalı

Sabahları uyandığınızda hemen kahvaltıya başlıyorsanız bundan sonra yapmayabilirsiniz. Sabahları bir bardak su içmek ve yarım saat sonra kahvaltı yapmak vücudu temizlemek için oldukça önemlidir. Su sabah aç karnına içildiğinde metabolizmayı hızlandırır ve tüm gün daha dinç olmanızı sağlar. Toksin atımı için de sabah aç karnına su içmek önemlidir.

Su Hangi Zamanlarda İçilmemeli

Su zararı bulunmayan ve doğanın bize sunduğu bir içecektir. Ancak bazı zamanlarda su içimine dikkat edilmeli. Bu durumlar şunlardır;

  • Yemek yerken içilen su mideyi şişirebilir. Ancak bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Ancak yemekten yarım saat önce su içmek daha yararlı olacaktır. Hem daha fazla yemenizi de engelleyerek daha hafif bir gün geçirirsiniz.
  • Ayakta su içmekte aynı şekilde zararlıdır. Suyu mümkünse oturarak içmelisiniz.
  • Yoğun bir şekilde spor yaparken birden suya saldırmak da yanlıştır. Spor yaparken koca bir şişe suyu içmek istersiniz Ancak bu hem zararlı olacak hem de performansınızı etkileyecektir.

Suyun Bitmek Bilmeyen Faydaları

Su öncelikle güne dinç başlamanızı sağlayacaktır. Baş ağrısı gibi bir probleminiz varsa suya sarılmalısınız. Baş ağrısı susuzluk dolayısıyla da gerçekleşebilir. Su böbrekler için de oldukça faydalı bir içecektir. Bunun yanı sıra metabolizmayı hızlandırıp kabızlık şikayetlerini de gidermektedir. Kötü nefesle mücadele eden su daha ferah bir gün yaşamanızı sağlar. Son olarak ise cildinizi gençleştirmekte ve daha güzel görünmenizi sağlamaktadır.

Terlemiyorum İçmesem Olur Diyenler Ve Kayıpları

Su içmek için terleme durumu beklenmemelidir. Bu derece yararlı olan bir içeceği içmek için herhangi bir şey beklemenize gerek yoktur. Vücut her dakika suya ihtiyaç duyabilir. Eğer yeterince suyu vücudunuza vermezseniz bu durumda vücudunuz var olan suyu ödem olarak size sunar. Sonrasında ise yorgun ve halsiz hissedersiniz.

Çay Kahve Bana Yeter Diyenler Bu Tavsiyeyi Dinlemeli

Çay ve kahve gibi içecekler susuzluğunuzu psikolojik olarak gideriyor olabilir. Ancak fiziksel olarak böyle bir etkisi yoktur. Aksine çay ve kahve gibi içecekler vücudunuzdaki suyu atmayı daha da hızlandırır. Bu durumda daha çok su içmeniz gerekecektir. Suyun yerine çay ve kahveyi koymak yerine en sağlıklı olan suyu tercih etmelisiniz.

Su İçsem Yarıyor Diyenler Yalan Söylüyor

Güzellik İçin Su son derece önemlidir. Su cildinize tazelik ve güzellik katacak bir içecektir. Su toksinleri de vücuttan uzaklaştırma özelliğine sahip bir içecektir. Bu durumda toksinlerden arınan vücut daha dinç ve güzel görünümlü olarak karşımıza çıkar. Güzelliğine güzellik katmak isteyenler günde 2 buçuk 3 litre arasında su tüketimi yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir